Navštěvníci teď tu bude spousta kritiky..Neboť musím dohnat resty a splnit sliby.

Bla bla

Práce , práce a zase práce

2. srpna 2012 v 10:08 | © Nariel
Ták jsem se dušovala jak to tedy rozjedu a zase jsem strašlivě pozadu. Zavařovací mánie..Letos se nám toho na zahrádce vyklubalo tedy hodně. Už mi z toho zavařování a marmeládování hrabe:-(
Pak jen když jsem na PC kontroluju slevy plenek a mléka, hledám levné hadříky a boty, čas utíká jako blázen. Tak budu se snažit polepšit a udělat kritiku na zbylé zájemnce ze seznamu.

Jak neutrácet..

18. března 2011 v 10:48 | © Nariel
Ahojte všem, kteří ještě potom všem zavítají na tento blog. Chtěla jsem to opět rozjet. Ale zase nastaly jiné povinnosti. Z důvodu že nejsem již pracující, ale užívám si čekání na mateřství doma, jsem otevřela pandořinu skřínku nakupů.
Nění vůbec jednoduché vše pro prcka doladit. Bez nároku na porodné, sehnat celou výbavu za rozumnou cenu je šíleně těžké. Na prckovi šetřit nehodlám, ale u mě je to již horší. Přibírám a šatník se velmi zmenšil:-( navíc kosmetika na strie a zpevnění taky sakra není zadara.Ale co už..

Obýhám obchody a internet jak urvanej vagón a snaším se pořídit vše co nejlevněji. Ale tím pádem to zabere čas. nevěřila bych že jako ženská začnu nenávidět nákupy. Kéž bych se dočkala chvíle, kdy vejdu do obchodu a nebudu hledět na cenu, ale prostě si koupím co potřebuji (toho se asi nedočkám)...

Tak abych neskončila u známého přísloví "Přebírat tak dlouho, až přeberu":-(
K fotečkám svého bříška jsem se zatím nedostala, ale určtě si to nenechám ujít, čím větší bříško tím líp:-D

Tak a jen co vyřídím nerealizovatelné nákupy, budu muset zapojit svůj um a něco ušít a vyrobit doma.Takže další práce.Obrousím a nařežu dřevo na přebalovací pult. Spontuju a natřu. Ušiju nějakou pěknou deku a spací pytel. To jsou teď ty hlavní věci který potřebuju vyřešit. Jdu prohlédávat skříně na materiál.
Tak se tu mějte zdraví kutilka a švadlenka Nariel
PS: Kdyby jste někdo měl číslo na kouzelnýho dědečka, nebo Aladinovu lampu či kouzelný prsten...dejte mi prosím echo:-)

Opět provoz

2. března 2011 v 10:13 | © Nariel

Ano zdravím vás mí návštěvníci. Opět pár mých kecíků, které ale s jistotou mění i situaci.
Včera jsem ukončila pracovní poměr, rostoucí bříško a zvětšující se nervy a zátež, již neprospívají mému miminku. Každopádně dobrá věc pro mě a můj blog. Mohu se tak soustředit na sebe a na to co mám ráda. Takže se to tu brzy vrátí do starých kolejí.
Hodně z vás čeká na mou kritiku, tak se v brzké době konečně dočkáte. I můj blogísek si zaslouží nějaký nový kabátek, tak mu udělám radost.
Jsem natěšená na vaši tvorbu, prohlížela a přočítala jsem ji jen velmi zběžně. Tak teď vše napravím a zasypu vás kupou upřímných komentářů.
A na oplátku nabídnu něco já vám. Tak vám děkuji za přečtení menší zprávičky. Teď už jsem seznámení s mou situací a mě čeká práce.
Tak na brzkou shledanou..
Nariel.

Pohlaví je jisté..

15. února 2011 v 18:39 | © Nariel
Ahojky, zdravím všechny po strašlivě dlouhé odmlce. Ale myslela jsem si jak nejsem silná, ale bohužel s nástupem do zničujicí práce, navíc v mém stavu, jsem se šeredně zmílila.

V práci makám na víc jak 100% a doma pak jen spím. Zanedbávám všechno, internet, tvorbu domácnost. Velice se za to omlouvám. Doufám že se vše změní až ukončím pracovní poměr. Což s mým rostoucím bříškem nebude dlouho trvat.

V práci jsem jak nějaká "modla", všichni mi sahají na mé bříško a  s nesmírně uvolněným a překvapeným výrazem si užívají kopání mého akčího miminka. Zatím to ještě nejsou žádné velké kopance, ale prostě je to již cítit. Ha užívám si to já, mé kolegyně a kolegové z práce, ale má drahá polovička má zatím velkou smůlu.

Když má ruku na bříšku, jeho tatínek, mimísek nespolupracuje "No není to k vzteku?!:-)" Ale naštěstí to moje drahá polovička bere velmi sportovně a věří že si mimísek pro něj nechává v záloze něco lepšího.

Je to opravdu nádherný pocit.  Ikdyž jsem v pracovním nasazení, své tělesné a duševní změny si velice užívám. Chtěla bych vám to popsat, ale nenacházím přesná slova. Necítím se sama, a jsem tak zvláštně plná. Věčně si hladím bříško a s mimískem si povídám. Pouštím mu hezkou hudbu a čtu mu. je to velmi , opravdu velmi zvláštní pocit. Mám ochranitelský i zranitelný pocit. Září mi oči a pořád se něčemu usmívám. Navíc teď již vím, co to bude..Tak se velmi těším až mě přepadne nákupní horečka.

Nechám vás chvíli v napětí, a ten kdo bude chtít...může tipovat. Teď mě zachvátil takový zvláštní problém, jak vymyslet to správné jméno. České, energické a přesto nečím zvláštní. Je to velmi těžký úkol...to teď momentálně, řeším, aby jste tedy byli v obraze...

Nachystám pro vás pak nějaké fotečky a filmeček. Mám totiž v plánu se s mým bříškem zvěčnit. Ještě chviličku počkám, ať si někdo nemyslí, že jsem obtloustlá a pak se do toho pustím. Moc se na to těším..

Tak se teď momentálně loučím, protože mimísek dává zabrat mému močovému měchýři a brzy naviděnou.

Nariel

Kleopatra a bolavé nohy

20. prosince 2010 v 18:37 | © Nariel
Tak omlouvám se všem, kteří na mě čekali v neděli na ICQ. Ale opravdu jsem nebyla schopná, zvednout se z postele.Byla jsem totálně unavená a necítila jsem chodidla a ptáte se proč ?

