Navštěvníci teď tu bude spousta kritiky..Neboť musím dohnat resty a splnit sliby.

" Že by nucený relax?!"

27. června 2010 v 11:53 | © Nariel |  Bla bla
Nariel©Http://Tvorba-n.blog.cz
      Jako vždy se nejvíc teším na pátek a sobotu, protože to mám volno. A tento víkend měl být excelentní, protože bych měla celý dům pro sebe, prostě paráda.

A co se nestalo...Ráno se jako vždy než začnou domácí povinnosti, mrknu na net. Kliknu na svou milou mozillu a objeví se hláška "Server nenalezen" "Zkontrolujte připojení"
....kontroluji kabely a vše OK. Opravím, restartuju připojení a opět nic.
Naštvaně tedy vylezu, až na střechu k anténě. Ten pohled mi málem přivodil infarkt....Sousedovi dělníci, kteří mu rekonstruují střechu, urazili naši anténu..No nevěřeli by jste, jakou jsem v ten moment měla slovní zásobu. Slíbili, že to co nejdřív opraví...

Tak se s verbou pustím do úklidu a chystání hříšného oběda. Ano, ano měla jsem takovou chuť na pořádný a hříšný oběd. Hezky jsem si prošpikovala vepřový bůček...(byl hezky libový) okořenila, přidala česnek, cibuli a nechala ho pořádně v troubě zezlátnout. K tomu samozřejmně nechybělo zelíčko s knedlíkem...

Tak jdu zkontrolovat milé dělníky vyjdu na zahradu a co nevidím..Nic! Anténa není opravená a dělníci nikde. Tak jdu hezky potrápit souseda a ten mi radši ani neotevře!!


Ten kdo mě zná ví, že bez připojení nevydržím, ale tohle bylo prostě moc. Musela jsem nuceně relaxovat bez PC. Byla jsem rozpálená do ruda a potřebovala jsem se uklidnit.

Narielin relax..

Vezmu tedy svého pejska a jdeme se projít do blízkého sadu, kde si natrhám vitamíny.."Třešně"
Dám si chladit bílé víno. Nakrájím si na kostičky meloun.

Teď přichází řada na hříšný oběd. Vklidu sním tu dobrotu. Na to své zmožené tělo uložím do vany. Užívám si vonnou koupel. Na řadu přichází depilace, maska na vlasy, pieling...(No prostě ženská věc)

Jak upokojím své vnitřní já...? Udělám si pelíšek na gauči před maxi televizí (117")..vytáhnu všelijaké dobroty. Nesmějte se, té kombinaci. Dokážu sníst absolutně všechno..
Čekají mě třešínky, meloun, popcorn a kopa sýra...samozřejmně nechybí dobře vychlazené vínko.

Zalovím v mém stojanu na filmy (Můj se liší tím, že filmy jsou s titulky. Miluju totiž originální hlasy..) a začnu svůj promítací a vymívací duševní relax.

* Rozehřeji se úsměvnou, pro mě nezapomenutelnou  komedií "Šest dní a sedm nocí." Jsem na tom prostě závislá "......myslela jsem že jste všeuměl? ..Co že ?...no jako ten, co ho vysadí v džungli s kapesním nožíkem a on tam postaví obchodní centrum. To vy neumíte ?...

* Na řadu přišla tak trochu sci-fi akce ve formě "Transformers a Trasformers 2" tyhle filmy si užívám...dvojku jsem viděla teprve poprvé a doslova mě to nadchlo...Mám slabost i pro new divide a linkin park.. takže už lehce povzbuzená alkoholem, navíc sama doma..jsem předvedla televizi v obýváku vyčerpávající taneční sólo..(neomezená a svobodná...ještě že máme žaluzie a nezapoměla jsem je zatáhnout..)..."Ještě tady chytíme nějakou prasečí chřipku.." u některých hlášek, jsem myslela že neudržím moč...

* Další filmík, zatím dostupný poslední dílek  Harryho Pottera. Takže předně, neskutečně jsem si užívala začáteční scénu..byla opravdu užasná, ale na to přešel film do zdlouhavého..o ničem..
Promiňte nechci se nikoho dotknout..možná už jsem byla natolik opilá..že mně to prostě nezaujalo..Normálně jsem u toho vytuhla...

Sobotní ráno..no spíše poledne..kdy jsem otevřela zhýralé oko...Natešená vyběhnu na zahradu zkontrolovat anténu a se smutkem se vracím zpět...Nikde nic !Soused opět neotvírá!

