Navštěvníci teď tu bude spousta kritiky..Neboť musím dohnat resty a splnit sliby.

Wardfordský příběh - Světlo naděje XV.Kapitola

11. září 2010 v 19:27 | © Nariel |  Wardfordský příběh
Aktualizace: Chtěla jsem nastavit nový vzheld..Ale "blog.cz" mě vůbec neposlouchá a dělá si co chce..Už mě to sere...jdu spát a seru na to !...fix

Zdravím vás milí čtenáři. Uvolněte se a nechte se pohltit poutavým ale smutným a zároveň šťastným podmanivým.. příběhem z Wardfordského panství...
XV.Kapitola


      Tristan po svém útoku na Lisu, začal mít výčitky svědomí. Přestal si Lisy všímat. Rychle mířil za svým pánem, ať se jí rychle zbaví. Chtěl se jí pomstít, chtěl ji zneužít a nějak ji ublížit. Ale jakmile se to stalo, nemohl se na sebe dívat. Pořád viděl ty její vystrašené oči. Tak upustil od svých plánů a rychle se řítil krajinou se svým tichým nákladem. Lisa nemluvila, nereagovala vůbec na nic. Tristan se choval stejně. Nasadil tak rychlé tempo, že mu Monas jen stěží stačil.

Dny ubíhaly, skupinka nedělala dlouhé přestávky a proto, se přemísťovala hodně rychle. Zanedlouho již překlenuly hranice Morroowa panství. Tristana tak opustilo jedno břemeno. Není tak daleko od svého cíle. Splní úkol a dostane, co chce. Zatran ho zaplaví zlatem. Přiveze mu dceru Amandine, bude hrdina. Tato myšlenka mu vrátila na tvář onen šibalský výraz.


Na jiném tři dny vzdáleném místě Darrena svírala úzkost. Hnali se západním směrem, už tak dlouho a jejich směr nezkřížily žádné stopy. Nechtěl to vzdávat, měl v srdci tolik ohně a oddanosti. Zastavil tedy svou skupinu s přicházející nocí, aby si odpočinuli. Bojoval s únavou, nechtěl zavřít oči. Nakonec ho únava přemohla a on se ocitl v hlubokém spánku spředeném ze snů.
Ve svém snu bloudil dlouho v mlze, nic neslyšel, jen tlukot vlastního srdce a ozvěnu v uších. Tápal v neurčitém směru. Když tu ho přepadl neutuchající pocit, že ho někdo sleduje. Zbystřily se mu smysly, jeho tělo žádalo více kyslíku. Zběsile se nadechoval. Trnula mu šíje. Najednou koutek oka zaznamenal nějaký neurčitý pohyb, nebo jen stín?! Sahal po zbrani, ale žádnou neměl, zvedl tedy ze země větší kámen a vydal se tím směrem. Pořád nemohl zaostřit. Přišlo to tak nenadále a z větší dálky. Něco jako ozvěna. Hlubší ženský hlas. "Darrene, tvůj směr je správný. Věř si, máš v sobě velký oheň. Zatím je pořád.." a zbývající slova se doslova rozplynula. Zapraskal oheň a Darren se vzbudil. Ležel mezi svými druhy a všude bylo ticho. Jeho vnitřní já zaplavil dobrý pocit a přicházející naděje.

S novým dnem za rozbřesku vjel Tristan s Lisou do Morroowa hradu. Na nádvoří stáhl Lisu z koně a za paži ji vedl k Zatranovi. Vladaře vyrušily zrovna u snídaně. Tristan  nezdvořile vtrhl do jídelny a hrubě Lisu donutil k pokleku.
"Dobré ráno můj pane. Promiň, že tě ruším tak časně. Ale chtěl jsem ti tady Lisu, představit co nejdřív." "Vstávej a pozdrav pána."
Hrubě ji postavil na zem.
Lisa chtěla vyhrát tichou vzpouru, až to nečekal, ohnala se a vymanila se z jeho sevření.
"Nepoučuj mě, vím, co se sluší a patří."
Pomalu, ladně došla před Zatrana a hluboce se uklonila se slovy.
"Dobré jitro, můj pane. Váš hrad je velmi hezký. Jsem ráda, že jsem vás mohla navštívit."

Zatran jen zamrkal nad přívalem energie. Musel též ocenit i Lisiinu krásu. I pod nánosem prachu, byla velmi půvabná. Prostě dcera své matky. Na chvíli se zamračil. Ale jeho zamračený škleb, hned vystřídal úsměv. Když pod jemnými detaily a pohyby poznal v Lise i kousek svého syna.
"Dobrý den, drahá Liso. Potěšení z vaší návštěvy je na mé straně. Byl bych rád, kdyby jste mi dělala, společnost u snídaně."

Lisa se ladně usadila na nejbližší židli. Tristan se jal umísťovat vedle ní. Když se jídelnou prohnala chladná a ledová slova.
"Tristane, vás ke snídani nikdo nezval. Zavolám si vás později. Teď se můžete vzdálit."

Tristana přepadl velký hněv a stud, chtěl Zatranovi vynadat a dát mu co proto. S pohledem chladné odplaty se pomalu vzdálil.

Lisa se pustila do dobře vypadajícího jídla. Snažila se nenápadně rozhlížet. Počítala okna a hledala dveře. Snažila si v duchu představit hrad, aby z něho mohla později uprchnout.