No tak vám napíšu o naší sobotní akci. (Jeli jsem s podnikem (dámská jízda) na muzikál Kleopatra do hlavního města Prahy, do né moc kulturního divadla Brodway..(neuražte se ale lidičky byla jsem tam poprvé a trošku mě to zklamalo. Ženské před sebou jsem chtěla ukroutit hlavu, protože jsem nic neviděla, ale o tom až za chvíli.)

Z domu jsem vyrazila časně ráno neboť nám vlak vyjíždel v 8:00 hodin ráno. Jenže už ve vlaku pěkná rána..Stáli jsem na chodbičce půlku cesty. Myslela jsem, že mě omeje. Nakonec jsme se v Pardubicích mohli usadit a mé tělo zalila vlna úlevy. V Praze jsme navštívili, co jsem mohla nachodit. Tož ženský no, obchody..blbůstky...káva a drby...(Ale sníh a povrch kostiček nedělal mým nožičkám vůbec dobře.Musela jsem vyrovnávat a šourat se pomaličku drobnými krůčky jako gejša.) Když jsme si dávali ve dvě oběd, už jsem myslela, že se nezvednu ze stoličky. Ale byla jsem okouzlená tím co jsem viděla, takže jsem zatla zuby a užívala si výletu.

Samotný muzikál, mě až tak neohromil. Divadlo na mě nepůsobilo tím divadelním dojmem. A sedadla nebyla za sebou dostatečně vyvýšená. (Och vím že je to bývalé kino, ale  hlava předemnou prostě nepatřila do programu.) Celé představení jsem koukala na hlavu před sebou, navíc paní byla docela neposedná a já co se dělo ve středu pódia vůbec neviděla, ještě že aktéři chodili po jevišti. Ani nevíte jak jsem zatínala pěsti, abych paní na tu hlavu nakonec nešáhla a neukroutila jí. Takže celkový dojem hlasu Nývltové mě opravdu přesvědčil. Sytý, plný a výšky i hloubky zmáknuté. Ale co mě absolutně dostalo a ohromilo byl výkon nesmějte se, Hada (Hadice) v podání Glorie Fricové. Ta dostala jedničku s hvezdičkou za svůj výkon. Nebyl jí vidět obličej ani nezpívala, ale dokázala mě absolutně upoutat svým baletním výkonem a kreacemi. Neskutečné...
Z celé Kleoptary mám tedy zážitek na bolavé nohy a charismatickou hadici...

A ještě se zasmějeme nad cestou domů. Tak dorazíme na vlak, ten nám měl jet 21:17 no již 21:06 naskočilo 10min zpoždění..Stáli jsem před tabulí a zírali na obrazku až naskočí nástupiště. protože bych opravdu vraždila kdybych zpáteční 3 hodiny měla stát. Jenže nástupiště naskakovaly ale né k našemu vlaku. Navíc se začaly kupit davy lidí, fakt opravdu davy!!! Zpoždění nakonec 30 minut a lup naskočilo nástupiště..Celý dav najednou začal sprintovat a mě polilo horko. Měla jsem takový strach, že kolegyně ztratím z očí a tak prchám co mi síly stačí, div že jsem mimíska nevytřepala.
Nakonec když jsme doběhly na nástupiště čekaly jsem na vlak dalších 10 minut.Grrr. Jak vlak přijížděl modlila jsem se ať jsou dveře blízko nás.."A ještě říkám kolegyním, koukejte na místenky, ať nezabere kupé, již obsazené.."Když vlak zabrzdil, chlapi getlemani vymřeli, div že mě neušlapali. Ale to mi došla trpělivost a mé slušné vychování šlo k šípku. Zapřela jsem se a vší silou do toho neadrtálce vrazila a říkám mu. "ženy mají přednost!" Ani jsem nečekala na jeho reakci a nastoupila do vlaku. Holky na mě mávaly s kupéčka a mě tekly slzy radosti, že budu sedět. Bez pohledu zalezu do kupé a sednu. Ale co najednou neuslyším, buší ženská na dveře a křičí že tam má místenky. Myslela že dostanu infarkt. Ještě že jsem se rozdělili na skupiny a druhá skupina naštěstí taky zabrala místa k sezení. Tak jsem tři hodiny ve vlaku rozebírali muzikál a já koukala jak jedna kolegyně vedle druhé odpadá a jak dřímají, ale vůbec se mi nechtělo spát. Domů jsem dorazila skoro ve dvě hodiny ráno. Celou neděli jsem nevylezla z postele, neboť mi nesloužily nohy...Tak se prostě omlouvám..někdy příště pokecáme..

Nariel.

Když nejde polykat..

4. prosince 2010 v 14:49 | © Nariel
Opět a zase jen pár mých keců, moji milí. Nemohla jsem to už vydržet a musela něco napsat. Zatím žádné podstatné změny, jen obyčejný život s překážkami.


Tak jelikož musím vydržet v práci do 15.2.2011 (Abych měla vůbec nárok na mateřskou-když už zrušili porodný) Tak je to čím dál těžší. Samozřejmě na práci a zatížení jsem si zvykla, to většinou po práci všechno zaspím (takže můj koloběh je práce, spánek). Ale co mě dostává, je příchozí zákazníci: Kašlající, smrkající, prskající prasátka co na mě klidně kašlou aniž by si zacpali svou virovou hubu. Já do sebe valím vitamíny, jako šílená (na citron se už nemohu ani podívat), ale nejsem nesmrtelná.
Tak mě zachvátila viróza, napřed jen šílená bolest v krku..(To mě ještě všichni totálně nasrali, když říkali, že jako těhotná nemohu nic užívat na úlevu)..tak se strašnou bolestí krku, přežiju šichtu. A doma večer nemohu ani polknout...(slintám jako bernardýn-můj chlap už mi chystal plivátko) protože jsem nebyla schopna polknout ani vlastní sliny, natož tekutiny, či jídlo... Můj chlap okolo mě lítal jako léčitel, dával mi na krk špek a horké obklady. (Byla jsem totálně smradlavá a mastná, ale pomohlo to ráno jsem mohla polykat) ..haha...žádné erotické poznámky...zase jen jídlo a vlastní sliny a i tak to bylo velmi namáhavé...

