Navštěvníci teď tu bude spousta kritiky..Neboť musím dohnat resty a splnit sliby.

Wardfordský příběh - Světlo naděje XIV.Kapitola

4. srpna 2010 v 18:55 | © Nariel |  Wardfordský příběh
Zdravím vás milí čtenáři. Uvolněte se a nechte se pohltit poutavým ale smutným a zároveň šťastným podmanivým.. příběhem z Wardfordského panství...
XIV.Kapitola"Na chvíli si odpočineme a trochu se najíme."
Řekl skoro do tmy Tristan. Věděl, že by se neměli dlouho zdržovat, ale trocha odpočinku neuškodí. Sundal Lisu z koně. Ze sedlové brašny pak vytáhl nějaké sušené ovoce a vodu. Podal to Lise.
"Na tu máš trošku ovoce a vody. Tu pásku z očí si můžeš sundat. Ale ruce ti nechám svázané."
"Nic si od tebe nevezmu."
Chtěla mu Lisa říct, ale opravdu měla hlad. Bez řečí si tedy pochutnala na sušeném ovoci. Tristan si k ní přisedl a společně spolu jedli. Nemohl odolat její blízkosti. Její vůně dráždila všechny jeho smysly. Snažil se jí nenápadně dotýkat. Zavadil o její bok, rameno. Položil ruku na stehno. Lisa se vždy rychle odsunula, jako by se popálila a otočila se na něj s vražedným pohledem. Tristana její odmítání fascinovalo. Viděl, v ní odvážnou i nezkrotnou bojovnici. Strašně se mu líbila myšlenka, až mu dobrovolně podlehne. Uměl dobře krotit divoké koně. A tuhle si náramně vychutná.

        Jakmile se najedli, nastal čas na pokračování v cestě. Když chtěl Tristan Lisu vysadit na koně, neodolat a políbil ji. Přitiskl své rty na její ve smyslné hře. Lisa sebou začala cukat, s polibkem nesouhlasila. Ale Tristanovi ruce se zaryly do jejích paží, tak kapitulovala. Ale když se od ní odtrhl, dupla mu Lisa vší silou na nohu, až sykl bolestí a překvapením.
"To máš za to, nikdy více už mě nelíbej. Tvé polibky se mi hnusí."
"Já jsem jiného názoru. Dle mě se ti líbí moc, jen nemáš odvahu si to přiznat."
Chytil ji v podpaží a vysadil na koně. Samozřejmě opět neodolal a jemně palci přejel přes její pevná menší ňadra. Lisa ho probodla vražedným pohledem, ale pod jeho dotekem ji projel blesk touhy, který ji pronásledoval jako černý mrak.

Tristan Lisu k sobě tiskl a užíval si každý pohyb jejího těla. Lisa začala propadat panice, neustále přemýšlela, jak mu uteče.
"Jedeme jen tři, nejspíš se snažili odvést pozornost. Proto se Tristan nebojí, nejspíš mu jeho plán vyšel. Nikdo nás nesleduje, bože, nikdo mi nepomůže. Musím se přestat bránit, aby si myslel, že jsem se smířila s osudem. Až to bude, nejmíň čekat, uteču."
Dodávala si Lisa naděje svým novým plánem.

         Na opačné straně, v Darrenově družině, nebyl důvod ke smíchu. Zběsile pronásledovali stopy. Snažili se co nejrychleji dohonit zloduchy a zachránit tak Lisu. Jenže nikdo z nich netušil, že se vydali špatným směrem. Darren bojoval se svým svědomím a bolestí. Dával si vinu, že nechal jet Lisu samotnou. Slzy se mu draly do očí, ani nevěděl proč. "Musím Lisu zachránit."

         Takhle monotónně uběhly dva dny. Tristanova skupina změnila směr. A vydali se volnou cestou na západ směrem do Morroowa území.
Další den ráno, po namáhavé a zběsilé jízdě bez přestávky. Lisa procitla na dece a chtěla vstát, aby se mohla opláchnout v potoku. Jakmile vstala, zatočila se jí hlava, udělalo se jí špatně. Začala prudce zvracet. Celé její tělo pokryl studený pot a husí kůže. Spadla na všechny čtyři a snažila se zbavit všeho, co měla v žaludku. Tristan šokovaný pohybem a zvukem, rychle vstal a snažil se Lisu podržet. Oddělával ji vlasy, co jí padaly do tváře.
"Monasi, vstávej a přines vodu, dělej!"
"To bude dobrý." Snažil se Lisu konejšit.
"Z toho vašeho ovoce a zběsilé jízdy, je mi špatně. Sakriš!"
"Tobě to, ale trvá sakra! Řval na Monase.
Chytil tedy Lisu a odnesl ji k potoku. Přidržoval ji, aby se mohla opláchnout.
"Nedržte mě laskavě, zvládnu to sama! Běžte pryč!" Styděla se plakající Lisa.
"Nikam nejdu, jak je ti? Už je ti líp. Seženu něco jiného k jídlu. Monasi, zůstaň u ní!"

Lisa se umyla a doplazila se zpět na deku a v křečích usnula. Najednou, ji vzbudilo lehké pohlazení.
"Liso vstávej, přinesl jsem ti jídlo."

