Navštěvníci teď tu bude spousta kritiky..Neboť musím dohnat resty a splnit sliby.

Říjen 2010

Svátek mrtvých..

31. října 2010 v 9:49 | © Nariel |  Blog.cz
Ikdyž tento svátek "Halloween" neslavím, musím se vyjádřit k tématu týdne.

Tak předně ikdyž se tento svátek proslavil spíše díky Američanům, tak z této krajiny rozhodně nepochází. Vznikl v Evropě tedy spíše v Irsku. Je sním spojený i hezký příběh o Jackovi.

No s Amerických seriálů jsem nabila dojmu, že se děti převlékají do různých strašidelných masek a chodí na koledu. U nás tedy v České republice je spíše koleda spojena s Velikonocemi. Rozhodně ničí zvyky neodsuzuji. U nás se nejspíš tento svátek taky rozšíří, protože se všichni chtějí někomu podobat (nebudu jmenovat komu..no). "Každopádně ať si děti užijí radost."

Jen mě každopádně mrzí, že se pořád po někom opičíme. Za mého dětství, jsme tedy žádné dýně nedlabali, tak aby jsme z nich dělali nějakou ozdobu na svátek.(Jen když jsme dýně zavařovali a táta nám chtěl udělat radost)

U nás mají mrtví tedy spíše zesnulí svátek na tzv. "Dušičky" a to 2.11. Rozhodně se nepamatuji, že by se tento svátek nějak medializoval a dělala se na ně nějaká dekorace.
Za těžkého komunismu, jsme měli lampionové průvody (to jsem si rozhodně užívala) Proslovy u pomníků zesnulých a těžké básničky.

Nejvíce mi, ale v dětských očích, utkvěla babiččina práce. Která zručně tvořila krásné věnce a různé kytice na hrob (jiné dekorace se jinde nedávali, nesli se prostě na hřbitov)..
Pak s lehkým závanem mrazu jsem se těšila, až půjdeme uctít naši zesnulou rodinu na hřbitov. Vždy mě okouzlila, hra tisíce rozsvícených svící a krásně vyzdobených hrobů. Jemná vůně jehličí a smutečních květin.

No co já Halloween neslavím, (možná začnu až s mými dětmi). Doté doby, ale uctím své mrtvé na dušičky 2.11. "a Halloween si strčte někam!"

Nariel

Nádech tajemna

25. října 2010 v 12:10 | © Nariel |  Blog.cz
Velice hezké téma týdne, je to má tak trošku srdcová záležitost. Myslím, že toto téma je takové snové, magické a lehce pohádkové.

Teď mě při psaní napadlo (zasáhlo mě to jako blesk, směju se): "Toto je příběh z dávných časů. Z časů mýtů a legend, kdy antičtí bohové byli krutí a malicherní a stíhali lidstvo útrapami.."Netuším jestli je to z Xeny či z Herkula, ale určitě tam pokračují slova o hrdinech, kteří právě v nouzi lidem pomáhali.

A proto tenhle nádech fantasy miluju. Je spojené se sněním, s neskutečnými příběhy, které se rodí v hlavách spisovatelů, malířů či filmařů. A vždy ve mě vzbudí dojem melancholie, ale i určité dávky bojovnosti. Toužím po chrabrosti a neohroženosti svého srdce, jež bude lapeno velkou sítí vášnivé a pravé lásky. Prožít onen neskutečný příběh.

Jako dítě jsem milovala první díl "Nekonečného příběhu" ani nevíte jak jsem Bastienovi záviděla, takto prožité dobrodružství..Kvůli tomuto filmu, jsem začala milovat knihy a nacházela v nich uspokojení. Krásně se popisovalo, jak lidé tedy spíše děti ztrácí ono kouzlo fantazie. (Protože je nejspíš člověk, až moc zahlcen realitou a nemá čas snít.)

Já si na svou fantazii nacházím čas pořád. Vždy mi to vylepší náladu. (Když mě třeba seřve šéfík, ikdyž ten problém nebyl moje chyba a já má strašnou chuť ho poslat někam...a prostě nemohu) Tak uteču před tímto problémem do ríše mojí fantazie a pěkně se šéfovi pomstím.(Představím si něco moc chutného, co mi řádně zvedne sebevědomí) Vím, že to má nádech zvrácenosti. Ale psychika, hraje u člověka řádnou roli.

