Navštěvníci teď tu bude spousta kritiky..Neboť musím dohnat resty a splnit sliby.

Namyšlení nadutci..

5. června 2010 v 18:07 | © Nariel |  Bla bla
Nariel©Http://Tvorba-n.blog.cz
S touto vlastností se setkávám úplně běžně, lépe řečeno pořád. Nezdravé až velké seběvedomí, které hraničí s namyšleností mohou vyplývat třeba ze vzhledu, majetku nebo dovedností. Tyto vychloubačné jedince přehlížím a myslím si o nich své.Nemám ráda totiž tyto lidi co extrémně vyzdvyhují svůj majetek ,vzhled nebo své dovednosti. Každý člověk je takový jaký je. Někdo umí to a jiný ono, někdo vypadá tak nebo onak a někdo je bohatší jiný je chudší.

Za sebe mohu říct:

..že nejsem moc bohatá, ale vůbec mi to nevadí. Rodiče mi nikdy nekupovali drahé dárky ani drahou dovolenou. Kupovali to co bylo potřeba a já jim byla vděčná a dokážu se radovat z maličkosti. Dokážu si taky vážit získaných hodnot a ocenit i hloupost.
(teď mně zařáží chování některých dětí - mladistvých ,kteří berou vše nějak automaticky.
Jako má příhoda v autobuse: Kdyby mě nemohli zavřít za ubližování dětem, tak tomu frackovi jednu natáhnu..Klasický školní ráno, autobus nacpaný k prasknutí dětmi do školy. Skupinky dle věku spojené pospolu. Vedle mě stál asi 12 letý chlapec v mikyně a džínách s rozcuchanými vlasy a milým úsměvem. Na nejbližích sedačkách jeho spolužáci. A ten jeden co měl na hlavě kilo gelu a účes od vizážisty-nejspíš začal na toho kluka vedle mě dotírat. Jako že u něj byli na návštěvě a oni mají jen jednu televizi a začal se smát na celé kolo a pomlouvat klukovo oblečení ,že nenakupuje ve značkovém obchodě apod. A že už k němu víckrát nepůjde, protože oni (ten nagelovanej) mají čtyři televize a tu nejlepší značkovou mikynu a nebude se zahazovat s nějakým chudákem. Bylo mi toho kluka tak líto myslela jsem že se rozbrečí..
Vten moment do mě vjela taková zlost, někdo totiž pracuje v kuse třeba 8 let a vydělává a má se dobře. Pak bohužel přijde o práci a z vysoka se dostane na dno. Z vysoka se totiž dobře padá. Ale to ten namyšlenej klučina nemohl vědět..jen se chlubil majetkem svých rodičů.. A tak mu říkám: …"Ty fakt kupuješ jen značky?" a on : "No jasně mám značkový i slipy." Já: "Tak když jsi na ty značky,jestli chceš prodám ti značku od auta." A jen co jsem viděla jak se ten gelovanej zatvářil, když se všichni bavili na jeho účet. A vedle na mě klučina s usměvem mrkl ,bylo mi hned líp.) Nebudu se tedy nad nikoho vyvyšovat jen protože jsem více majetná, protože nikdy nevíte kam se dostanete. A většinou tihle s těmi luxusními domy žijí stejně na dluh.

…že nejsem vzhledově dokonalá. Miluju své nedostatky. Mám křivý nos a křivé zuby. Nejsem ani hubená, ale ani tlustá. Někde jsem víc oplácaná, někde mi to zase chybí. Ale jsem prostě taková jaká jsem a musím se naučit milovat sama sebe. (Nebudu si přece připichovat spínacím špedlíkem oko k čelu, aby získalo ten správný tvar…) Ani mé vzhledové nedostatky mi nezbránili v navazování vztahů. Lidem se prostě líbí různé věci. Pro někoho jsem absolutní šereda a pro druhého krasavice.Takže pokud vám příroda nenadělila dokonalý vzhled nic si z toho nedělejte, protože většina krásných a dokonalých to má težší, protože si je lidé vybírají jako ozdobu..(a jak já říkám..krása časem odejde a co vám zůstane, vybírejte proto vlastnosti ne vzhled)

… že nemám nadměrné dovednosti. Něco mi jde, něco bohužel ne. Někdy se prostě zadaří jindy to jde k šípku. Ale nezdávám to, to že to neumím neznamená ,že to nemohu zkusit a pak se to naučit. Takže většinou beru všechno jako výzvu, a zkouším své možnosti. Někdy prostě něco naučit nejde, ale stím nic nenadělám..Každopádně vím že jsem to zkusila a to mně naplňuje. Pokud se něco naučím neváhám pomoci ostatním, podporuju nadšence co se neleknou..Naopak pohrdám takovými, kteří něco umí a vyvyšují se nad ostatní, nepodají pomocnou ruku a nic neocení…Starají se pouze o sebe. Takovým vzkazuju zalkněte se..(u tohoto nebudu psát příhodu, protože by to bylo opravdu na dlouho, takových lidí je celý pytel, a stejně to jejich chování nezmění..Vždycky takoví jedinci budou.)