Na druhý den přistoupila očekávaná návštěva lékaře. Doktor naštěstí potvrdil že miminko je v normálu a nemá žádné potíže a vesele roste. Poradil mi cucací přášky na bolest v krku a následně javorový sirup na vykašlávání hlenu...

No hned mi bylo lépe. Dnes jsem vstávala v 11:00 a zrovna dojedla pořádný talíř hovězího vývaru se zeleninou, což mi dodalo trochu energie. Ale citím že nejlíp mi bude zase jen postýlve přikrytá dekou až po uši. Nebudu nic přehánět 10.12.2010 mě čeká genetika a vyžebrám první ultrazvuk mého rostoucího bříška...

No zatím jsem přibrala 5kg a jsem ve 12 týdnu. Kromě zákeřné chřipky co kolem obýhá, naštěstí netrpím žádnými obtížemi, kromě únavy.Všechnu svou energii nechám v práci...Tam už mám přezdívku "Zelinka" .."ty máš ale barvu, není ti špatně?" .."Ne vážně mi nic není, jsem jen těhotná, ne neschopná! Jen měním barvy jako chameleon".

Zatím nemohu posloužit fotkou bříška, relativně zatím vypadám spíše tlustě, než těhotně. Ale jen co budu mít co ukazovat, podělím se..

Našla jsem jednu výhodu, už nemusím říkat, že trpím samomluvou. Už mě někdo poslouchá, ale ještě z toho nemá rozum, ale mě to velmi těší. Je to naše soukromá rozmluva..

Tak se mějte všichni moc dobře..

To vám přeje potící se čekatelka Nariel.

Změna těla, následuje změna života..

9. listopadu 2010 v 10:24 | © Nariel
Ahojte moji milí, delší dobu jsem se neozvala, ale jsem trošku indisponována. Jelikož jsem v nedalekém zpětném článku psala, že se mi splnilo životní přání..(což mě samozřejmě i značně překvapilo..)
No aby jste byli v obraze, stane se ze mě máma. Zjistila jsem, že jsem těhotná. Jsem v osmém týdnu. Zatím tedy pocituji jen malé změny. Zatím nemám nevolnosti..(tedy extrémní zvracení), jen mi bývá lehce šoufl. Trochu se mi motá hlava, ale především jsem neuvěřitelně unavená. Jen se pohodlně usadím a vzápětí usnu jako špalek. A pořád bych jedla, no mám to nějaké přeházené..
Snažím se to trošku omezovat, abych nebyla jako koule. Ale je to nesmírně těžké..

Nechtěla jsem ještě nic říkat, ale jelikož teď bojuji s pořádnou unavou, mohli by jste se na mě zlobit. Tak jsem vás tedy musela informovat.

Chtěla jsem to říci až po genetických testech, které mě čekají 10.12. Tam se nejspíš vše rozhodne. Nechci vyšilovat ani se stresovat. Prostě se stane co má se stát. Nezbývá mi než doufat, že mé tělo i mé geny, jsou v tak dobrém stavu, že miminko bude vpořádku.

Tak se chci omluvit, za malou aktivitu. Ale určitě si navás najdu čas, protože mi moc chybíte. Pokud budete chtít, můžete si přečíst a procházet se mnou změny mého já.Změny mého těla a následně změny života. S tím spojenou i tvorbu nového života.

Oddechla jsem si, že nečekám vícerčata. Moje drahá polovička má totiž v rodině trojčata. (A s jednou minimální mateřeřskou-tedy spíše s rodičovským příspěvkem, mít tři děti, jdu se oběsit.)
Naštěstí tedy je jen jedno..Ale i tak to bude síla. Skončím na úřadu práce s minimálním rodičovským příspěvkem, ale uvidíme, třeba na internetu vychytám nějaké finty jak alespoň trochu ušetřit.

Pak jestli vše bude vpořádku, budu přijímat, sázky na pohlaví..

Tak se zatím mějte..
vaše

maminka čekatelka Nariel

Že by, konečně stěstí??

22. října 2010 v 10:04 | © Nariel
Ahojte návštěvníci...jj žiju..jsem trošku zavalená, ale tvrdě bojuji s návalem práce a trochou zdravotní disfunkce..

Navíc včera přesně 17:00hod, byl nejšťastnější okamžik mého života..Ještě jsem to nestihla úplně vstřebat, nějak mi to pořád nechce dojít..Čekala jsem na to takovou dobu a nic..A teď to nejde vstřebat, ale ten fakt už nikdo nezmění. "Šokem jsem málem omdlela, čekala jsem, že mi vylezou oči z důlku, jak jsem na to nevěřícně koukala.." Ale v hloubi duše a před spaním, jsem ti totálně užívala.

Až, jsem se totálně vzdala veškeré naděje a začala si dávat život trošku do kupy. Tak mě konečně našlo ono štěstí, na které jsem tak dlouho čekala...

Ti co mě znají, jistě pochopí, jaké bylo mé největší přání..Och, splnilo se mi. Budu dělat vše proto, abych si ho udržela. Zatím ještě nebudu moc zviditelňovat, ať se něco nepokazí. Ale většině mých blízkých to hned dojde..

Juhů..já budu m.....

10 věcí, které mám ráda..

13. října 2010 v 13:48 | © Nariel
Ahojte milí návštěvníci, těmto typům odkazových článků (Řetězáků) moc nefandím. Ale udělám vyjímku, pro lidský nádech a téma. Navíc jsem byla popíchnuta, že mám čas na jiné soutěže a tady nejsem aktivní. Lidičky, je opravdu težké se všem zavděčit a den má pouhých 24 hodin.

Do hry mě pozvala Lowiska.A děkuju ji tímto za milé pozvání. Snas se najdou i takový čtenáři, které bude zajímat, jaké věci mám ráda.

Pravidla hry:
1. Uvést, kdo tě do hry pozval
2. 10 věcí, které máš rád
3. Pozvat dalších 10 osob do hry
Jsem dosti upřímný a nekofliktní člověk, takže doufám, že výběr mých nej věcí nikoho nepobouří..Vyjmenované věci nejsou řazeny dle obliby. Nejde prostě jednu upřednostňovat před druhou. (A bylo velice težké, zvolit jen 10 věcí)

Komix s.r.o.