Někomu to může připadat dětinské a nereálné, ale pomáhá mi to. Fantazy zůstane v mém srdci i mysli napořád.
Nariel

Že by, konečně stěstí??

22. října 2010 v 10:04 | © Nariel |  Bla bla
Ahojte návštěvníci...jj žiju..jsem trošku zavalená, ale tvrdě bojuji s návalem práce a trochou zdravotní disfunkce..

Navíc včera přesně 17:00hod, byl nejšťastnější okamžik mého života..Ještě jsem to nestihla úplně vstřebat, nějak mi to pořád nechce dojít..Čekala jsem na to takovou dobu a nic..A teď to nejde vstřebat, ale ten fakt už nikdo nezmění. "Šokem jsem málem omdlela, čekala jsem, že mi vylezou oči z důlku, jak jsem na to nevěřícně koukala.." Ale v hloubi duše a před spaním, jsem ti totálně užívala.

Až, jsem se totálně vzdala veškeré naděje a začala si dávat život trošku do kupy. Tak mě konečně našlo ono štěstí, na které jsem tak dlouho čekala...

Ti co mě znají, jistě pochopí, jaké bylo mé největší přání..Och, splnilo se mi. Budu dělat vše proto, abych si ho udržela. Zatím ještě nebudu moc zviditelňovat, ať se něco nepokazí. Ale většině mých blízkých to hned dojde..

Juhů..já budu m.....

10 věcí, které mám ráda..

13. října 2010 v 13:48 | © Nariel |  Bla bla
Ahojte milí návštěvníci, těmto typům odkazových článků (Řetězáků) moc nefandím. Ale udělám vyjímku, pro lidský nádech a téma. Navíc jsem byla popíchnuta, že mám čas na jiné soutěže a tady nejsem aktivní. Lidičky, je opravdu težké se všem zavděčit a den má pouhých 24 hodin.

Do hry mě pozvala Lowiska.A děkuju ji tímto za milé pozvání. Snas se najdou i takový čtenáři, které bude zajímat, jaké věci mám ráda.

Pravidla hry:
1. Uvést, kdo tě do hry pozval
2. 10 věcí, které máš rád
3. Pozvat dalších 10 osob do hry
Jsem dosti upřímný a nekofliktní člověk, takže doufám, že výběr mých nej věcí nikoho nepobouří..Vyjmenované věci nejsou řazeny dle obliby. Nejde prostě jednu upřednostňovat před druhou. (A bylo velice težké, zvolit jen 10 věcí)

Když pálí slunce..

12. října 2010 v 16:27 | © Nariel |  Fotky
Tato fotka vznikla před dvěma lety v létě. Kdy se náš pejsek chladí na hromadě štěrku na stavbu. Vždy když je moc vyhřátá, doběhne na hromadu, odháže pár centimetrů písku a udělá si chladivou lázeň. Moje drahá polovička neodolala její póze. Dozdobila onu chvíli malým doplňkem. Fotka se mi velmi líbí. Musela jsem se podělit.

Když pálí slunce, Juddy má leháro..
Nariel©Http://Tvorba-n.blog.cz
Nariel

Jak se líbí Vám?

Komix s.r.o.

11. října 2010 v 19:52 | © Nariel |  Bla bla
Ahojky milí návštěvníci. Chodím pravidelně očumovat a závidět na grafické blogy, talent příslušných adminům. Z toho plyne, že i já se snažím pracovat s grafikou. Nejsem žádný kouzelník. S něčím jsem velmi spokojená, jindy vůbec.
Tak moje ješitnost zvítězila a já se tu chlubím s bramborovou medailí. Rozhodně jsem starý sokol a žiju s logem..nemusím vyhrát, ale zúčastnit se.
Moc mě potěšila i bramborová výhra..Tak jak se to stalo..

