Navštěvníci teď tu bude spousta kritiky..Neboť musím dohnat resty a splnit sliby.

Bla bla

" Že by nucený relax?!"

27. června 2010 v 11:53 | © Nariel
Nariel©Http://Tvorba-n.blog.cz
      Jako vždy se nejvíc teším na pátek a sobotu, protože to mám volno. A tento víkend měl být excelentní, protože bych měla celý dům pro sebe, prostě paráda.

A co se nestalo...Ráno se jako vždy než začnou domácí povinnosti, mrknu na net. Kliknu na svou milou mozillu a objeví se hláška "Server nenalezen" "Zkontrolujte připojení"
....kontroluji kabely a vše OK. Opravím, restartuju připojení a opět nic.
Naštvaně tedy vylezu, až na střechu k anténě. Ten pohled mi málem přivodil infarkt....Sousedovi dělníci, kteří mu rekonstruují střechu, urazili naši anténu..No nevěřeli by jste, jakou jsem v ten moment měla slovní zásobu. Slíbili, že to co nejdřív opraví...

Tak se s verbou pustím do úklidu a chystání hříšného oběda. Ano, ano měla jsem takovou chuť na pořádný a hříšný oběd. Hezky jsem si prošpikovala vepřový bůček...(byl hezky libový) okořenila, přidala česnek, cibuli a nechala ho pořádně v troubě zezlátnout. K tomu samozřejmně nechybělo zelíčko s knedlíkem...

Tak jdu zkontrolovat milé dělníky vyjdu na zahradu a co nevidím..Nic! Anténa není opravená a dělníci nikde. Tak jdu hezky potrápit souseda a ten mi radši ani neotevře!!

Mé dětské snění aneb večerníček

12. června 2010 v 17:24 | © Nariel
Nariel©Http://Tvorba-n.blog.cz
Včera jsem měla u grilování s rodinou a přáteli nakousnuté dobré téma známých dětských večerníčků, aneb na čem jsme vyrůstali... (prostě historické vzpomínání)

A vzpomínky na různé večerníčky a stávající  žebříčky se různily...

Bylo jich velký kopec ale shodly jsem se většinou na těchto top večerníčcích..., které nám všem utkvěli v paměti a zanechaly super dojmy...

Musím říct že u různých hlášek a rozebírání jednotlivých dílů, jsme se pořádně nasmáli. Každopádně seznam byl dlouhý a vzpomínky nekonečné. Někdy je dobré vrátit se zpět do světa dětí.."Někdy mně vážně mrzí že to tak rychle uteklo, nejspíš mám pořád dětskou duši."

Namyšlení nadutci..

5. června 2010 v 18:07 | © Nariel
Nariel©Http://Tvorba-n.blog.cz
S touto vlastností se setkávám úplně běžně, lépe řečeno pořád. Nezdravé až velké seběvedomí, které hraničí s namyšleností mohou vyplývat třeba ze vzhledu, majetku nebo dovedností. Tyto vychloubačné jedince přehlížím a myslím si o nich své.Nemám ráda totiž tyto lidi co extrémně vyzdvyhují svůj majetek ,vzhled nebo své dovednosti. Každý člověk je takový jaký je. Někdo umí to a jiný ono, někdo vypadá tak nebo onak a někdo je bohatší jiný je chudší.

Za sebe mohu říct:

