Navštěvníci teď tu bude spousta kritiky..Neboť musím dohnat resty a splnit sliby.

Wardfordský příběh - Světlo naděje IX.Kapitola

12. června 2010 v 21:16 | © Nariel |  Wardfordský příběh
Zdravím vás milí čtenáři. Uvolněte se a nechte se pohltit poutavým ale smutným a zároveň šťastným podmanivým.. příběhem z Wardfordského panství...
IX.Kapitola


Simon Lisu obejmul a konejšil ji.

"Neboj se, Liso Darren je mladý a silný muž, určitě se z toho dostane."

Lisa chtěla Simonovi věřit, ale pořád měla před očima Darrenovu krev. Vraceli se jí do mysli obrazy ze sna, kde byl Darren roztrhaný na kusy a mrtvý. Nemohla se toho pocitu zbavit. Trápil ji pocit viny.
"Jestli se mu něco stane, nevím co budu dělat Simone. Přišel by o život kvůli tomu že chránil můj. Nevím proč ho má matka vlčice napadla."

"Co? Musíš mi všechno říct."
Lisa se snažila Simonovi všechno vysvětlit.
"Začali se mi zdát noční můry. Když jsem to prozradila Darrenovi, řekl mi necelý příběh mého nalezení. Byla jsem tak zmatená. Že bych mohla být dcerou vražednice, mít v sobě kletbu rodu, nemohla jsem to snést. S Marlen jste mi dali domov a já vás považuji za rodiče. Tato možná informace mi změnila, přímo rozdrtila stávající život. Měla jsem všechno a najednou během okamžiku, nic. Musela jsem něco udělat. Jela jsem tedy na kopec a doufala, že tam něco objevím. Po chvíli se mi ozval v hlavě hlas, který mi oznámil, že je mou matkou. Na to z lesa vyšla vlčice a to co jsem cítila nedokážu ani dobře popsat. Cítila jsem její bolest a lásku, ale jediné na co jsem dokázala myslet byla Marlen a ty. Vlčici se mé pocity nelíbily, četla ve mně jako v knize. V tomto okamžiku nás vyrušil přijíždějící Darren, který křičel, že vpravo od nás je nebezpečí. Vlčice zareagovala a srazila mě k zemi. Vyrazila mi dech. Probrala jsem se a viděla vzadu za vlčicí pohyb. Naznačila jsem ji směr a objevil se tam zvláštně oděný holohlavý muž. Mířil na nás zbraní a tvrdil že nás zabije. Na kraji lesa se najednou objevil Darren, hodil svůj meč po onom muži. Ten se mu zapíchl do zad a muž umřel. Darren nám zachránil život. Najednou byl malátný, spadl do trávy. Přepadl mě takový strach o jeho život. Běžela jsem k němu, ale předběhla mě vlčice. Tvrdila že mě Darren nemiluje a že mi ublíží. Vzápětí se na něj vrhla a chtěla ho zabít. Křičela jsem na ni že to není pravda. Darren je upřímný a čestný znám ho celý život. Nepochybuji o jeho lásce. Tedy abych byla upřímná, napadlo mně, že mně nebude milovat pokud budu stvůra, která se bude měnit ve vlka."


"To není pravda, nejsi žádná stvůra. A nemyslím, že by Darrena na tobě něco odradilo. Miluje tě již dlouho. Věděl o tom co bys mohla být a zamiloval se stejně. Nepochybuj o jeho lásce."
Snažil se jí dodat odvahu a naději Simon.
"Já vím, jen mně to napadlo. Ale když jsem viděla jak Darren s vlčicí bojuje, musela jsem mu pomoct. Nechtěla jsem aby umřel. Snažila jsem se to vlčici vysvětlit, ale ona vůbec nereagovala. Měla jsem takový strach. Otočila jsem se a uviděla ten meč v mužových zádech. Byla to jediná naděje jak Darrena zachránit. Neváhala jsem ani chvíli, nechtěla jsem ji zabít. Ale ona mě neposlouchala. Byla to nejtěžší věc v mém životě. Měla jsem o Darrena velký strach a spáchala tak nejhorší čin. Zabila jsem vlastní matku, zrovna jsem ji poznala. Ale ona mi nedala jinou možnost, Simone. A jestli Darren umře…."
Zlomil se jí hlas a začala plakat.
Simon Lisu objal a hladil po vlasech.
"Holčičko, udělala jsi správnou věc. Málo kdo by tak rychle reagoval. Máš pravdu. Ona ti nedala jinou možnost. Neboj se, všechno bude v pořádku."