Nevím jak tvoří ostatní grafici. Ale já musím mít prostě vizi s nápadem a jak ji vidím, už ji nemohu měnit..(Protože většinou čím více se to snažím upravit, tím je to horší. A proto zůstávám u své první vize. Lidi jsou různí, mají jiné názory a každému se líbí něco jiného.)

Když jsem pak viděla u Blanch zajímavý nápad na soutěž. Řekla jsem si že to zkusím.
Bohužel jsem slíbila účast, ale nestihla jsem tvořit v daném termínu. Naštěstí Blanch termín prodloužila a já mohla svůj slib splnit.

Měli jsem vypracovat koncet na web.(stránku, logo aji.)

Posmrtný hotel

11. října 2010 v 18:29 | © Nariel |  Blog.cz
Moc zajímavé téma na morbidní výmysl mé hlavy tzv. skoro báseň..Měla jsem jiný nápad, ale jelikož by to mohl někdo pochopit jako neúctu k mrtvým, vyjádřím se jinak.

Posmrtný hotel

S příhodem dne mizí tajemná záře.
Místo usíná do věčného ticha bez tváře.
Okolí zdobí je šeď a mramor.
Pro vůni pár smutných kvítků, nepřiletí žádný amor.

S příhodem noci plápolajíc svíce a knoty.
Je to skrytá brána do temnoty.

Duše zemřelých tiše kráčí,
do úkrytu nedalekého bodláčí.

Žádný luxus ani služby, jen studený kámen.
Proto je tento nocleh zdarma a mojí duši Ámen.

Samozřejmě s hřbitovem mám spojeno několik velmi zajímavých zážitků, ale opravdu je nemohu vynésti na světlo. Neboť by to někdo třeba nerozdýchal...

A tak nechme toto místo úctě a klidu duší, tam spících.

Nariel

Tanec s kapkou burčáku..

10. října 2010 v 18:50 | © Nariel |  Bla bla
Ahojte lidičky..o víkendu jsem nebyla k zastižení, jela jsem si užívat prý posledního slunného víkendu..HAHA..

V sobotu se mi ráno při pohledu z okna, nechtělo ani vylézt z postele. Teploměr ukazoval pouhé 4 C° a celé okolí halila mlha hustá jako mléko. Když jsem ráno z donucením, šla nakrmit pejska, měla jsem na vlasech jinovatku a prsty mi tak ztuhly, že jsem si nemohla vyčistit ani zuby. Až v 12:15 kdy jsme odjížděli k rodičům, se snažilo konečně sluníčko prodrat přes mlhu a zdánlivé zataženo.

No, náladu jsme si zlepšili nakoupením nějakých dobrot na grilování..(Rozloučení s grilovací sezonou) Nějaké dobré pití pivečko, vínečko a burčáček. Pro mě nemohl chybět slaný sýr a nějaký tyčičkový párty mix. Když piju strašně ráda zobu..(Asi geny ze slepičího kolena..)

Kritika pro Chloë Noir

7. října 2010 v 19:47 | © Nariel |  Kritika
Další odvážlivec na seznamu jeChloë Noir

Chloë Noir chce znát celkový názor na blog a a svou tvorbu ..

Tohle je pouze můj názor, nemusí se shodovat s vaším náhledem. Každý vnímame jinak, tohle není ospravedlnění, pouze vysvětluju.
klik celý článek

Neskutečná paleta barev

5. října 2010 v 17:59 | © Nariel |  Blog.cz
Krásné a barevné téma týdne s tisíci odstíny barev.."Podzim"

Nemohu říci, že mám nějaké roční období nejraději. Na každém období mám něco ráda. Ikdyž poslední dobou tyto přechody mezi obdobími trochu zanikají, nebo to tak připadá je mě...


Nemohu zapomenou na krásné dětské okamžiky s již zesnulou babičkou. Která nás na podzim hnala vždy na procházku, do nedalekého parku. Ikdyž bydlela ve městě milovala rostliny a dlouhé procházky.
Vždy jsme posbíraly, krásné barevné listy různých velikostí, tvarů a barev. Které jsme potom lisovali ve velkých a těžkých starých knihách. Nebo jsem vyráběli cestou různé draky, tedy spíš myslím, jeden dlouhý dračí ocas.
Listí a větvičky spadané ze stromů, nám vždy hezky šustili pod botami. Nešlo se chovat tiše. Různobarevné veverky nosili do svých doupátek zásoby ve formě různých oříšků a šišek. Listí na stromech mělo tolik odstínů barev a s každým zafoukáním se sneslo dolů pár listů. Tohle ve mě nechalo krásné vzpomínky...