11. října 2010 v 19:52 | © Nariel
Ahojky milí návštěvníci. Chodím pravidelně očumovat a závidět na grafické blogy, talent příslušných adminům. Z toho plyne, že i já se snažím pracovat s grafikou. Nejsem žádný kouzelník. S něčím jsem velmi spokojená, jindy vůbec.
Tak moje ješitnost zvítězila a já se tu chlubím s bramborovou medailí. Rozhodně jsem starý sokol a žiju s logem..nemusím vyhrát, ale zúčastnit se.
Moc mě potěšila i bramborová výhra..Tak jak se to stalo..

Nevím jak tvoří ostatní grafici. Ale já musím mít prostě vizi s nápadem a jak ji vidím, už ji nemohu měnit..(Protože většinou čím více se to snažím upravit, tím je to horší. A proto zůstávám u své první vize. Lidi jsou různí, mají jiné názory a každému se líbí něco jiného.)

Když jsem pak viděla u Blanch zajímavý nápad na soutěž. Řekla jsem si že to zkusím.
Bohužel jsem slíbila účast, ale nestihla jsem tvořit v daném termínu. Naštěstí Blanch termín prodloužila a já mohla svůj slib splnit.

Měli jsem vypracovat koncet na web.(stránku, logo aji.)

Tanec s kapkou burčáku..

10. října 2010 v 18:50 | © Nariel
Ahojte lidičky..o víkendu jsem nebyla k zastižení, jela jsem si užívat prý posledního slunného víkendu..HAHA..

V sobotu se mi ráno při pohledu z okna, nechtělo ani vylézt z postele. Teploměr ukazoval pouhé 4 C° a celé okolí halila mlha hustá jako mléko. Když jsem ráno z donucením, šla nakrmit pejska, měla jsem na vlasech jinovatku a prsty mi tak ztuhly, že jsem si nemohla vyčistit ani zuby. Až v 12:15 kdy jsme odjížděli k rodičům, se snažilo konečně sluníčko prodrat přes mlhu a zdánlivé zataženo.

No, náladu jsme si zlepšili nakoupením nějakých dobrot na grilování..(Rozloučení s grilovací sezonou) Nějaké dobré pití pivečko, vínečko a burčáček. Pro mě nemohl chybět slaný sýr a nějaký tyčičkový párty mix. Když piju strašně ráda zobu..(Asi geny ze slepičího kolena..)

Zprávička

5. října 2010 v 13:26 | © Nariel
Ahojte miláčkové...Jsem teď trošku v presu. Taky chystám nějaké projekty a nové rubriky..Zmíním se jen tak lehce, neprozradím všechny..

Teď jsem propadla kouzlům vectorové grafiky, naučila jsem se tvořit nějaké prezentace. Zkusím prezentovat svůj blog a pak vám tvorbu prezentace trošku priblížit.Budu pro vás tvořit menší návody aspoň nějakých těch základů..(Prezentovat můžete absolutně cokoliv, své návrhy, kuchařské umění, malby,příběhy, můžete dělat fotografické galerie a přinejmensím tvořit složením vlastních prvků, lehké animace spojené v prezentaci..) Fakt mě to chytlo...

Druhá věc jak již někteří mí blízcí ví, snažím se proniknout do podstaty HTML kódu..A musím vám říci, že skládám doma po chvilkách u svého PC můj webík..Z blogu rozhodně neodejdu, ale budu publikovat i na webu...
Jelikož jako úplný laik jsem si prošla peklem, protože toto odvětví, byla pro mě španělská vesnice. Nejvíce mě štve, když čtu kupy návodů a uniká mi ona podstata. Protože autor návodů, je znalec a myslí si, že mi vše dojde. Pak se stane, že strozkotám na úplně primitivním bodu..
To mě strašně štve. Ale musím říci, že jsem to nakonec do palice dostala..Aspoň tedy onu podstatu a základy..
Nebojte se myslím na vás a pokud by jste chtěli přijít k pár informacím, budu se dělit s vámi o základy. Říkám na hlas opravdu stupidní základy a teorie jak se to nejlíp naučit a pochopit. protože tak já musím chápat..Pochopit podstatu a teprve pak se učit.Takže pro vás chystám návody jak proniknout do světa webu v nejjednodušších krocích.Dle mých zkušeností a trampot.
Někdy mě hodně mrzí, že v mém okolí není nikdo stejně posedlý jako já, kdo by mi poradil. A tak vše musím objevit sama. Ale zase mě to těší, protože nemusím být nikomu vděčná..

Tak to bylo zmíněno jen pár lahůdek..Píšu zrovna z práce, šéf je na pozdním obědě..tak prchám než kamera začne snímat mou pracovní plochu...mějte se hezky a brzo naviděnou..

Opět den za dnem...

24. září 2010 v 21:49 | © Nariel
Óóóó nebojte se, lidičky, žiju. Sice jsem teď v mírné náladě. Tak na chyby neberte zřetel, píšu rychle.Neboť zábava v plném proudu a na mě čeká pití. Chlazené rulandské šedé.. hmmm dobrota.. K tomu slaný sýr a nějaké hrozny..no lidi ..zase jenom jím...

Navíc jsem vás chtěla informovat, jak to probíhá v nové práci. No koletiv, naprosto užasnej. Moje milé dvě kolegyně, mě pořád rozmazlují...Vaří mi kávu, nosí vitamíny (hrozny a broskve).. čokoládové bombony a dneska chlebíčky. Lidi už jsem jak koule. Jen jím a sedím:-( Ale nedali mi nic, co by povzbudilo můj mozek. Z ostatních lidí ve firmě, už je jen spousta chlapů..ti jsou  celkem vpohodě. taky spousta nových tváří. A vcelku s většinou zatím vycházím.

Z těch dvou kolegyni, co se mnou přímo spolupracují. Znám z minula jen jednu. Ta druhá je nová. Ale je velmi milá srandovní a velice chytrá. Bože ta má IQ tak 160. Působí tak neohroženě a nad věcí...Samozřejmě tím mé já trochu upadá...Ale zase mě už párkrát pochválila, tak nejsem nejspíš tak špatná..je to totiž naráz strašné kvantum informací..nejde to všechno vštřebat, ale snažím se seč můžu.

Teď zrovna si užívám domácí večírek...Puštěná hudba..topím lehce v krbu.. Chladím dobré pití..Společnost mi tu dělá hezký a vtipný chlap...zrovna na mě dělá obličeje s banánem a anglickou..lidi od smíchu mě bolí břicho..Jako sladkej čert..nevím jak dlouho vydržím psát. Taky vykládá moc dobrý vtipy, ale ty rozhodně nemohu publikovat..No vidím že možná bude i striptýz..wow..tak si utíkám užívat..Zrovna hraje má oblíbená skladba..jdu si skrknout dobrého pití a užívat si své společnosti..Mějte se hezky a užijte si krásný zatím nedeštivý večer...
 přeje
Nariel

Že by lepší časy...

