Navštěvníci teď tu bude spousta kritiky..Neboť musím dohnat resty a splnit sliby.

Wardfordský příběh - Světlo naděje VII.Kapitola

9. června 2010 v 18:12 | © Nariel |  Wardfordský příběh
Zdravím vás milí čtenáři. Uvolněte se a nechte se pohltit poutavým ale smutným a zároveň šťastným podmanivým.. příběhem z Wardfordského panství...
VII.Kapitola

Po příjezdu zamilované dvojce na Wardfordské panství, plnili oba náležitě své povinnosti. Pod přikrývkou blížící se noci, se oba těšili až budou o tom druhém snít. S příchodem tmavé noci ulehli do svých postelí a nechali se unášet do říše snů.

U Lisy to však nebyl sladký sen, ale noční můra. Do snů se ji vkrádaly krvavé obrazy
s ostrými tesáky. Následované voláním jejího jména a sběsilý útěk. Lisa se probrala spocená, zmatená a hlavně k smrti vydešená. Nemohla se odhodlat k dalšímu spánku. Nakonec,
když ji spánek přemohl, noční můra se opakovala . Vracela se pořád v intezivnějších intervalech. Lisa s těmito mučivými sny a pocity, vydržela sama několik nocí, nechtěla se nikomu svěřit s tím co ji tíží. Ale její strach a vyčerpání se na ni podepsaly. Darren všemožně zkoušel její obranu překonat a doufal že se mu nakonec svěří. Nemohl unést jak rychle se změnila, bojoval s nejistotou jestli ho nakonec nepřestala mít ráda.

Další ráno byla Lisa už tak vyčerpaná, ale pořád nechtěla nikoho trápit svým tajemstvím. Šla si proto lehnout k ohradě do trávy, aby ji nikdo nehledal. Jenže ji přemohl spánek. S příchodem spánku přišla i noční můra stále vracejících se obrazů krvavých tesáků a její sběsilý útěk. Docházeli ji síly, už neměla sílu na další útěk, rozhodla se že se pronásledovateli postaví a zastavila. To co spatřila, ji vyděsilo zoufale vykřikla a probudila se. Její křik slyšel Darren a přiběhl za ní. Už se nenechal odradit.
"Liso, co je ti jsi v pořádku, Liso!" Třásl s ní Darren.
Lisa ve tváři mrtvolně bílá, zamrkala a zaostřila na Darrena. V obličeji se ji najednou zračila taková úleva a Darrena silně obejmula.
"A ty jsi v pořádku? Nic ti není? Já měla takový strach."
Darrena slova šokovala.
"Nic mi není. To byl Liso nejspíš sen. Já poklízel koně. Slyšel jsem jak jsi vykřikla a bežel jsem za tvým hlasem. A takhle jsem tě objevil. Já měl strach o tebe. Co se stalo?"
"Darrene promiň měla jsem ti to říct dřív, ale tolik jsem se styděla."

Darrena píchlo u srdce, ale statečně se postavil aby vyslechl zbytek slov. Modlil se jen aby to nebyl konec. Pohladil Lisu po tváři a chytil ji za ruku.
"Přede mnou se nemusíš stydět Liso, jen mi řekni co máš na srdci."
"Jsem tak zmatená, nedovedu to přesně popsat. Ale od té doby co jsem si na naši projížďce uvědomila, že jsem se do tebe zamilovaná, nespím klidným spánkem. Začali mě trápit noční můry. Vidím krvavé tesáky, někdo volá mé jméno a před nečím utíkám. A teď jsem tě viděla roztrhaného na kusy, byl jsi mrtvýý."
Lisa na to nemohla ani pomyslet natož vyslovit. Obejmula Darrena a zoufale ho mačkala aby cítila jeho srdce. Polykala valící se slzy.

"ššš" konejšil ji Darren.
"Nic mi není miláčku, to byl jen sen. Ale přesto ti něco musím povědět. Vím, že na to není nevhodnější chvíle, ale musíš to vědět. Jen mi slib, že mně vyslechneš až do konce."
Darren byl šťastný že ho má Lisa ráda a věděl že si zaslouží znát pravdu, i když ani oni přesně nevěděli jestli je dcera Amandine. Byly to pouze domněnky, ale Lisa je musí znát.

Darren chytil Lisu za ruce, najednou ho totiž přepadla starost, že mu uteče a to nechtěl dopustit.
"Je to dlouhý příběh, možná budeš zmatená, ale to jsme i my ostatní. Pro všechny tady na hradě si dcerou vzdálené Marleniny sestřenice. Ale pravda je jiná. Nikdo vlastně neví kdo jsou tví rodiče, jsou tu jen domněnky, poskládané z možné situace. Je možné že jsi dcera ženy jménem Amandine, která si nesla sebou něco jako rodinné prokletí. Její rod se mohl změnit ve vlky. Ona žila na vzdáleném panství jako sirotek a zamilovala se do tamního syna hradního pána. Ten ji měl sice rád, ale jeho otec chtěl pro něj ženu s modrou krví. On o lásku Amandine nebojoval a nechal se oženit s jinou. Amandine byla zdrcena a najednou se projevilo její rodinné prokletí. Objevila v sobě šelmu. Novomanžele tedy o svatební noci zabila a utekla. Hradní pán chtěl pomstu, najal si lovce, který měl Amandine chytit a přivést, aby mohla pikat za své hříchy. Lovec Amandine chytal, ale nikdy nedokázal potvrdit ani vyvrátit jestli měla Amandine dítě. Lovec
Zach Warlock jednoho dne Amadine postřelil. A ta doběhla až na naše území. Simon se jel zrovna projet a objevil tě na kopci kde hořel kočár, samotnou. Až nad ránem se skupinou tam objevil mrtvou vlčici. Tu zakopali, ale po seznámení s lovcem ji opět vykopali a spálili. Lovec totiž řekl, že pokud Amandine do 8 hodin po své smrti najde jiné vlčí tělo, může přežít. Čekali jsem 17 let na to, že se pro tebe Amandine nebo lovec vrátí, ale nestalo se. Je tedy možné že Amandine je opravdu mrtvá a lovec o tobě neví. Nebo nejsi dítě Amandine."

