Navštěvníci teď tu bude spousta kritiky..Neboť musím dohnat resty a splnit sliby.

Wardfordský příběh - Světlo naděje VIII.Kapitola

11. června 2010 v 19:27 | © Nariel |  Wardfordský příběh
Zdravím vás milí čtenáři. Uvolněte se a nechte se pohltit poutavým ale smutným a zároveň šťastným podmanivým.. příběhem z Wardfordského panství...
VIII.Kapitola
A vydala se směrem…k východnímu kopci kde ji jako nemluvně podle příběhu našel Simon. Rychle dojela na místo. Nejdříve se rozhlížela v naději ,že něco objeví, pak jen zavřela oči a nechala se unášet pocity. Snažila se dýchat a vnímat prostředí okolo sebe v naději, že něco pochopí. Ale necítila vůbec nic. Zůstala tedy stát a čekala.

Mezitím na louce u ohrady..

Darren pobíhal po louce a volal na Lisu, nikde ji ale nenašel. Zaběhl do stáje, zděsil se. Nenašel tam, jejího koně. Naplnil ho tak špatný pocit prázdnoty a zoufalství.
"Proč jsi na mě nepočkala?"
"Simone Lisa tu nemá koně, vím asi kam jela. Nejspíš bude na východním kopci kde jsi ji našel jako nemluvně. Jedu tam rychle za ní. Nemám vůbec dobrý pocit. Simone, něco je ve vzduchu."
Simon nepodceňoval Darrenův dar.
"Dobře jen jeď, seženu pár chlapů a jedeme za tebou. Kdyby něco nechej značku kvůli změně směru."
Je to tady, pomyslel si Simon, osud se nejspíš co nevidět naplní, jen doufám že se nevyplní i jeho hrozby.

Lisa stála a čekala na kopci u nedalekého lesa. Najednou ucítila něco zvláštního. Začali se jí ježit chloupky na šíji. Její břicho se neobyčejně stáhlo a konečky prstů se lehce třásly. Očima projížděla okolní krajinu. Cítila, že ji někdo sleduje. Ten pohled ji úplně propaloval.
"Kde se schováváš, kdo jsi a proč mě sleduješ?" nic, žádná odezva.
Šla tedy pomalým krokem k lesu, snažila se zaostřit i ten nejmenší pohyb, ale marně, nic neviděla.
"Proč se mi neukážeš? Kdo jsi a kdo jsem já?"
Volala Lisa zoufale do prázdna. Její mysl ovládla najednou tak silná energie, že slyšela slova jako by jí je někdo šeptal do ucha.
"Jsi moje dcera. Tak dlouho jsem na tebe čekala. Žila, jsi tak spokojený plný život a já neměla sílu ti ho brát. Vzdala jsem se tě, pro tvoje dobro. Ale už nemohu dál, hrozí ti nebezpečí, musela jsem tě varovat, dcero."
Slyšela Lisa melodický a jemný hlas, který ji zvláštně ukolébal. I když hřál její srdce, nedokázala tyto informace tak rychle vstřebat. Za matku, milující matku, považovala Marlen. Byla tu vždy pro ni a Lisa ji nemohla vymazat z mysli.
"Ta žena není tvoje matka. Já jsem tvá matka."Ozval se znovu melodický hlas.
"Ale ona mě vychovala a já ji miluju jako matku. Byla mi oporou i útěchou. Našla jsem kvůli ní ty správné hodnoty."
Snažila se Lisa vysvětlit své pocity…vedla telepatický rozhovor s  někým koho neviděla, za pomalé chůze k lesu. Měla naštěstí dobře vyvinutý pud sebezáchovy, zastavila asi 3 metry od lesa a odmítla se hnout.
"Pojď ještě blíž dcero." Lákal ji do lesa melodický hlas.
"Ne , dál už nejdu, jestli něco chceš,tak přijď ty ke mně."
Nekonečné minuty ubíhaly a nic se nedělo. Lisa se ale odmítla hnout. Najednou se na okraji lesa rozhrnulo křoví a z něho vyšla do prostoru k Lise světle hnědá vlčice. Šla pomalu a dívala se na Lisu. Lisa ji pohled opětovala. Jako by se v tu chvíli zastavil čas jedna na druhou hleděli a tichým rozhovorem mezi sebou objevovali jedna druhou. Lisa s nerozhodností a vlčice s nadějí.
Byli tak zabrány do sebe, že nevnímali okolí.