15. září 2010 v 17:42 | © Nariel
Tak mí návštěvnící, že by se na mě usmálo štěstí?! No uvidíme. Dnes jsem byla poprvé v nové práci. (No není nová , jako nová...ale už jsem tam pracovala před dvěmy lety.) Teď už se jedná o stabilnější a více propracovanou firmu. Mají více vylepšení, než bylo za mě, ale takké více práce. Takže za celou pracovní dobu, se nestihnete skoro ani vyčůrat.

Ikdyž jsem spoustu věcí zapoměla. Na první den to nebylo tak strašné. Byl tam skvělý kolektiv, ale vedoucí byl a je šílenec. Je to nervní puntičkář, který má tak přořízlou pusu, že když zařve, rozpadají se okna. (To je jediné, co mě na té práci děsí. Zase psychitská újma. Budu vysílená do morku kostí, abych mu mohla odolat.) Ale potřebuju peníze a jsem rozhodnutá udělat vše, abych to vydržela. Bude to teď hodně učení a zodpovědnosti. Ale aspoň neumřu blbá....

Teď jsem hodně zlenivěla, ale možná si to namlouvám . Protože jsem pracovala 2 roky v jiném odvědtví a připadám si taková nevědomá. Ale snad všechny ty nové informace vstřebám a práci si udržím...

Hned jsem byla vtažena do kolektivu. Hned mi nabídli sobotní výlet do divadla v Praze na představení "Karmen" s celodenní vycházkou po Praze. Byla jsem šťastná jako ratlík. Ale jen v duchu, na venek jsem nedala nic znát. A to je dobře. Jelikož když jsem přišla domů a pochlubila se drahé polovičce...Hned má nálada skončila na bodu mrazu. V sobotu nikam nemůžu, musím hlídat klempíře, kteří nám přijdou dělat střechu. Takže jsem naštvaná jak sviňa..no co už..Aspoň budou rýny na baráku a nebude mi čůrat voda za krk..:-D

Do divadla budu muset zajét jindy..(A hned jak mi sebral zábavu, tak první myšlenky..) Vlak by byl stejně drahej..A chodit někkde celý den v podpadkách. Pak utratit za jídlo. A ještě jít pak pěšky domů. protože by mi ujel onen divadelní vlak na cestě domu. No a na taxi rozhodně nemám...Takže radši budu koukat na klemípře..no ???!!!

Tak jdu něco sníst, neboť jsem za celý den snědla jednu tatranku a myslím že brzo omdlím hlady.
Tak zatím..

Pořád ve frontě..

8. září 2010 v 14:54 | © Nariel
Ahojte lidičky..omlouvám se, že jsem se dlouho neozvala. Nemám teď stabilní internetové připojení:-( Během 14 dní bychom měli přejít na jinou technologii, tak doufám že to vyjde..

Teď momentálně jsem v naší obci v knihovně..Už teď mi tu dýchá dalších 5 lidí na záda..Nervózně poskakují a huhlají si pod nos..(Přitom mám zaplacenou půlhodinu) a oni se snaží mi to pořádně znepříjemnit..

To je fakt šílené stát ve frontě a dožadovat se normálního spojení se světem..Když kolem vás je kupa otravných lidí. Mám chuť jim něco od plic říci..

Doufám že stihnu přednastavit pár článků, neboť tento PC se odmítá spojit s mou fleškou..(Pořád nějaké problémy)

Navíc jsem stále bez pořádné práce..a už mi to leze na mozek..Jsem naštvaná na celý svět. Tolik životopisů a absolovovaných pohovorů a výsledek?!

Prostě žádný..čeká tam dalších nejmíň 30 lidí na tu samou pozici jako já...prostě pořád jak ve frontě...(Jako za komunistů..fronta na ovoce:-() Pořád stojím a nevím jestli se na mě dostane..

Bohužel kvůli mým domácím závazkům, neobstál návrh na odstěhování..(Vážně už bych neunesla začínat někde úplně od znova, tady už jsem vypotila tolik potu a nadějí abych zde mohla žít..)

Jen nadějné práce a pochopení se mi nedostává..(Vše se opět zdraží, na sociálce nedostanu ani korunu) BTW jako bílej člověk může klidně chcípnout, hele už mě to vážně dost štve..už od skončení školy makám za minimální mzdu škudlím a poctivě pracuju, doslova si odtrhuju od huby abych si pořídila nějaké zázemí a na sociálce mi pak klidně řeknou "šak to nepotřebujete to prodejte!!Mám chuť vraždit! Nepotřebuji varnou konvici, žehličku..??!! Jo z toho určitě zaplatím poplatky..Fakt jako mě to štve..stát vyhazuje miliardy  a na domácí čechy se nedostává..)
Politici klidně prohlásí že za 15 000Kč by ani nevstávali..Ale že víc jak polovina národa vstává za usraných 7800Kč..to už nikoho nezajímá..Tak potupená a malinká..dívají se na mě přes prsty..jako na odpad u popelnice..

Už se zase rozčiluju nad svým podělaným životem....tak radši jdu něco nachystat..nebo budu půlhodiny trhat mokrej papír abych se uklidnila..

Diskuze:
-Jaký vy máte názor ..na rozvoj v české republice..Budete se po škole ucházet o místo u nás..nebo ujedete za hranice ?
-Byly jste někdy vedeni na Úřadu práce..jaké máte zkušnosti?
-Myslíte že má cenu studovat..když chcete kariéru rozvíjet v české republice?Nebo vám stačí tzv. tlačenka či holkám postel..?
-V jakém oboru si myslíte že se nejlépe hledá práce ?

Tak už to konečně ukousni..

30. srpna 2010 v 18:44 | © Nariel
Ahoj..tak dnes jsem trávila čas s blogem a už jsem úplně vyřízená, jak na mě pořád kouká reklama (animace) se zadkem a nápisem trhej..

Ze začátku mi to přišlo i celkem vtipné. Ale posléze jsem se nad tím zamyslela a nedopracovala jsem se k pointě...

To je reklama na nějaký/á:

* držák na mobil, který se i za extrémních vibrací neutrhne a skvěle drží...