Vytáhl plačící Lisu k sobě na koně a jeli s družinou do hradu. Doufal že, Darren i ona
budou v pořádku.

Při cestě na hrad si Simon opakoval Lisiina slova. Pak mu to došlo. Probodnutá vlčice.
"Sakra! Murdoku..vrať se s dvěma muži k lesu a přivezte na hrad co nejrychleji tu mrtvou vlčici."
Opět jen doufal že nebude pozdě. Musí Lise i všem ostatním vrátit klid. Ikdyž neznal obřadný rituál, pokusí se vlčici aspoň spálit a zabránit ji v nalezení dalšího těla. Modlil se aby ho Lisa pak nenáviděla, pokud zjistí pravdu. Samozřejmně čas už běží, ale pokusí se ho vlčici aspoň zkrátit.

Nedočkavá Marlen vyhlížela družinu. Jak uviděla nosítka, na chvíli ji omráčil strach. Rychle utíkala na nadvoří, aby zjistila co se děje. Se Simonem se dorozuměla tichou konverzací, očima ji prozradil ať se postará a Lisu. On pomůže Worikovi s Darrenem.

"Chci vědět jak mu je."
Ozvala se Lisa.
"Nechci od něj pryč, chci být u něj."

"Neboj, je v dobrých rukou Simon s Worikem se o něj postarají. Ty si dáš koupel a něco k jídlu. Já tě pak za Darrenem dovedu. Budeš na tom líp a lépe se o něj i postaráš."
Uklidňovala Lisu starostlivě Marlen.

Simon s Worikem odnesli Darrenovo tělo do jeho pokoje. Worik soustředěně vyčistil Darrenovi rány. Bál se zanítění a následné horečky. Ruce měl hodně pokusané, některé rány mu musel i zašít. Naštěstí nepřijde o žádný prst. Alespoň v to doufal. Nejvíce ho děsilo zraněné stehno. Tepna naštěstí nebyla zasažena. Ale přeci jenom tam zůstalo dost střelného prachu a rána byla hodně otevřená. Musel odřezat zbytky spáleného masa a ránu pořádně vyčistit..Dodělal velmi zručně co musel, stálo ho hodně přemáhání nepodlehnout strachu o život syna. Převlékl ho a umyl. Připravil si potřebné bylinky aby mohl Darrenovi srazit horečku, která na sebe určitě nenechá dlouho čekat.

Za nedlouho se ve dveřích objevila Lisa. S nevěřícným a ustrašeným pohledem hleděla na Darrena. Pomalu se blížila k posteli. Dřepla si vedle Worika stiskla mu ruku. Upřela na něho své již vyplakané oči a nadějně pravila.
"Na chvíli tě vystřídám, jdi se najíst. Jestli přijde horečka nebudeš pak mít čas. Zůstanu u něj a budu ho strážit. Nechci ho ztratit stejně jaky ty, mám ho moc ráda."
"Děkuju holčičko, za chvíli jsem zpět.

Worik se Simonem odešli a nechali Lisu s Darrenem o samotě. Simon se hned pustil do napodobení rituálu, který viděl skoro před 17 lety. Vlčici upálil. A doufal, že za ten čas Amandine nenašla nové tělo.