..že nejsem moc bohatá, ale vůbec mi to nevadí. Rodiče mi nikdy nekupovali drahé dárky ani drahou dovolenou. Kupovali to co bylo potřeba a já jim byla vděčná a dokážu se radovat z maličkosti. Dokážu si taky vážit získaných hodnot a ocenit i hloupost.
(teď mně zařáží chování některých dětí - mladistvých ,kteří berou vše nějak automaticky.
Jako má příhoda v autobuse: Kdyby mě nemohli zavřít za ubližování dětem, tak tomu frackovi jednu natáhnu..Klasický školní ráno, autobus nacpaný k prasknutí dětmi do školy. Skupinky dle věku spojené pospolu. Vedle mě stál asi 12 letý chlapec v mikyně a džínách s rozcuchanými vlasy a milým úsměvem. Na nejbližích sedačkách jeho spolužáci. A ten jeden co měl na hlavě kilo gelu a účes od vizážisty-nejspíš začal na toho kluka vedle mě dotírat. Jako že u něj byli na návštěvě a oni mají jen jednu televizi a začal se smát na celé kolo a pomlouvat klukovo oblečení ,že nenakupuje ve značkovém obchodě apod. A že už k němu víckrát nepůjde, protože oni (ten nagelovanej) mají čtyři televize a tu nejlepší značkovou mikynu a nebude se zahazovat s nějakým chudákem. Bylo mi toho kluka tak líto myslela jsem že se rozbrečí..
Vten moment do mě vjela taková zlost, někdo totiž pracuje v kuse třeba 8 let a vydělává a má se dobře. Pak bohužel přijde o práci a z vysoka se dostane na dno. Z vysoka se totiž dobře padá. Ale to ten namyšlenej klučina nemohl vědět..jen se chlubil majetkem svých rodičů.. A tak mu říkám: …"Ty fakt kupuješ jen značky?" a on : "No jasně mám značkový i slipy." Já: "Tak když jsi na ty značky,jestli chceš prodám ti značku od auta." A jen co jsem viděla jak se ten gelovanej zatvářil, když se všichni bavili na jeho účet. A vedle na mě klučina s usměvem mrkl ,bylo mi hned líp.) Nebudu se tedy nad nikoho vyvyšovat jen protože jsem více majetná, protože nikdy nevíte kam se dostanete. A většinou tihle s těmi luxusními domy žijí stejně na dluh.

…že nejsem vzhledově dokonalá. Miluju své nedostatky. Mám křivý nos a křivé zuby. Nejsem ani hubená, ale ani tlustá. Někde jsem víc oplácaná, někde mi to zase chybí. Ale jsem prostě taková jaká jsem a musím se naučit milovat sama sebe. (Nebudu si přece připichovat spínacím špedlíkem oko k čelu, aby získalo ten správný tvar…) Ani mé vzhledové nedostatky mi nezbránili v navazování vztahů. Lidem se prostě líbí různé věci. Pro někoho jsem absolutní šereda a pro druhého krasavice.Takže pokud vám příroda nenadělila dokonalý vzhled nic si z toho nedělejte, protože většina krásných a dokonalých to má težší, protože si je lidé vybírají jako ozdobu..(a jak já říkám..krása časem odejde a co vám zůstane, vybírejte proto vlastnosti ne vzhled)

… že nemám nadměrné dovednosti. Něco mi jde, něco bohužel ne. Někdy se prostě zadaří jindy to jde k šípku. Ale nezdávám to, to že to neumím neznamená ,že to nemohu zkusit a pak se to naučit. Takže většinou beru všechno jako výzvu, a zkouším své možnosti. Někdy prostě něco naučit nejde, ale stím nic nenadělám..Každopádně vím že jsem to zkusila a to mně naplňuje. Pokud se něco naučím neváhám pomoci ostatním, podporuju nadšence co se neleknou..Naopak pohrdám takovými, kteří něco umí a vyvyšují se nad ostatní, nepodají pomocnou ruku a nic neocení…Starají se pouze o sebe. Takovým vzkazuju zalkněte se..(u tohoto nebudu psát příhodu, protože by to bylo opravdu na dlouho, takových lidí je celý pytel, a stejně to jejich chování nezmění..Vždycky takoví jedinci budou.)

Takže namyšlení nadutci, poslouchám vás …ale jedním uchem tam a druhým hned ven.. každopádně si o vás myslím své…někdy jsem až tak moc upřímná, že vám neváhám hned zdělit co si o vás myslím..

Nejsem anální alpinista (jak to formuluje jedna moje ICQ přítelkyně). Nebudu nikomu mazat med kolem pusy a zvlášť né těm namyšleným nadutcům, jen abych se někomu zalíbila. Zůstávám svá prostě obyčejná a otevřená novým možnostem..

Autor: ©Nariel
Nariel©Http://Tvorba-n.blog.cz

Eurovision 2010 a můj pohled...

30. května 2010 v 19:41 | © Nariel
Nariel©Http://Tvorba-n.blog.cz
O tuto soutěž jsem se začala zajímat již minulý rok, kdy mě svou písní "fairytale" Alexander Rybak úplně okouzlil. Vyhrál zcela jasně s velkým náskokem..

A ani letos nebyla o překvapení nouze, tolik evropských a hezkých songů pohromadě, mi jako obvykle vlivo energii do žil. (Španělský aktér poprvé v historii soutěže mohl vystupovat dvakrát, protože poprvé během vystoupení mu na jeviště vběhl fanoušek..)