Tento idylický moment, ale přerušil křik a dusot kopit.
"Liso, uteč! Schovej se, vpravo v lese! Pozor!"
Než Darren mohl Lisu varovat, vzduchem se ozval výstřel. Darren uháněl v pravo k lesu kde si všiml lovce který číhal na svou příležitost. Nevnímal , že ho lovec může zasáhnout, klidně ať ho zabije jen aby mohla Lisa žít.
Lovec vypálil směrem k Lise a vlčici. Naštěstí po Darrenově křiku se vlčicě velice rychle vzpamatovala a skočila na Lisu a srazila ji k zemi v naději že ji střela nezasáhne. Lovec naštěstí mířil na vlčici,takže minul, nečekal totiž že se vlčice pohne.

Darren se zlobou v očích jel tryskem k lovci, tasil meč a seskočil přímo na lovce a srazil ho k zemi. Lovec ale stiskl spoušť a tichou krajinu proťal dutý výstřel.
Darrenovi se zamžilo před očima a jeho pravou nohu zachvátilo tisíce plamenů štiplavé bolesti. Na chvíli ho bolest tak zasáhla, že nereagoval a lovec získal výhodu. Dostal se nad skučícího Darrena a začal ho škrtit. Darrenovi docházeli poslední zbytky vzduchu, když tu si lovec uvědomil, že ani neví jestli vlčici zasáhl. Dal Darrenovi pěstí a ten omdlel. Lovec se rychle otočil aby zjistil co se děje za ním. Sápal se po zbrani a nábojích..Na palouku stála vlčice před nehybně ležící dívkou. Za běhu nabíjel zbraň a blížil se k vlčici s nadějí že konečně splní svůj úkol a vlčici zabije.

Vlčice nevnímala okolí, starala se jen o Lisu, která před ní nehybně ležela. Její náraz ji vyrazil dech,ale neviděla žádnou krev takže ji střela nezasáhla. Lisa byla chvíli otřesená a dezorientovaná, ale nabrala slabě vzduch do plic. Když otevřela oči, střetla se s pohledem vlčice, která na ni starostlivě hleděla. Lisa se začala rozhlížet, a všimla si za nimi v lese pohybu, chtěla vlčici upozornit, ale selhal ji hlas. Snažila se hlavou nažnačit směr a vlčice konečně zareagovala. Otočila se a střetla se s lovcem v tváří v tvář.
Vlčice si stoupla před Lisu a neohroženě čekala na lovcův pohyb. Ten se blížil s nabitou zbraní směrem k nim.
"Tak konečně jsme se setklaly a tohle bude tvůj konec. Tak dlouho jsem čekal na tuhle chvíli. Vidím že můj instinkt neselhal a ty jsi tu opravu něco zanechala. Tohle bude tvůj konec. Rozluč se se životem. Napřed tě připravím o tvůj a pak zničím i tu tvou dceru."
Zvedl zbraň a mířil na vlčici.

Zlomek sekundy rozdělil tento moment, než stihl lovec stisknout spušť. Za zvuku letícího kovu, který se tupě a silou zavrtal do lovcových zad. Jeho údy ztuhly překvapením a vytřeštěný pohled vyhasl. Jeho tělo bez života, se skácelo k zemi. Z jeho zad trčel Darrenův meč. Ten se s ůlevou na kraji lesa opět zhroutil.

Lisu zachvátil strach o Darrenův život když viděla jak se sesunul k zemi.
"Darrene! Jsi v pořádku a utíkala jeho směrem."
Darren se trošku zvedl do kleku a upínal svůj pohled na Lisu. Trochu se usmál. Do pohybu se v tu chvíli dala i vlčice a předběhla Lisu a vrčela na Darrena. Ten na ni zíral vytřeštěným pohledem.
Lisu ohromila slova v hlavě.
"On ti ublíží! Nemiluje tě!"
"Né,to není pravda."
Než stihla Lisa vynést tuto větu vlčice se vrhla na Darrena. Skolila ho svou vahou a sápala se mu po krku. Darren odstrkoval rukama hlavu vlčice. Ta jej kousala jako divá a snažila se dostat k hrdlu. Zraněnému Darrenovi docházely síly.

Lisa doběhla k zápasící dvojci.
"Nech toho matko! Já ho miluji! On je můj život! Neublíží mi! "
"Nebuď bláhová dcero, je to muž. Neví co je láska a opora."
A znova se silou opřela do boje aby Darrena zbavila života.