* reklama na přísavný displej, který taky samozřejmně udrží celý telefon a neupadne i za extremně silných vibrací..

* reklama na mobil se kterým se hubne...Jeho displej vám za mohutných vibrací jí váš tuk z pozadí..
Nariel©Http://Tvorba-n.blog.cz
Tak už to konečně ukousni...nebo spíše utrhni!

Vůně ricinu..

23. srpna 2010 v 16:07 | © Nariel
Takže aneb jak probíhal sobotní "Moped cup" s vůni ricinového oleje a někdy pořádného smradu z výfuků...

Předem se omlouvám, fotečky nedopadly vůbec dobře. Bylo tam strašně moc lidí a najít dobré místo byl problém, hlavně kvůli slunci. To mi zkazilo skoro všechny fotky..

Ale naštěstí jsem nahrála i nějaké videa..předem se omlouvám za kvalitu..bylo strašlivé vedro a já byla trošku veselejší a technika na sluníčku taky žádný zázrak..

Takže jdeme do toho. Rodinka v hojném počtu přijela asi v 10:00. Nejdřív byla exkurze po stavbě..děti z toho měli ohromný zážitek...

A je tu mopedcup...pařím!!

20. srpna 2010 v 21:11 | © Nariel
Ahojte, miláčkové..
Ale dnes jsem se dostala k PC až teď. Měla jsem totiž kupu zařizování..

"Víte jak pohostit rodinu ..když máte v peněžence 13 Kč? Myslím, že se mi to zítra i tak povede.."

Zítra totiž u nás jako každý rok začíná tzv. "Mopedcup" (Kozí dechy..staré mopedy:-D). Jezdí se na dvě skupiny jedna skupina má ty mopedy upravené (Vylepšený motor a tak,jedou opravdu rychle.) a druhá ne..(to jsou  staré jedoucí šroty, bez úpravy..)

Jede se na 7 kol v normálním provozu. Takové kolečko skládajících se z okolních 3 vesniček, asi 38km dohromady. A protože bydlíme v dosti náročném kopcovitém terénu, je to jak pro závodníka, tak hlavně pro stroj hodně náročné. Navíc se vždy na centrále (Kde sedí většina fanoušků a povzbuzovatelů, musí závodník zastavit a znovu se rozjet..Některé stroje tak po 3 zastavení odmítnou jet dál.) Ale je to hodně zajímavé nechybí pády, ulítavající součástky (šlapky, řidídka, pedály apod.) v rámci soutěže je do někdy docela ostré. (Minulý rok například lehce mžilo a byla kosa..a u upravených strojů v cílové zatčce v zápalu dosebe narazili dva závodníci a škaredě se odřeli a vjeli do lidí..nic k smíchu..ale okolní diváci a  aktéři to vzali bojovně a sportovně se smíchem)

Takže, rozhodně zábava nebude chybět..ale co mám dělat s návštěvou..ta bude chtít jíst a pít..No to bych nebyla já abych si neporadila, že?

Co jiného my zbylo, než jít do lesa na hříbky..(našla jsem bár babek a nějaké slizáky) ty jsem doma potom naložila do mého specielního láku. Pak jsem se šla proběhnout s pejskem a nakradla jsem na poli kukuřici..Část uvařím..(jen se solí a máslem) zbytek jsem naložila do takového salsy salátu s rajčaty ze zahrádky..(do zítřka to získá grády)

Pak jsem nasedla na kolo a u cesty jsem lovila trnky a špendlíky. natrhala jsem i tašku jablek..(ať žije železo a spady z výfuků:-D) Ovoce bude jen tak na zob..Ale jablíčka ugriluju a ze zbytku udělám mošt. Zachránili mě i kozičky (černý bez) uvařila jsem limonádu..(Kurňa to je síla, doufám, že je to nezabije..)

nakonec jsem z mrazáku vyndala poslední kus vepřového boku a naložila na zítřejší grilování..Udělám takovej špíz..(masa málo, hodně zeleniny-ještě že máme zahrádku-ať žijou papriky,kedlubny a brambory.)

Nezbude mi než doufat, že se náštěva bude dobře bavit..S alkoholem je to horší musí dovést návštěva..Mám poslední půllitr vodky..
Teď akorát chystám hudbu, ať to můžu roztočit. Pořádně zapařím a zvednu si náladu.
jedu právě na skladbách od "Inny" kurňa to je pařba, brknu do toho nějakou Lady Gagu, pro bráchu nějakej "feat" a pro rodiče trochu starší skladby a boží rock.

Takže lidi právě hážu tanec, takže kdo chcete trsněte si se mnou. Za chvíli budu na ICQ.

Juj ještě musím nabít baterky abych mohla fotit , ať z toho taky něco máte..
tak přeji vám krásnej víkend..
papa jdu trsat..
Nariel

Nemám prostě slov..

19. srpna 2010 v 16:30 | © Nariel
Tento necelý týden je neskutečný, dnes mi ale došla trpělivost..

V pondělí jsem byla na 4 pohovorech (za takový rozsah bych se nemusela stydět, ale je k ničemu, stejně nic nevyšlo) Aby jste to trošku pochopili, hlásila jsem se na pozici:
*Vedoucí úseku ovoce a zeleniny k kauflandu
*Prodavač elektra v Okay
*Poradce v dětském domově pro tělesně postižené děti
*vedoucí jedné nejmenované jednoty..
(V požadavky na tyto pozice jsem splňovala, ale prostě nenenene)

Pro lepší zítřky..

23. července 2010 v 13:29 | © Nariel
Nariel©Http://Tvorba-n.blog.cz
Ahojte mí čtenáři a návštěvníci. Ve středu večer zažilo mé připojení kolaps. Centrální anténa ve vesnici, měla technické problémy. Poskytovatel služeb se tedy vyjádřil, že náhradní díly nemají skladem. A připojení bude fungovat, až v pátek (tedy dnes) v poledne. Tak vám mohu konečně napsat..

Včera jsem měla velmi depresivní den, přepadla mě méněcenost, neboť na mobilu mě čekaly nemilé zprávy. Žádné nové místo..

Dnešní den začal též podivně chmurně. Ale jen do té doby, než zazvonil pošťák a donesl mi balíček. To mi rozzářilo plně dnešní den. Věděla jsem, že má virtuální přítelkyně Domča, pro mě chystá překvapení. Ale tohle mě vážně dostalo, mile překvapilo a hlavně velmi dojalo. Jsem docela na měkko..takže článek berte s  rezervou..