"Hmm, ta šunka je velmi lahodná. Celá tabule na mě udělala velký dojem. Nebudu moc troufalá, když vás pak poprosím o nějaký pokoj a koupel."
Snažila se chovat a vzbudit dojem návštěvnice, ne zajatkyně.
Zatrana její duchaplná otevřenost, fascinovala.

"Ale jistě mé dítě. Až upokojíte svůj apetit. Bude pro vás koupel nachystána."

Lehce zamával na sluhu a polohlasem vydal příslušné rozkazy. Armáda sluhů pak v rychlosti nachystala Markusův pokoj a naplnila ji vanu horkou vodou. Po snídani, Lisa ulehla do příjemné a horké lázně. Nechala tak hezky odeznít bolest z těla. Smyla ze sebe všechnu špínu a prach. Těsně před dokončením koupele, zaklepala na pokoj služebná. Přehodila krásně zdobené nové šaty přes postel se slovy.
"Paní, až dokončíte koupel a  upravíte se. Pán na vás čeká v pracovně. Poschodí níž, druhé dveře z leva."

Lisa v klidu dokončila koupel. Rozčesala své dlouhé vlasy. Stáhla je jednoduchého uzlu. Oblékla si šaty. Ani se nezajímala o to jak jí sluší. Nebude nikomu vděčná za nějaké dary. Pomalu se vydala do pracovny za Zatranem. Zaklepala.
"Vstupte.!"
"Dobrý den, pane. Chtěl jste me vidět. Musímvám prvé řadě poděkovat za.."
"Tak dost!!"
Nestačila ani doříci své díky...
"Teď je řada s mluvením na mě! Ty budeš jen poslouchat.! Rozumíš?"
"Ano, pane"
Nechtěla ho zbytečně ještě víc rozlobit.

"Tak jelikož jsem tvůj děd, má milá, došel jsem k překvapivě jednoduchému řešení, co s tebou?! Dnes večer se má milá vnučko budeš vdávat.."
"Cože!! Tak vám něco řeknu. Ikdyž jste můj děd, vdávat se rozhodně nebudu. Já už totiž vdaná jsem. A.."
Neudržela se Lisa a začala bránit své manželství. Jenže ji Zatran hned přerušil.
"Nic mi nevysvětluj drahá vnučko. Je to zbytečné. Jsi dcera mého syna a podle toho se budeš náležitě chovat a respektovat mé rozhodnutí. Tvůj ženich za chvíli přijde."
Sotva to Zatran dořekl, ozvalo se klepání na dveře a do místnosti vstoupil Tristan.

Lisa otevřela překvapením ústa, zrudla hněvem a vykřikla..
"Tak  Tristana si rozhodně nevezmu a ani nikoho jiného.Já jsem již vdaná.!!"
"Cože!"
Snažil se Tristan pochopit význam vyřčených slov.


pokračování příště..

©Nariel
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Mary P. Mary P. | E-mail | Web | 11. září 2010 v 20:06 | Reagovat

krásný dess

2 Lowiska Lowiska | Web | 12. září 2010 v 0:37 | Reagovat

Páni, ten se zničehonic změnil, nejdřív jako med a pak tohle... chudák holka :-D
A jako, on chtěl Lisu provdat za Tristana? Tak to je trochu moc i na mě :D:D Tohle je zamotanééé, je třeba to odmotávat dřív, než se v tom začne někdo ztrácet :-)
Perfektně píšeš, báječně se mi to čte, pokaždé, každý díl 8-)

3 Neliss Neliss | E-mail | Web | 12. září 2010 v 9:25 | Reagovat

Super kapitola.
Už to vyzeralo tak sľubne, keď bol k Lise jej "drahý" dedko taký milý a potom boom. Auč. Inak súhlasím s Lowiskou, vydať ju za Tristana? :D Skoro všetci sú tam blázni. :D
Teším sa na pokračovanie.:)

4 Megan Megan | Web | 12. září 2010 v 13:48 | Reagovat

Sakra, já sem po pár dnech zavítám a takové velké změny :-) . A dokonce WP!! :-) !! Sakra! Ty mi děláš radost!! Skvělá kapitolka :-) !! Už se těším na další!! Jsem zvědavá, jestli svatba bude, či nebude, jestli to Darren překazí... !!! Sakra! Jsem napnutá jak guma u spoďárů!! ;-)

5 Nariel Crash Nariel Crash | Web | 12. září 2010 v 21:00 | Reagovat

[1]: Děkujůů

[2]: Ha..nebyl jako med..(jen měl svou vizi)
Neřekla bych, že je to zamotané. To se ti jen zdá. Kup si kompas:-D

[3]: Byl milý jen s určitých důvodů..(Ale on je ze sňatku taky zmatený:-D)Takže netuším proč děláte závěry 8-O  8-)  :D

[4]: Díky..myslím že ještě vydrží..Dnes je guma pevná.. 8-)

6 Megan Megan | Web | 12. září 2010 v 21:09 | Reagovat

[5]: Ale ne každá... ;-)

7 Nariel Crash Nariel Crash | Web | 12. září 2010 v 21:15 | Reagovat

[6]: :-D..jo táááák.. ;-)

8 Lowiska Lowiska | Web | 12. září 2010 v 21:23 | Reagovat

[5]: Koupím, ale nejdřív si to přečtu odznova a odmotám to sama :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
tvorba-n.blog.cz
Layout©Nariel-2011/03|Font: Jellyka-Le grand saut; Bernard MT Condensed;
tvorba-n.blog.cz