"Darrene všude tě hledám, máš jít okamžitě k Simonovi."
Přerušilo je neodbytně páže.

"Teď nemohu nikam jít, řekni mu, že až to tu dořeším přijdu za ním." "Ne, máš jít se mnou okamžitě.!"
Nedalo se odbít páže.

"Darrene jen jdi, ať nemáš problémy. Počkám tu na tebe a ty mi to potom dopovíš."
Chtěla Lisa zachránit situaci.

"Moc se mi to nelíbí, že tě tu takhle nechávám. Zasloužíš si vědět vše. Jen tu na mě počkej prosím."
Políbil ji jemně na rty a následoval páže za Simonem.

Lisa zůstala sama s nedopovězeným příběhem a se zmatenými pocity, které pomalu nahlodávaly její myšlenky a svědomí.

Zatím u Simona
Páže dovedlo Darrena za Simonem do knihovny a odešlo. Jen co za pážetem zaklapli dveře, změřil si ostrým pohledem Simon Darrena.
"Tak co to má znamenat Darrene? Nechceš mi to vysvětlit?"
Darren z vyřčených slov nepochopil nic.
"Nevím přesně co myslíš Simone."

"Tak ty nevíš?! " Dopáleně Simon.
" Mluvím o tobě a Lise. Kdy ses mi to chystal oznámit.?"
Na oko zhartuseně Simon. Věděl už dlouho, že je Darren do Lisy zamilovaný, ikdyž se to snažil tajit. Jeho zkušenému oku to neuniklo. Jen ho zklamalo, že Darren nepřišel za ním, aby se pochlubil že Lisa jeho lásku opětuje. Hodili se k sobě. A Simon jim nechtěl stát v cestě. Chtěl se na jejich štěstí podílet. Nemohl nikde najít lepšího mužského pro svou skoro dceru.

Darren omluvně a zahanbeně.
"Je mi to líto Simone. Dusím to v sobě už dlouho. Do Lisy jsem se zamiloval, už když ji bylo 10 let. Ale o svých citech jsem ji řekl asi před čtyřmi dny. Opětuje mou lásku. Ale poslední čtyři dny se chovala divně, tak jsem sledoval spíš ji. Než abych tě šel požádat o to abych se sní mohl vídat. Za to se omlouvám. Ale máme jiný problém. Vyrušil jsi mě zrovna ve špatné chvíli. Lisu trápí noční můry. Vidí krvavé tesáky a někdo volá její jméno. Abych ji uklidnil a byl k ní upřímný, řekl jsem ji skoro celý příběh. Ale musel jsem k tobě aniž bych zjistil jak na tom je. I když mi slíbila, že tam na mě počká, mám divný pocit."

Tak jdeme za ní. Jdu s tebou, abychom ji vše vysvětlili. Oba rychle mířili na louku k ohradě, ale nikde Lisu na nenašli. Marně volali její jméno. Nikdo se jim neozval.

Mezitím co byl Darren u Simona
Lisa seděla na louce a nevěřícně si skládala útržky příběhu dohromady. Pomalu tak nahlodávala svou víru a svědomí.
"Kdybych nebyla dcera Amandine nezdály by se mi takové sny. Určitě jsem její dítě. Jsem dcera vražednice a bude ze mně stejný netvor. Jak by mě mohl Darren milovat, když mám v sobě vlčici, jsem šelma. Viděla jsem ho umřít. Já ho zabiju nebo umře kvůli mně. To nemůžu dopustit, musím zjistit kdo jsem nebo spíš co jsem…"
A vydala se směrem…
Pokračování přístě

PS: je to trošku kratší, ale nechtěla jsem půlit napínavou akci. Doufám že i tak vás pořád příběh baví.

Volná diskuze:

Autr příběhu: ©Nariel

Zakázáno dál volně šířit a vydávat za své!

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Silver♥Rose Silver♥Rose | Web | 9. června 2010 v 19:52 | Reagovat

To je úplně úžasný.. moc hezky se to čte, líbí se mi to:-)
Mimochodem myslím že Lisa bude minimálně příbuzná Amadine, možná její dcera.. ale to už je na tobě;-)

2 Megan Megan | Web | 9. června 2010 v 22:06 | Reagovat

Šmarjááá!!! Skončíš v tom nejnapínavějším!!! Sakráá!!! To je jak když ti v půlce filmu skočí titulky "To be continued"....
Doufám, že brzy přibude další díl!! Nemůžu se dočkat!!!!

3 Neliss Neliss | E-mail | Web | 10. června 2010 v 13:44 | Reagovat

Super! Keby si to rozpoltila v akcii, asi by to bolo ešte horšie, ale aj takto som dosť zvedavá, kam Lisa šla.

4 Temprence Temprence | E-mail | Web | 10. června 2010 v 21:22 | Reagovat

ach, frut si říká že si to přečtu a furt nemám čas :( Strašně mě to mrzí a štve :-(

5 Petrush* Petrush* | Web | 11. června 2010 v 13:01 | Reagovat

Pěkné povídky taky jsem chtěla psát psla jsem jenže to nikdo myslím nečetl  :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
tvorba-n.blog.cz
Layout©Nariel-2011/03|Font: Jellyka-Le grand saut; Bernard MT Condensed;
tvorba-n.blog.cz