Zprávička

5. října 2010 v 13:26 | © Nariel |  Bla bla
Ahojte miláčkové...Jsem teď trošku v presu. Taky chystám nějaké projekty a nové rubriky..Zmíním se jen tak lehce, neprozradím všechny..

Teď jsem propadla kouzlům vectorové grafiky, naučila jsem se tvořit nějaké prezentace. Zkusím prezentovat svůj blog a pak vám tvorbu prezentace trošku priblížit.Budu pro vás tvořit menší návody aspoň nějakých těch základů..(Prezentovat můžete absolutně cokoliv, své návrhy, kuchařské umění, malby,příběhy, můžete dělat fotografické galerie a přinejmensím tvořit složením vlastních prvků, lehké animace spojené v prezentaci..) Fakt mě to chytlo...

Druhá věc jak již někteří mí blízcí ví, snažím se proniknout do podstaty HTML kódu..A musím vám říci, že skládám doma po chvilkách u svého PC můj webík..Z blogu rozhodně neodejdu, ale budu publikovat i na webu...
Jelikož jako úplný laik jsem si prošla peklem, protože toto odvětví, byla pro mě španělská vesnice. Nejvíce mě štve, když čtu kupy návodů a uniká mi ona podstata. Protože autor návodů, je znalec a myslí si, že mi vše dojde. Pak se stane, že strozkotám na úplně primitivním bodu..
To mě strašně štve. Ale musím říci, že jsem to nakonec do palice dostala..Aspoň tedy onu podstatu a základy..
Nebojte se myslím na vás a pokud by jste chtěli přijít k pár informacím, budu se dělit s vámi o základy. Říkám na hlas opravdu stupidní základy a teorie jak se to nejlíp naučit a pochopit. protože tak já musím chápat..Pochopit podstatu a teprve pak se učit.Takže pro vás chystám návody jak proniknout do světa webu v nejjednodušších krocích.Dle mých zkušeností a trampot.
Někdy mě hodně mrzí, že v mém okolí není nikdo stejně posedlý jako já, kdo by mi poradil. A tak vše musím objevit sama. Ale zase mě to těší, protože nemusím být nikomu vděčná..

Tak to bylo zmíněno jen pár lahůdek..Píšu zrovna z práce, šéf je na pozdním obědě..tak prchám než kamera začne snímat mou pracovní plochu...mějte se hezky a brzo naviděnou..

Dvě čárky..

1. října 2010 v 21:29 | © Nariel |  Ze života
Tak jsem pro vás napsala lehkou jednorázovou povídku s erotickým podtextem. Kdo se bojí ovlivnění své čistoty...tak nečíst...Myslím, že to nikomu neublíží. Jen varuji předem, pro purytány...   Čekal mě zajímavý, ba přímo odvazový večer. Já a moje nejlepší kamarádka Denisa, jsme byly pozvané na párty, kterou pořádali kluci z vyššího ročníku. Konala se u Davida doma. Měl bohaté rodiče, velký, prostorný a navíc velmi luxusní rodinný dům. Taky vlastnil ty nejmodřejší oči a neskutečně rozkošný úsměv. Byla jsem do něho celá poblázněná. Samozřejmě jsem to skrývala, nikdo o mé platonické jednostranné lásce, neměl nejmenší tušení. Dokázala jsem to dokonce skrýt i před Denisou.
"Nemůžu se dočkat, strašlivě ti to sluší. Ty vlnité vlasy ti dodaly velmi sexy nádech." Povzbuzovala mě Denisa.
"Ále, určitě nevypadám tak přitažlivě jako ty. Ty tvoje prostříhané a melírem ozdobené vlasy vypadají skvostně." Snažila jsem se lichotku s upřímným úmyslem vrátit.