* Opět tedy zaparkuju u televize...další vybraný filmík "Souboj titánů" Tak předně, mám na filmech ráda vizuální efekty, masky, prostě tu iluzi skoro ne-reálného. Pokud je i děj o ničem..ani mi to nevadí..když to doplní techická část...A tady tyhle efekty mě obzvlášť nadchly..
Film jsem viděla poprvé, opravdu mi naskočila i husí kůže a ježily se mi chloupky na šíji. Doslova mě to pohltilo. (Samozřejmně mě pohltila jen technická část, škorpioni, zakouřený Hades, efekty s mořem a vlnami..tohle mně oslovilo..Vůbec se mi nelíbil Kraken..tak trochu vetřelec s chobotnicí..ee nehodil se mi tam..stejně jako rychle se pohybující Medúza...úplná anakonda)
Děj mě zklamal. Se starším zpracováním nesrovnatelné. (Jediné co mi v ději lichotilo, byl Perseuův přístup k rodině..Takový ten milující hrdina..Hned, mé já toužilo, pro někoho umřít a zachránit svět..Amerikanismus....nic historického)
Hlavní hrdina mi vizáží nezapadal do antického hrdiny (ve starším vydání byl sladoučky k nakousnutí)...ale nekamenujte mně lidi...pustila jsem si to dvakrát za sebou..abych o nic nepřišla...a tak to vidím..

* Další filmík byla "Alenka v říši divů"....Ze začátku jsem byla zklamaná, herečka pořád připomínala mrtvolu...byla tak nechutně bledá. Ale hezké masky, k neuveření namaskovaní i herci a kulisy vrátlily hodnoty filmu do lepších vod..

* Svůj sobotní filmový relax jsem zakončila deziluzí..."Den poté"..nějak se mi pořád nelíbí, že to naše léto je nějaké divné.. Páni vytuhla jsem, ani jsem neviděla konec...

Nedělní ráno vybíhám na zahradu okouknout anténu a opět vidím co si sama neopravím, mít hold nebudu..Takže udělám (vyrobím) nový ukotvovač a vyberu užší trubku..Nanosím si na střechu, 4 nové tašky a šroubky s vrtačkou...No a za půl hodinky anténa stojí...Pro jistotu vypnu a zapnu trafo.

Hurá už sedím u PC a jsem mobilní..úplný oddych. No ale akorát čas oběda..takže alou do kuchyně něco ulovit a uvařit....Odpoledne se na vás budu tešit..

Nariel
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Yokarai Yokarai | Web | 27. června 2010 v 13:32 | Reagovat

Tomu říkám krásné probuzení.. hned ze startu mě čekal skvělý oběd a potom, co mé oko nevidí, Nariel zveřejnila nový článek a pro mé potěšení i docela dlouhý :-) Tetelím se blahem. Jinak celou dobu mého čtení, hlavně u filmové části, jsem přikyvovala hlavou a říkala si "Svatá pravda".
Šest dní a sedm nocí taky řadím mezi mé oblíbenější kousky, které se nikdy neomrzí.
Transformers jsem ještě neviděla, ale soundrack jsem si oblíbila už když jsem viděla co obnáší, takže se na něj co nevidět podívám ^^
Na Harryho jsem byla tenkrát dokonce i v kině a můžu říct, že to byl první film u kterého jsem byla absolutně zhnusená a unuděná.. i já jsem u něj v tom kině zalomila :-? Tolik zklamání jsem už dlouho nezažila. Teď už jen doufám, že poslední díl překvapí a potěší.
Souboj titánů jsem viděla a samozřejmě souhlasím, s původním starším zpracováním se to opravdu srovnávat nedá. Ještě, že mám taky slabost pro efekty, jinak bych to nakvašeně vypínala ani ne v polovině...
Alenku v říši divů jsem viděla poměrně nedávno a vydržela jsem u toho jen díky Johnnymu (kvůli kterého jsem to taky zapínala :-)). No snad to ani nebyl zas tak úplný propadák, ale podruhé už to vidět opravdu nemusím.
A naposledy Den poté. Tak tenhle film jsem viděla už Xkrát a nikdy to nebylo z vlastní svobodné vůle... nemám ho ráda. Vůbec. Možná je to i film, který nesnáším a ani pořádně nevím proč.
No ale hlavní věc co mě potěšila, nadchla a u které jsem vehementně pokyvovala hlavou bylo to, že koukáš zásadně na filmy s titulkama :-) :-) Většina lidí preferuje dabing a asi proto se obvykle na filmy koukám sama... Není nic lepšího, než film v původním znění ^^

2 Silver♥Rose Silver♥Rose | Web | 27. června 2010 v 15:00 | Reagovat

(Psala jsem šíleně dlouhej komentář a moje MILOVANÁ mozilla se mi vypnula =//)
YAHOOOOOOO!! Narielka je zpátky!! *YAHOO na x-tou*
S názorem na dabing a titulky souhlasím, dabingovej film si beru jen, když u něj chci spát nebo neseženu originál, připadně u českých filmů to jinak asi nejde:D:D:D:-D..
Kdyby mi dělníci utrhli anténu, zabiju je i souseda.. 8-) a okamžitě, ale nějakou hoooodně pomalou smrtí..
A Alici in Wonderland jsem viděla, ale celkem se mi i líbila.. věc názor:-)