Sice se do první 25 finálových songů nedostalo pár mých favoritů, ale i tak se bylo na co dívat..(akorát jsem byla ochuzena a konec včerejšího přímého přenosu, protože jsem musela do práce,ale naštěstí jsou i rádiové frekvence,takže mi nic neuniklo..)

Vyhrála nakonec zástupkyně Německa Lena Meyer s písní "Landrut satellite",která již od začátku byla velmi favorizovaná. Její píseň, aspoň podle mě je velmi energická a skoro rapově taneční (Řekla bych tak směs Rihanny a Lady Gaga), ale určitě by nezaplnila můj playlist.

Nakonec jak se vprůběhu záverečného hlasování prokázalo, to nebylo o kvalitě vystoupení, ale spíše o politickém rázu. Kdy většina evropských hlasujících podporovala své sousedy. To mě docela zklamalo. Ale i tak některé výkony byli fascinující..Každopádně můj favorit nevyhrál..

Velice mě překvapila Arménská zpěvačka Eva Rivas s písní " Apricot "
moc pěkná píseň a zpěvačka je úplná kopie Angeliny Jolie..Určitě zaplní můj melancholický playlist. Stejně jako Isladská zástupkyně Hera Björk s písní "Je ne sais quoi",překrásná melodická píseň s chórových podtextem, nádherný a sytý hlas,wow..
Velice vysoko se i dostali zástupci Dánska, kdy zazpívali překrásný duet..(něco jako směs ABBY a Modern Toolking) Chanée & N'evergreen - In A moment Like This..
Moc pěkná píseň byla i od aktérů Rumunska, úplně mi připoměla 80 léta (Paula vypadá jako zpěvačka Cicikeč-pardon nevím jak se to píše) Paula Seling & Ovi - Playing with fire.
Tyto roky zbožňuju..
nebo Albánská zpěvačka Paula, skoro hlas jak Anastasia..

Mám ráda melodické písně, ale je to určitě spjato i s momentální náladou. Někdy má člověk chuť se vybouřit a jindy relaxovat..
Kdyby jste chtěli zkouknout toho více stačí najet na oficiální stránky pořadu a soutěže..
Přeji příjemný poslech..

Pod názvy písní se skrývají odkazy na http://www.youtube.com aby jste si mohli song poslechnout..

Musela jsem zešílet...

24. května 2010 v 13:56 | © Nariel
Nariel http://Tvorba-n.blog.cz
Řádně mi brní hlava, mé oční bělmo je krvavé a pořád mám zimnici,píši tento článek jen abych neusnula. Přišla na mě totiž obrovská krize...

Jen aby jste byli v obraze, musela jsem totiž asi zešílet..Dostala jsem skvělou nabídku na polepšení mé situace (Lepší penízky a blíž umístěné pracoviště ).. využila jsem ji. Nabídka byla velmi rychlostní, zbrklá a pronesena v den nástupu. Má nová příležitost nabrala realitu od sobotní noci.
Jenže jsem tak přešla na 16 hodinový vysilující pracovní tok..Musím tak vydržet ještě týden, abych ukázala že na to mám a tak si hold musím držet i nynejší práci, kdybych ve zkoušce neobstála..

Realita sobotní noci a nedělního rána mě naplnila nadějí, ale stála mě značnou část sil. Neboť nová příležitost je sice lépe placená, ale značně fyzicky náročná. První zkoušku jsem obstála, prokázalo jsem že nejsem levá..Tak po osmi vysilujících hodinách jsem se dostala do postele. Ale mé spánkové klíma a nabraní sil, mělo bohužel limit. Po dvou hodinách zazvonil neúprosně budík a já plnila své dřívější povinnosti, naštěstí byla neděle tak nebyla oficiálně pracovní. Ale doma se našlo nějak extrémně moc činnosti, která samozřejmně nenašla omluvu a já se do pelíšku dostala až v 18hod a zdřímla jsem si na dvě hodiny, protože začal hokej a nedalo se spát:-D..Po dvou třetinách fandění jsem odjela na noční vysilující směnu..Práce byla težší než předchozí den a trochu se protáhla..Takže můj spánkový limit než najedu na pondělní práci činil jen hodinu a půl spánku. Z postele jsem nechtěla ani vylést, bolelo mě celé tělo, ale musela jsem, nic jiného mi ani nezbývalo.(Jako obvykle jsem tedy nasedla na kolo a jela 12km do práce, zase jako obvykle jsem celá promokla.) Do oběda jsem měla celkem energii, ale teď na mě přišla totální krize..potřebuju zápalky do očí..
Nemůžu moc dlouho hledět do počítače, neboť mě to uspává, tak se snažím aspoň trochu hýbat a zahnat ospalost...Ale moc se mi to nedaří..