    Obě jsme se objaly a chytily za ruce a vyšli vstříc noci překvapení. Nocleh byl zajištěný. Měli jsme přespat u Davida doma. Bylo to jako výhra v loterii. Nocleh po párty tam každý nezískal. Konečně se dostaneme mezi oblíbence. Ne, že by jsme, bez toho nepřežily, ale některé narážky oblíbených studentů se těžko snášely. Takže nás tahle párty vynese do oblak. Na oblečení jsme si daly opravdu záležet.
Bylo velmi jednoduché a elegantní, ale obsahovalo sexy podtext. Doplněno zajímavou bižuterií a důsledným make-upem, z nás udělalo modelky z časopisu.

Kritika pro Katku

1. října 2010 v 18:57 | © Nariel |  Kritika
Další odvážlivec na seznamu je Katka

Katka chce znát celkový názor na blog a jak působí ..

Tohle je pouze můj názor, nemusí se shodovat s vaším náhledem. Každý vnímame jinak, tohle není ospravedlnění, pouze vysvětluju.
klik celý článek

NEmánie..

1. října 2010 v 17:36 | © Nariel |  Blog.cz
Ahojte návštěvníci a čtenáři, kteří si najdete čas na přečtení pár vět. Ano jen upozorňuji, jsem na živu. Má nová práce mi zabrala věškerý čas. Snažím se  mimo práci vstřebat a naučit se vše potřebné...tak mě prosím omluvte..

Opět vidím téma týdne a musím napsát pár slov. Ikdyž nečekejte pěkný článek. Je to můj názor, souhlasit s ním nemusíte. Každý prostě vnímáme svět okolo nás jinak. Pro tohle téma jsem nehlasovala. Tyto medializované a nafouklé soutěže nejsou nic pro mě. Někdy mi rozum stojí nad tím, jak jsou někteří přihlášení účastníci tupí a jdou se schválně znemožnit. Ale člověku, který je zvědavý na opravdu nadané přihlášené, toto jednání těchto individuí, přímo znechutí...

Nebudu nikde vyhledávat, která soutěž přišla první s nápadem, najít nějaké nevídané talenty v české a slovenské republice. Ale boj televizních kanálů a sledovanosti mi přijde přímo nechutný. Všude samá nafouklá reklama. Člověk jako já, který přijde s TV minimálně do styku, je přímo zmatený ukázkami na tolika programech. Kdy se napodobují a omýlají nějaké scény. A vychvalují právě onu soutěž. Vím že,  z pohledu televize, či jiných médií, kterou živí reklama, je reklama k nezaplacení. Ale přímo mě vytáčí, jak onem program po proběhlé reklamě vrací neskutečně zpět. Přímo mě to znechutí a otráví. Co se týče medializace a zpracování soutěže a to že se prolína s jinou podobnou soutěží, je pro mě nepochopitelné. Absolutně vyhozené peníze a tím ztráta času. Člověk přeci nebude sedět v obýváku a sledovat dvě televize. Bude soutěž přepínat v reklamách..hm docela trapas!!!

Tímto nechci nijak urazit soutěžící. Vím, že naše i Slovenská republika skrývá určitě nespočet opravdu nadaných lidí. Jejich vystoupení má charakter, cenu a  na první pohled, hloubku a viditelný talent.(viděla jsem pár artistů, malířů, zpěváků a tanečníků, kteří mi vzaly dech.)Bohužel onen nadaný člověk, nedostane jinou příležitost jak svůj talent ukázat. Tak musí projít tímto humbukem. Klobouk dolů za odvahu a trpělivost. Ale stejně většina ostatních talentů, zůstává skrytá. Dle mého názoru jsou lidé skromní a nemají rádi tuto nafouklou a medializovanou show. Prostě zůstanou nepoznaní..

Přeji všech nadaným hodně stěští. Pracujte na svém talentu a umění. Jste jedineční..
©Nariel
tvorba-n.blog.cz
Layout©Nariel-2011/03|Font: Jellyka-Le grand saut; Bernard MT Condensed;
tvorba-n.blog.cz