Lisa nemohla snést pohled na vysíleného muže, který se stal jejím životem a bojuje s její matkou o svůj život. Cítila se tak bezmocně, matka nereagovala na její protesty. Musela se rozhodnout.. Bežela co jí síly stačily zpět k lovci, a vytrhla mu zezadu Darrenův meč.
Chytila pevně jílec meče a bežela k bojující dvojci.
"Matko nech ho! Přestaň!"
zkoušela to naposledy Lisa. Vlčice tentokrát nereagovala. Lisa se tedy rozmáchla a probodla vlčici tělo.
"Matko já ho miluju, nemůžeš mi ho vzít. On je můj život!"
Vlčiče zaskučela a vyvrátila se na bok, její rána byla hluboká, pomalu ji docházel dech. Lisa jen uslyšela slova.
"Proč jsi to udělala? Jsem tvoje matka!"
"Pravá matka by mě poslouchala a nesnažila se zabít muže kterého miluju."
S těmito slovy se Lisa vrhla k Darrenovi. Vypadal tak vyčerpaně a vzdáleně. Měl rozostřené zorničky bez jiskřiček života. Hodně krvácel z pokousaných rukou a postřelené nohy.
"Darrene neodházej! Potřebuju tě! Opovaž se mě opustit. Bojuj !"
Slyšel jen mlhavě Darren než se zbytky světla změnili v tmu.
"Darrene, dýchej" Darrene!" volala zoufale Lisa

Najednou uslyšela dusot kopyt a viděla na kopec přijíždět Simona s družinou.
"Woriku honem sem. Darren je zraněný nesmí umřít!."
"Co se stalo? Chlapče slyšíš mě, synu?"
Worika doslova omráčil pohled na zbýdačeného syna, který měl mělký dech a slabý tlukot srdce. Rozkázal tedy rychle pokácet stromy, aby se udělaly nosítka. Zaškrtil otevřené rány, menší rychle natřel mastí s bylinek aby Darren více nekrvácel. Rychle se všichni vydali zpět do hradu aby zachránili Darrena.

Nikdo si v tom zmatku nevzpoměl na mrtvou vlčici a onem rituál..

Pokračovaní příště..

PS: Nějak se mi to nechtělo ukončit, takže to ještě trochu přiostřím..Doufám že jste i tak spokojení a že se vám příběh líbí..
Volná diskuze

* Myslíte že Darren zemře?
* Najde Amandine opět nové tělo, proč zautočila na Darrena?

Autr příběhu: ©Nariel

Zakázáno dál volně šířit a vydávat za své!

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Megan Megan | Web | 11. června 2010 v 19:59 | Reagovat

Hej, jako!! to ať tě ani nenapadá, ukončovat to!!! Já jsem do toho zažraná jak..... Jak předpokládám a jak tě znám, určitě přijdeš s další skvělou akcí!!!

Byl to úžasně napsaný díl! Tak čtivý! Skvělá zápletka, psychologický rozbor, pocity.... ááá úžasné :)

2 Nariel Nariel | Web | 11. června 2010 v 20:11 | Reagovat

[1]: Děkuju jsem dojatá,za tak upřímný komentář:-)

3 Neliss Neliss | E-mail | Web | 11. června 2010 v 20:11 | Reagovat

* Nie, to nesmie!
* Nájde a prečo? No neviem, asi má z mužov traumu.:D

Toto bola úžasná kapitola. Tak šokujúca...
Najprv som myslela, že Amandine bude nakoniec fajn, milujúca matka... Aj ako Lisu chránila.:) Potom, keď zaútočila na Darrena už jej obľuba klesla... No, Lisa ma prekvapila, urobila také rýchle rozhodnutie... Každopádne, vyzerá to, že sa s Am nerozlúčime.

4 Neliss Neliss | E-mail | Web | 11. června 2010 v 20:12 | Reagovat

A pridávam sa k 1 - žiaden koniec! :D

5 Nariel Nariel | Web | 11. června 2010 v 20:18 | Reagovat

[3]: Moc děkujů za upřímný a krásný komentář, moc mě potěšil..
Každopádně určitě dodám i pocity Lisy kdy se rozhodovala jak vyřešit situaci..(měla jsem to napsané,ale ta uvaha dle mého dojmu kazila napěti akce..takže o nic nepřijdete..určitě Lisu pochopíte..a určitě i chování Amandine..) ;-)  8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
tvorba-n.blog.cz
Layout©Nariel-2011/03|Font: Jellyka-Le grand saut; Bernard MT Condensed;
tvorba-n.blog.cz