Lisa si sedla na stoličku blíže k Darrenovi. Pohladila ho po tváři.
"Je mi to tak líto Darrene. Nevím proč na tebe má matka zaútočila. Nechci abys mě opustil, prosím ať jsi kdekoliv vrať se ke mně, miláčku. Tolik mi chybíš. Chci ti toho tolik říct. Prosím nenech mně tu samotnou."

A tak Lisa mluvila na Darrena a snažila se proniknout do jeho zamlžené mysli. Ani on nechtěl umřít, miloval život i ji. Chtěl toho ještě tolik prožít. Ale ta mocná síla která se jím šířila ho neovladatelně zatahovala do hlubin temnoty. Stahovala ho pořád dál a dál. Neslyšel nic, jen cítil spalující oheň, který se šířil jeho tělem.

"Bože celý hoříš! Woriku! Woriku! Darren má horečku!"
Lisa spolu s Worikem se pustila hned do práce, která obnášela zábaly na sražení teploty a dodávání tekutin kvůli dehydrataci. Darren blouznil a celý hořel. Nereagoval na jejich slova. Mumlal něco nesrozumitelného. Čas nekonečně ubíhal a horečka nechtěla ustoupit. Rána na stehně se zanítila a začala hnisat. Museli odřezat zasaženou tkáň aby ránu vyčistili. Worik opět nanesl na stehno specielní zábal. Studené obklady se vyměňovali po celou noc. Lisa s Worikem byli vyčerpaní, ale odmítli se od Darrena hnout. Po uplynulém ránu se zdálo že horečka ustupuje. Ale Darren pořád nereagoval.

Do černočerné tmy začaly pronikat světlé parsky a spalující oheň pozvolna odcházel. Darren se brodil tmou , snažil se najít cestu k příjemnému hlasu. Který se nesl jeho myslí a hladil jeho bolavou duši.
"Horečka ti trochu klesla, lásko. Slyšíš mě? Tolik mi chybíš, chci vidět tvůj úsměv a jiskřící oči. Toužím po tvých polibcích. Miluju tě. Probuď se."

Darren chtěl tomu milému hlasu odpovědět, přece ho poznal. "Vždyť je to Lisa." Ale z úst nic nevyšlo. Snažil se otevřít oční víčka, ale ta byla strašlivě težká. Toužil ji pohladit a vidět její úsměv. Ale ruce ho nepouslouchaly.
"Co se to se mnou děje? Proč nemohu mluvit ani s ničím hýbat. Liso taky tě miluju. Okouzlila si mé srdce, nevím na co jsem čekal, měl jsem ti to říct dřív. Doufám že budu mít šanci ti to říct, snažím se. Ale ty mě neslyšíš. Chci abys věděla, že to nevzdám, budu bojovat."

Po těchto slovech se opět Darrenovi zatemnila mysl. Naštěstí již nebyla doprovázena spalujícím ohněm.

Pokračování příště

Autr příběhu: ©Nariel

Zakázáno dál volně šířit a vydávat za své!

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lowiska Lowiska | Web | 12. června 2010 v 22:33 | Reagovat

Fííha, to bylo dlouhé jak čtrnáct dní před výplatou:D Ale naprosto parádníí!! Fakt úžas, jsem se normálně ocitla s těmi všemi v lese, a prožívala to společně s nimi. To je až nenormálně napínavé a zajímavé :-) Chce to další pokračování ;-)

2 Silver♥Rose Silver♥Rose | Web | 13. června 2010 v 12:55 | Reagovat

To je super, napínavý, skvělý, realisticky napsaný.. Nari, ty máš velkej talent, těším se na pokračování:-)

3 Megan Megan | Web | 13. června 2010 v 16:15 | Reagovat

Óóóóóóóóóóóóóó, to bylo tak úžasně napsané!! Tak nautralistické!!! Úžasné. Hlavně to, jak si počínali s těmi ranami. Už aby bylo další pokračování! Jsem zvědavá, jestli vlčici spálili včas. Nebo jestli se při rituálu nestala nějaká chyba... že by vlčice zasáhla i ze záhrobí ... O_O