Při představě že pojedu opět dalších 12km a budu mít jen necelé tři hodiny spánku an nabrání sil do noční šichty..přestává legrace..No nevím řekla bych, že tento týdení nápor rozhodně nevydržím..Buď omdlím vyčerpáním a nebo se předávkuju kofeinem..

Samozřejmně se, ale budu snažit..nadarmo nejsem tvrdohlavej skopec. Vydržím to, ikdyby mě to mělo zabít..teď mám jen takovou malou nevěřící chvilku ve své schopnosti, mám spánkový deficit (haha) a potřebu se z toho vykecat abych opravdu neusnula.

Gratuluju tomu, kdo si to přečetl až sem a dozvěděl se něco šíleného o mé maličkosti..Až skončím s touto šílenou zkoužkou..budu mít na vás a na tento blog více času...

Teď omluvte mou grafickou a jinou tvorbu..nemám na ni bohužel čas..Ale určo vás budu obtěžovat nějakým článečkem...To prostě musím..Bez internetu nejsem celý člověk..Omlouvám se za nepřítomnost všem hodným lidičkám, kteří se mnou udržují konverzaci přes email a ICQ, ale určitě jim to potom vynahradím..

Teď se jdu utopit v galonu kávy, nebo troufnu Olgu Šípkovou v počtu dřepů...
Přeju vám hezké chvíle..vaše upracovaná Nariel..
Nariel http://Tvorba-n.blog.cz

Tělesná slabost..

17. května 2010 v 9:39 | © Nariel
Nariel © www.Tvorba-n.blog.cz
Zdravím vás milí navštěvníci, již včera mi nebylo moc dobře..Mou hlavu navštívilo tisíce pracujících skřítků s kladívky..A já neměla na nic chuť..
Ale dnešní ráno je teda zoufalé..Trvalo mi přes hodinu než jsem dokázala vstát z postele..Brní mi všechny svaly v tělě a jsem totálně neschopná pohybu..V krku mě nebolí a nemám ani horečku, ale něco na mě leze..(Táta mě uklidnil slovy..pořád lepší něco než někdo:-D Tak po ránu aspoň nějaký smích..)
Ale mé tělo je tak slabé, doufám že to nějak přejde..
Zatracené počasí, květen a u nás to vypadá jako monzumové období:-( Akorát že je tu navíc ještě kosa..
To se ani nedivím, že to takhle dopadlo..
Jinak lidičky sleduju povodňové zpravodajství, držte se..Voda je hroznej živel v roce 1997 navštívila voda i náš dům a to je nejbližší řeka vzdálená asi 9km..
Takže na všechny z vás ke komu se blíží takováto vlna myslím..
Je to težké, ale bojujte..

PS: Tak doufám že bude nějaká chuť i síla něco vytvořit..Pokud ještě nebudu muset stěhovat nábytek..
Nariel © www.Tvorba-n.blog.cz

Něco mi uniká, mám asi IQ houpacího koně, nebo jsem z jiné planety..

15. května 2010 v 11:29 | © Nariel
Nariel©Http://Tvorba-n.blog.cz
Tak tomuhle opravdu nerozumím...ty bláho...

Asi před týdnem, jsem s jednou blogerkou komunikovala přes ICQ.A ona mi píše..
"Že tě baví psát takové komenty.Vždyť ti na ně stejně nikdo neodpovídá"
Trošku jsem nechápala jak to myslí..
"Jak to jako myslíš, prostě když jsem u někoho na blogu, tak komentuju, prostě mu tam nechám svůj názor, no..To je špatně?Ty nekomentuješ?"
ona na to..
"Já komentuju jen tam, kde je velká návštěvnost a hodně komentů.Víš jako u těch blogů co jsou hodně super, jinak nic"

To mě normálně odrovnalo, takovej přístup, šel mimo mě..Trošku mě to teda začalo hlodat, protože si říkám, tak jako uvažují všichni..Jo?

Nikdy jsem na návštěvku nedala, protože tu si pomocí autoserfu dokáže zvýšit úplně každej..A tak jsem si udělala malej průzkum a nestačila jsem se divit...

Mám opravdu IQ houpacího koně, já jsem ale bláhová kráva..fakt...

více perex

Aktualizace článku: reakce na koment č.11

Doufám, že dnes neuhořím...