Vážně jsem ráda, že kolem mě nejsou jen lidé, co se mě snaží zneužít a využít jen ke svým cílům, vážně už jsem začala dost pochybovat...

Tentokrát se všechno otočilo. Naplnila mě nová naděje. Ještě jsou nezjištní a milí lidé, co vás dokáží rozesmát, pochválit a podržet když to potřebujete. Bez toho, aniž by za to něco chtěli. Jsem ráda, že tohle virtuální přátelství a vzájemná náklonnost dokázaly..překlenout i elektronickou cestu a spojit tak dvě vzdálené duše. Nezáleží tady na věku ani vyznání, prostě jen stačí to, že ten člověk je.. Domča je mladičký, velmi energický milý skřítek se srdcem a pocity na dlani. Tímto ji nechci urazit, je to míněno jako poklona nezkaženosti...

Nečekala bych, že dnešní 14letá dívka mi dokáže napsat, ručně psaný dojemný a upřímný dopis. Vyrobit a koupit mi dárek jen z nezjištné vděčnosti za mou pomoc, mé rady a mé přátelství.
Vážně nevíte jak mě to dojalo...

Ach ti puberťáci..

21. července 2010 v 19:42 | © Nariel
Nariel©Http://Tvorba-n.blog.cz

Iq puberťáků nezná mezí!!

Tak dneska je úžasný den...mám solidní návštěvnost a někoho to rozhodně vytáčí a tak se za mě vydává a pomlouvá mým jménem ostatní blogy..

Lidičky hned na všechny blogy napíšu ať si zkontrolujete mou IP..přece to poznáte i podle avataru..komentuju vždy přihlášená..

Takže zapojte mozky..!!
Nebudu se omlouvat za nic ..co jsem neudělala jasný..hned to poznáte podle IP..

Hoďte se do klidu laskavě!!Už jsem dosta stará na to abych nikomu nenadávala!!
A jestli z vás někdo nepozná rozdíl, tak to je váš problém..

Moje IP!!!!!Lidi pravá Nariel..
Nariel©Http://Tvorba-n.blog.cz

A tady je viník..co pomlouvá blogy mým jménem

Nariel©Http://Tvorba-n.blog.cz


Nariel©Http://Tvorba-n.blog.cz

Snažím se snažím, ale málo..

21. července 2010 v 17:39 | © Nariel
Nariel©Http://Tvorba-n.blog.cz
Ahoj mí čtenáři a návštěvníci, dneska nebyl vůbec dobrý den..Bylo to samé lítání po úřadech a ty čekací doby?!..pane jo...uvařená, myslela jsem, že omdlím..kdybych sebou neměla vodu.. To je nucené zlo..
Pak přišla kupa složenek a v peněžence úplná ozonová díra..grrrr

Byla jsem taky na dvou pohovorech, ale vidím že mé naděje opět nikde..bylo tam tak dalších 20 uchazečů..Takže se moc netěším..
*Jeden pohovor byl úplně vpohodě. Byl na vedoucí prodejny sportovního zboží, težko říct jestli jsem zazářila, ale bylo na paní vidět, že jsem ji překvapila svou pohotovou mluvou a názory. Takže uvidíme mají se ozvat do dvou dnů..
*Druhý, ten už mi dal zabrat víc. Jednalo se o pozici na manažera lidských zdrojů. Protejškem byl totiž muž a dost si mě vychutnával. Ale vpodstatě myslím, že mě nenachytal a odpověděla jsem na vše správně..Ale byla jsem z něho dost nervozní a asi si toho všiml a proto mi dal zabrat, aby zjistil jestli můžu pracovat, ikdyž jsem nervozní.. Tentokrát čekám tři dny. Ale s tímto nepočítám vůbec..Bylo tam totiž dost reprezentativních typů..

Není mi z toho vůbec dobře..ta nezaměstatnost mi leze na mozek..Ztrácím sebevědomí a důvtip. Cítím se tak malinká a nic mi nejde. Na nic nemám chuť..

A složenky jsou neúprosné. No kouzelná rybka ani gin z lahve pro mě nejsou..Takže zatnout zuby a hledat..Ale je to tak deprimující..Na uřadech mě přehlíží jako odpadky a nic mi nenabídnou. Místo se opravdu špatně hledá..

No aspoň, že mám kde vložit zbytek energie a komunikace.. Blogísek je tu pro mě vždy a návštěvníci taky..Vidím že se mi opět trošku nakupila kritika..tak s tím jdu něco udělat..
Vím že má psaná tvorba trošku vázne. Nechci se omlouvat, ale mám teď kupu starostí..Ale nbojte na všem pracuju..přece to tak lehce nevzdám..
Tak se mějte jdu něco dělat..ať si vylepším náladu..Dám si něco chlazeného..pořádnou hudbu do uší...a kouknu na blogy, které stojí o můj názor..
Tak čao..
Nariel

Zapomínám na..

8. července 2010 v 16:26 | © Nariel
No páni zapomínám na vás, venku je tak krásně a dnešní den jsem si náramně užila.
Místo dopoledního uklízení mě vyzvedla parta mých přátel a jeli jsme se zchladit do blízkého lomu.

Již to sice není to zapomenuté místo jako dřív. Objevuje ho k naší škodě čím dál víc lidiček. Ale pořád tamní scenérie schovává příjemná osamocená zakoutí s příjemně chladivou vodou.

Ááá paráda, dnes jsem vylepšila svůj rekord a skočila z 13 metrové skály. (Zadeček jsem měla sice strachy sevřený jako ořech, ale ten let byl neuveřitelně osvobozující. No a po dopadu jsem byla svobodná více než jsem chtěla-přišla jsem o plavky *LOL*) Ale to se stává, aspoň jsem pak mohla svobodně opalovat svoje tělo..

Bohužel po obídku moje společnost mířila za povinnostmi, tak jsem pokračovala v lenošení doma. Na dvoře jsem se uvelebila na dece jen v rouše Evině s vychlazenou limonádou a napínavou knihou "Chiméra" Ale čas utíkal, tak rychle a domeček se začal k mé škodě moc plnit.

Tak jsem si vzala lehátko a plavky a zaparkovala jsem na zahrádce. No jenže jsem si lehátko nedala do levu, nýbrž jen do polosedu a to byl konec mému relaxování.