Lisa si opatrně a pomalu sedla. Dívala se na plný koš jídla. Bylo tam různé pečivo a ovoce. Taky tam nechybělo maso. Bylo tam pečené kuře. Lise se začali sbíhat sliny. Vzala si jen trochu žitné placky a pomalu žvýkala. Čekala na reakci svého těla. Jakmile pomalu dojedla placku, udělalo se jí mnohem lépe. Tak snědla i kousek stehýnka a jedno jablko.
"Tristan si oddychl, když viděl, že se Lise vrátila barva."

       Zabalil zbylé jídlo do vaků a vydali se opět na cestu. Tristan se snažil zvolnit jízdu, jak nejvíce to šlo. Aby se Lisa cítila co nejpohodlněji. Avšak druhý den se zvracení opět opakovalo. Tristan začal tušit, že to nejspíš z jídla nebude. Posedla ho strašná zloba. Chytil Lisu a prudce ji zvedl.
"Tak ty to máš z jídla jo? Ty couro, jsi nejspíš těhotná! Je mi z tebe zle!"
Postavil Lisu na zem a dal ji pořádnou facku. Lisa se pod ranou skácela k zemi a zůstala nehybně ležet. Tristan se chystal Lisu nakopnout, aby o možné dítě přišla. Ale v té chvíli ho chytil Monas a povalil na zem.
"Co to děláš sakra! Chceš jí zabít.! Napřed ji pomáháš a teď se na sebe podívej. Nenávidím mužský, co brutálně mlátí ženský! Tak se laskavě uklidni, než ti něco udělám já!"

Tristan Monase odhodil a rychle vstal, zatřásl  hlavou. Jeho pohled dopadl na nehybně ležící Lisu. Nemohl uvěřit tomu, že by ji dokázal takhle ublížit. Co to do něj vjelo. Není do ní zamilovaný. Chce si s ní jen pořádně užít. Vždyť nemusí být těhotná, může to být opravdu vina jídla, stresu a dlouhé jízdy. Přiklekl k ní, vzal ji do náruče a odnesl k vodě. Umyl ji obličej. Zapletl vlasy. A posadil ji na koně.
"Omlouvám se." Bylo jediné, co ji chtěl říci, ale nahlas to nevyslovil.


Lisa byla jako hadrová panenka, nemluvila, i když byla při vědomí. Tolik se ho bála, nemohla unést myšlenku na své možné těhotenství.

"Bože možná jsem těhotná a mohla jsem přijít o Darrenovo dítě. Proč se tak rozzuřil. Co se semnou stane, co vůbec zamýšlí."
Nedokázala pochopit Tristanovo chování.


        Darren začal mít neblahé tušení, když podle stop skupina, kterou pronásledovali, změnila směr. Že by jeho i otce zklamala intuice, pořád nemohl uvěřit tomu, že by se vydali špatným směrem. Večer se o své obavy podělil s otcem.
"Byl jsem tak přesvědčený, že jsme vybrali správný směr. Nějak se mi nelíbí, že skupina otočila. Naše intuice nás přece nikdy nezklamala. Mám nějaký divný pocit. Nevím, co to značí, otče. Zklamal jsem."
"Ale synu. Určitě jsi nezklamal. Naše intuice nás přece nikdy nezklamala. A určitě to nebude ani teď. Myslím, že jsme vybrali správný směr, ale pronásledujeme špatnou skupinu. Naděje umírá poslední. Přece nás ti grázlové nepřevezou. Lisu určitě najdeme."
Poplácal syna po zádech a cestou do lože přemýšlel o svých slovech. Rozhodl se. Vždycky se na své smysly mohl řádně spolehnout. Nechají skupinu, ať si jede, tam kam má namířeno. Oni se vrátí na západní směr. Tento směr vybraly jejich smysly a budou je následovat.

Pokračování příště..

Autr příběhu: ©Nariel

Zakázáno dál volně šířit a vydávat za své!

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Neliss Neliss | E-mail | Web | 4. srpna 2010 v 19:08 | Reagovat

Huh, Tristan je lepší ako Darren. xD Taký záporný aj pozorný v jednom, to mám rada.:]
Super kapitolka.

2 Nariel Crash Nariel Crash | Web | 4. srpna 2010 v 20:05 | Reagovat

[1]: Díky....
Taky mám slabost pro zloduchy:-)

3 Lowiska Lowiska | Web | 5. srpna 2010 v 0:40 | Reagovat

Wau, začínám mít Tristana v oblibě :-D Skvěle se mi to četlo, bravurní práce, super ;-)

4 Megan Megan | Web | 6. srpna 2010 v 16:23 | Reagovat

Tak jsem zvědavá, jak to bude pokračovat!!  Aby se nám Lisa nakonec nezamilovala do Tristana... ;-)

5 Silver♥Rose Silver♥Rose | Web | 7. srpna 2010 v 21:52 | Reagovat

Tristan se pěkně vybarvil:-D Super, těším se na pokračko:-)

6 *Emmgirl* *Emmgirl* | Web | 9. srpna 2010 v 2:54 | Reagovat

Musím se přidat k již zmiňovaným názorům. Bravurně napsané. Krásné.. :) Tistan je takový zvláštní. Zloduch, ale přesto k sežrání. :D

7 *Emmgirl* *Emmgirl* | Web | 9. srpna 2010 v 2:55 | Reagovat

Teda alespoň když se slušně omluvil :D Nejdřív jsem měla chuť ho rozkouskovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
tvorba-n.blog.cz
Layout©Nariel-2011/03|Font: Jellyka-Le grand saut; Bernard MT Condensed;
tvorba-n.blog.cz