30. dubna 2010 v 15:35 | © Nariel
Nariel© Http://tvorba-n.blog.cz
Tak a teď už vážně musím jít..Docela se těším na tu menší akci u nás..
Trošku jídla trošku pití, skvělá parta a muzika....

No a budu hrát čarodějnici ještě s dalšími 6-ti, pro naše milované menší obyvatele vesnice, a budu dneska upálena za hříchy kterých jsem se ne-dopustila...(Jen v očích těch co to tak chtějí vidět. Když člověk čte ty historické knihy, bylo tolik nespravedlnosti, že je to až k neuvěření. Tolik nevyných životů vyhlaslo jen proto, že se to někomu hodilo. Tenkrát asi bylo težké být sama sebou a odlišovat se.//No ikdyž i dneska je těžké někam zapadnout, asi jediná výhoda je že aspoň vím že neumřu. Teda samožřejmně že tu jistotu nemám 100%, stát by se to mohlo. No ale už těch keců nechám, nebo by to bylo na dlouho.)
Mám docela i trošku strach ať nechytnu doopravdy..protože někdy si myslím že do čarodějnice nemám moc daleko..A dneska obzvlášť..Tak vám přeju milé lidičky, ať si pořádně užijete tento poslední den v dubnu. Hodně přátel, zábavy, hudby a radosti..

A na prvního máje..nezapoměňte na polibek pod třešní..Ty jsou hodně sladké..
Nariel
Nariel© Http://tvorba-n.blog.cz

A zase nic, jsem prostě hrozná..

19. dubna 2010 v 14:35 | © Nariel
Nariel© Http://tvorba-n.blog.cz
   Ahoj návštěvníci, no vím, že jsem hrozná. Proto se omlouvám, že to tu teďka trochu vázne. Ale bohužel jsem se přes víkend nedostala k PC. Byla jsem od rána do noci stavební dělník. Ale sláva, střechy jsou z 95% zakryté, ještě chybí klepířská práce..Takže ta nás čeká příští víkend..(Každopádně nás toho čeká ještě hodně..)
Dneska ještě udělat provizorní lešení, a provizorní stříšku kvůli dešti, budeme totiž bourat vrata na dvůr a stavět tam příčku s luxferů..No prostě furt nějaká práce..(Osívat písek, hasit vápno,aj. stavební činnosti, do toho nakoupit, uklidit, vyžehlit a hlavně navařit, no grr někdy si připadám jako robot.) Ale udělala jsem pro vás pár foteček jak se střecha rýsovala, ale napřed je musím trošku upravit. (Pak je sem dodám, to je jediné co mi dodává sílu ráno zase vstát, že vidím za sebou aspoň kus oddělané práce.)

Každopádně ještě perlička. Fotečka sousedovic pejska..ten mě rozesmíval celý víkend.(Neleknout se, je to značkový pes s rodokmenem..jmenuje se Rozeta a jaksi ještě nějaký tři jména,ty už neznám. Každýmu se sousedi chlubí že mají drahého pejska a no dívejte se, včem spí:-D)..Chůdě..Ale nebojte se najíst dostává a občas se i proběhne..Jen pana souseda trošku postihla půlroční lenora uklidit si dvorek:-)
Bez komentáře..
Nariel© Http://tvorba-n.blog.cz
Obrázek je menší je to focené z telefonu a ze střechy
Tak doufám, že v co nejbližší době přidám něco kloudného..
Nariel© Http://tvorba-n.blog.cz

A zase náročný víkend...

17. dubna 2010 v 20:17 | © Nariel
Nariel©Http://Tvorba-n.blog.cz
Ahojte lidičky, no páni, jsem zase úplně zničená. Nenávidím víkendy, samá úmorná práce (dneska jsem navíc neměla ani svůj den, takže jsem totálně rozhozená, no spíše pořádně nas...á a hlavně unavená). Vůbec nic se mi nedařilo, IQ mi kleslo pod bod mrazu. "Já nějaký vůbec měla?"
Já si asi odpočinu až v hrobě..

No nic, jdu si trošku vylepšit náladu. Pustím si oblíbenou hudbu a půjdu věnovat hezké komentíky na nějaké-oblíbené blogy..
Snad pak bude chuť něco tvořit, no uvidíme..zatím..
Nariel©Http://Tvorba-n.blog.cz

 
 

Reklama
tvorba-n.blog.cz
Layout©Nariel-2011/03|Font: Jellyka-Le grand saut; Bernard MT Condensed;
tvorba-n.blog.cz