4 Neliss Neliss | E-mail | Web | 13. června 2010 v 16:23 | Reagovat

Perfektné, tvoje príbehy dokážu  pohltiť. Snáď sa z toho Darren dostane, no už je na dobrej ceste... a zaujíma aj čo je s Am. Myslím, že ešte neodišla a čakám, kým na ňu narazia - snáď by sa potom vysvetlilo, prečo to urobila...
Btw - robila si niekedy nejakú sestričku? :D Megan má totiž pravdu.

5 Nariel Nariel | Web | 13. června 2010 v 17:16 | Reagovat

[1]: To je dobře, mám ráda když mě příběh pohltí..
[2]: Díky, na pokračování se pracuje:-)
[3]: Moc děkuji. Netušila jsem že mám v psaní nautralistické prvky:-D Děkuji..
Na pokračování se pracuje a o překvapení určitě nebude nouze..
[4]:Jsem moc ráda že to tak vnímáš:-)Doufám stejně jako ty že Darren překoná nástrahy:-) Am neboj dozvíš se vše..
Sestřičku jsem nikdy nedělala, myslím že kdyby to nějaká četla dostane záchvat smíchu a infarkt. První pomoc umím, ale musela jsem ji použít jen dvakrát a divila jsem se že dokážu zachovat hladnou hlavu...totální šok a kolaps přišel až potom..naštěstí jsem nikoho nezabila..Ale děsím se momentu,že ztuhnu a nedokážu dělat nic.. :-(

6 Neliss Neliss | E-mail | Web | 13. června 2010 v 19:27 | Reagovat

[5]: To je dobré, keď dokážeš zachovať hladnú hlavu, s plným žalúdkom by to nešlo.:D:D

7 Nariel Nariel | Web | 13. června 2010 v 20:43 | Reagovat

[6]: To jsi vystihla velice dobře.. ;-)

8 Yokarai Yokarai | Web | 13. června 2010 v 22:06 | Reagovat

Musím se k něčemu přiznat.. ještě jsem se nedokázala dokopat k přečtení tvého příběhu, ale dneska jsem si "náhodou" tehle díl přečetla a musím říct, že je to dokonalé! Souhlasím se všemi předešlými komentáři, protože píšeš opravdu skvěle a čtivě!
Co mě ale mrzí je fakt, že si to v nejbližších pár dnech nebudu moct celé, pěkně od začátku a v klidu přečíst, protože na mě tlačí škola, a to víc než kdy jindy :-? Ale slibuju, že jakmile bude po zkouškovém, tak se dám do čtení a zaručuju ti dalšího netrpělivého obdivovatele tvých povídek :D

9 Nariel Nariel | Web | 14. června 2010 v 18:15 | Reagovat

[8]: Moc děkuju za hezký komentář. JJ chápu škola je důležitější a teď dává obzvlášť pořádně zabrat.
Budu poctěna tebou jako obdivovatelem. Upřímně je to vzájemné.. ;-)

10 Temprence Temprence | E-mail | Web | 15. června 2010 v 21:07 | Reagovat

Páni, konečně jsem se dokopla k tomu, abych to přečetla *stydím se*
A... ano, je to nádherné, překrásné, plné pocitů a dojmů a plně to vtáhne do děje, který je naprosto přirozený, ale vůbec ne očekávatelný.
Zkrátka - brilantí práce.

11 Nariel Nariel | Web | 15. června 2010 v 21:11 | Reagovat

[10]: To mě moc těší..opravdu děkuju.Moc to pro mě znamená:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
tvorba-n.blog.cz
Layout©Nariel-2011/03|Font: Jellyka-Le grand saut; Bernard MT Condensed;
tvorba-n.blog.cz