Támhle jsem zahlédla bující pampelišku a támhle zase rašící bodláček. Takže hned v mé ruce zaparkovala motyčka a jala jsem se zbavovat plevele. Sotva jsem se obořila do činnosti, mě pod stromem dobodalo tak 8 komárů, grrr.
Z mého škrábání a slinění zrovna získaných píchanců, mě vyruší hlas souseda, který stojí s dětmi na louce a drží v ruce létající talíř.
"Chi, sousedko ! Ty furt jen makáš, pojď si s námi zaházet!" No nemusel mě dvakrát pobízet. Vyběhla jsem na louku a pořádně se zapojila do hry. Jenže nás viděli další děti a začalo se to kolem nás nějak houfovat. A některým dětem bohužel chytání talíře nešlo.

Tak jsem se shodli na fotbale.. Dva dospěláci v obklíčení 11 dětí. S radostné a nevinné hry, se stal souboj na život a na smrt. Páni ta dětská zákeřnost mi dala zabrat. Zítra budu vypadat jak dalmatin. Mám holeně jako jelita. "Jauvajs"
Navíc se mi v zápalu boje povedla bravůrní perlička. Přilehla jsem svého sympatického souseda v brankovém poli. (No konečně měla jeho manželka, kvůli čemu stoupnout od kávy a cigarety! *LOL*)
Takže zábava skončila a přesídlila jsem teda k PC a snažím se dát něco do kupy....

Neurvalá závěrečná poznámka: No nevím jak by to skončilo, kdybych byla větší potvora a né takový dobrák...

Nariel

Vstřebávám nepoznané..

3. července 2010 v 17:40 | © Nariel
Ač teď bojuji s nepříznivým osudem a jeho težkými ranami. Byla jsem uvedena do azylu k mým rodičům, kteří mě rozmazlovali dva dny a vrátili mi sílu k boji..

Jsem ráda, že je mám..vždy mě podpoří. Je moc dobré mít se o koho v težkých chvílích opřít. Ale nemyslete te si..nešla jsem je zneužívat..(to by si ani nenechali-nikoho nežádám o peníze ,ikdybych umírala hlady-milodary nepřijímám)

Naplnili mě jen morálním statusem, jelikož jsem byla totálně na dně..Pomohla jsem jim na oplátku aspoň na zahrádce a navařila jim specialitky do mrazáku. Proběhla jsem se s jejich tygříkem "Kikinou" (Chtěla jsem vám doplnit pár foteček, ale zase opět moje smůla..na foťáku mi nereaguje displej..No děs - záruční doba na foťák skončila před měsícem..."Noco přece neskočím z mostu, ne?")

Jinak jsem v jejich pohodlí, na jejich megalomanské televizi zkoukla:
"Prince of Persia"- Při upoutávkách na tento film, mě zklamala volba hlavního herce. Nehodil se mi tam (Dle mě mu chyběl ten magický výraz v očích a lepítko charismatického drsňáka.) Ale po zkouknutí filmu jsem změnila názor. Určitě ho půjdu zkouknout i do kina. (Byla jsem na ten filmík opravdu zvědavá, protože na hře jsem byla velmi dlouho závislá..) A mohu říci, že mě uchátilo jak pojetí děje, tak vizuální efekty a i výkon herce. Nesmějte se, ale už jsem tak dlouho netoužila po polibku a stisknutí ruky..lidi, já se zamilovala.. hercův výkon mě omráčil, podlehla jsem jeho kouzlu, tak rychle, že je to naprosto k neuvěření. Nemusel by mě ke kontaktu přemlouvat ani pět minut, dobrovolně bych se vzdala a vrhla se mu k nohám)...no asi je to mou momentální situaci, protože normálně zůstávám nad věcí..

Druhý filmík, byl krvavějšího stylu..
"Solomon Kane" Tak tohle byl totální obrat, brutalita a mrtvoly. Ale moc se mi to nedostalo pod kůži..a když jsem zahlídla Vašuta, chtěla jsem telku vypnout. Ale byla jsem zvědavá, jestli hlavní hrdina zachrání onu dívku a sebe spasí..Vydržela jsem to, ale po druhé to vidět nemusím..nezlobte se..možná až budu mít chuť vraždit, jevilo by se mi to jinak..

Tak to je asi vše s čím jsem se potřebovala svěřit..jdu něco dělat..
Nariel

Bezcharakterní a bezpáteřní krysy..

29. června 2010 v 9:34 | © Nariel
Nariel©Http://Tvorba-n.blog.cz
Jsem na dně je mi bídně...
Nevím proč nemohu mít trošku štěstí a musím přitahovat tyto bezcharakterní a bezpáteřní krysy. Je mi z těchto lidí opravdu na blití...Jsem tak naštvaná...

Pokud se někdy setkáte či budete jednat s Bc. Janem Klímkem, raději se mu obloukem vyhněte. protože má hubu plnou slibů a až přijde na skutky.."Skutek utek!"

Tento ňimrod mi nabídl práci. Podřadnou sice od mého vzdělání, ale slíbil pěkné peníze. Jsem ten typ člověka, co se žádné práce nebojí. "Ukažte, naučím se" Ráda vstřebávám nové informace, ale můj charakter je v tomto světě prostě zbytečný!!
Ukázalo se, že nejsem levá a na mou práci pěl ódy..Jenže ouha, až se řešila výplata, najednou se na nějaké ódy zapomělo. Nehodila jsem se ani na hnůj. Pracovala jsem měsíc a půl, zadarmo...neuvěřitelné.

Mám chuť ho zavraždit, je mu úplně jedno, že nemám na základní vyžití!!Bezpáteřní slibotechna..
A to jsem si myslela jak jsem zkušená a takhle jsem naletěla. Opravdu dobrák na všechno doplatí. Budu muset najít nějaký rychlokurz, abych změnila svůj charakter. Dnes už neplatí, že s dobrotou a poctivostí nejdál dojdeš!

Opravdu neuvěřitelné, budu si muset dát nějaký box, nebo si půjdu zaběhat..Ať neudělám nějakou hloupost, která mi běhá v hlavě...

Jsem taková naivní kráva...je mi do breku...

Jdu se léčit..
Nariel©Http://Tvorba-n.blog.cz

 
 

Reklama

tvorba-n.blog.cz
Layout©Nariel-2011/03|Font: Jellyka-Le grand saut; Bernard MT Condensed;
tvorba-n.blog.cz