3 Nariel Crash Nariel Crash | Web | 27. června 2010 v 16:06 | Reagovat

[1]: JJ na filmy jsem trochu uchylák, když jsem byla malá snila jsem o tom, že má nejmilejší práce by byla u filmu (Podílela bych se na výrobě vizuálních efektů..:-D)
Titulky jedině titulky..nejsou totiž ošizeny ani zvuky ;-) A prostě mi vadí když skupina 10 českých herců (Kdy se ty hlasy doslova vpijí do mozku dabují strašně moc zahraničních herců..( Jednou dabuje úplnýho šílence a pak hrdinu, prostě mi ten hlas dokáže zkazit celý film)
Tak preferuji jedině titulky, lépe si to užívám ;-) JJ taky jdu hned zkontrolovat tvůj blog..svítí toho tady na mě hodně:-) ;-)

[2]: Tak tohle taky znám...většinou radši než odešlu tak to kopíruju..síla zvyku:-D
Asi jsem byla moc měkká...Nikoho nesoudím..každému se líbí něco jiného ;-)

4 Megan Megan | Web | 27. června 2010 v 16:07 | Reagovat

Johoho, to znám... člověk se těší, jak se bude flákat u netu a ono houby... Mne to vždycky dokáže natolik vytočit, že jsem horší jak hořký lupen. Znuděná, nic mě nebaví, nic nechci, po ničem netoužím... vlastně toužím - po připojení k internetu!!! - jakmile jsem odstřihlá od netu, je to prostě katastrofa...
To, když jsme jezdívali ještě na chalupu (však zajisté pamatuješ, jak jsem vyprávěla), jsem si vždycky myslela, kolik toho neudělám. Říkám si: Žádný internet = žádné rozptýlení => udělám nový layout na blog, napíšu Lž,... budu mít spoustu času na přípravu článků na blog.
No, myslíš si, že udělám nějakou přípravu na blog??? Lautr nic!! Není internet, není motivace. Prostě ikonka zeměkoule u dvou monitorů v pravém dolním rohu je zdroj veškerého klidu a možnosti práce :-D ... ono dělat layout ve chvíli, kdy zjistíte, že nemáte s kým se poradit, kde sehnat brushe... grr.. děs... Natož něco fotit... copak je na to nálada??? :-?

Teď v pátek jsem si tak seděla ve svém křesle, jen tak čumím na net, tzv. "kde co lítá," když v tom se přihlásí můj milý... Začneme si psát a ve chvíli, kdy už začíná hovor nabírat dobrý směr, hádej, co se nestane. Samozřejmě vypadne internet (vypadl proud). A kdyby jen na chvíli... ale CELOU hodinu jsem byla bez veškerého připojení a mobil jako na potvoru vybitý... tak co teď s načatou úžasnou konverzací??? Nic :-( . Když mi net naskočil a znovu jsem se přihlásila do ICQ, čekal mě vzkazík, že můj milý musel běžet pryč... :-(

5 Megan Megan | Web | 27. června 2010 v 16:09 | Reagovat

[3]:  S těmi titulky s tebou souhlasím... třeba na třetí sérii Zoufalých manželek jsem se tehdy, když ji poprvé ABC začala vysílat, dívala jedině v originále... protože když jsem o něco později slyšela, jak nadabovali jednoho herce... já myslela, že zešedivím... tak krásný hlas oni zničí...!!!! :-x

6 *Emmgirl* *Emmgirl* | Web | 27. června 2010 v 19:28 | Reagovat

Páni, šikula! :)) Smekám, já bych to nezvládla. :D
Jinak krásný filmový víkend jsi si udělala. To já nezkoukla tolik filmů ani nepamatuji. :)

7 Neliss Neliss | E-mail | Web | 28. června 2010 v 12:01 | Reagovat

Wá, mňa by porazilo.:D No, zaujímavo si si to užila.
Inak, ako to myslíš, že posledný diel? Ako či už je aj 7?:D

8 Nariel Crash Nariel Crash | Web | 28. června 2010 v 16:36 | Reagovat

[4]: Mluvíš mi z duše...když není internet.PC mě nebaví..Pamatuju si tu příhodu dobře ;-)
[5]: Ještě že nejsi šedivá :-)
[6]: Díky..
[7]: To věřím, já se musela ventilovat. Poslední dostupný dílek (Poslední jako poslední ještě není:-()Špatně jsem se vyjádřila 8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
tvorba-n.blog.cz
Layout©Nariel-2011/03|Font: Jellyka-Le grand saut; Bernard MT Condensed;
tvorba-n.blog.cz