Takže namyšlení nadutci, poslouchám vás …ale jedním uchem tam a druhým hned ven.. každopádně si o vás myslím své…někdy jsem až tak moc upřímná, že vám neváhám hned zdělit co si o vás myslím..

Nejsem anální alpinista (jak to formuluje jedna moje ICQ přítelkyně). Nebudu nikomu mazat med kolem pusy a zvlášť né těm namyšleným nadutcům, jen abych se někomu zalíbila. Zůstávám svá prostě obyčejná a otevřená novým možnostem..

Autor: ©Nariel
Nariel©Http://Tvorba-n.blog.cz
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Silver♥Rose Silver♥Rose | Web | 5. června 2010 v 21:51 | Reagovat

Ano, prakticky to stejné mám na blogu já rozdělené ve dvou článcích.. A tyhle lidi nenávidím.. Vystihlas to úplně přesně..Bohužel je to smutná realita..:-(

2 Tay ^_^ Tay ^_^ | Web | 6. června 2010 v 10:25 | Reagovat

Taky nemám ráda namyšlené a ten kluk v autobuse - já bych ho nechtěně kopla :D jenom nechtěně.

3 Neliss Neliss | E-mail | Web | 6. června 2010 v 12:15 | Reagovat

Krásne napísané a dobre vystihnuté.
Tá príhoda v autobuse - krásne si tomu idiotovi zrazila hrebienok! Go, go! :D
Btw - značkové veci nemajú vôbec význam. Ja na ne zvysoka kašlem.
To o vzhľade - odsudzovať niekoho za to, že nie je úplne vychrtlý ako modelka a pod., je blbé... Ja mám napr. trochu väčší nos a čo? Je mi to jedno, neriešim to a som spokojná sama so sebou.
K tretej časti sa nebudem vyjadrovať... Máš pravdu, ale ja tu nie som práve čistá a nemôžem veľmi súdiť.

4 Temprence Temprence | E-mail | Web | 6. června 2010 v 13:38 | Reagovat

Je to krásně napsaný článek. Strašně se mi llíbí jak do každého článku dáváš něco o sobě a nebojíš se vyjádřit všechny svoje (ne)dostatky. Žádný člověk není dokonalý, ale ne všichni to ví.

5 Nariel Nariel | Web | 6. června 2010 v 15:16 | Reagovat

[1]: JJ já vím četla jsem:-)
[2]: To by bylo dobrý, ale seděl na sedačce.A já v chodbičce. Ale příště?!:-D
[3]: Moc děkuju.Jsem ráda že máš takový názor a máš ráda svůj vzhled ikdyž není dokonalý..K třetí části, každej jsme nějakej:-)
[4]:Moc děkuju. To jsem celá já, musím ke všemu říct svůj názor:-)
Good věta:-)Žádný člověk není dokonalý, ale ne všichni to ví.

6 Petrush Petrush | Web | 6. června 2010 v 18:19 | Reagovat

Tak to děkuji :-) Právě vzdušnost, lehké letní barvy byl záměr a našla jsem , ale jstejně bude jiný :D

7 Megan ♥♥SB♥♥ Megan ♥♥SB♥♥ | Web | 7. června 2010 v 18:08 | Reagovat

Pěkně jsi toho gelovce setřela :D . Dobré!!
Taky nemám tenhle typ lidí ráda...
Jinak co se týče těch nedostatků, tak nikdo nejsme dokonalým člověkem. A je dobře, když se s tím naučíme žít. Ty sama víš, že častokrát mám depky sama ze sebe :-x , ale třeba ten můj mladej říká, že mě má rád takovou, jaká jsem a že má rád můj úsměv :-) . Je to důležité vidět na sobě (i těch druhých) to lepší :-) ... tedy pokud nejde o zmíněné nadutce :-x

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
tvorba-n.blog.cz
Layout©Nariel-2011/03|Font: Jellyka-Le grand saut; Bernard MT Condensed;
tvorba-n.blog.cz