Navštěvníci teď tu bude spousta kritiky..Neboť musím dohnat resty a splnit sliby.

Wardfordský příběh - Světlo naděje VI.Kapitola

14. května 2010 v 14:26 | © Nariel |  Wardfordský příběh
Zdravím vás milí čtenáři. Uvolněte se a nechte se pohltit poutavým ale smutným a zároveň šťastným podmanivým.. příběhem z Wardfordského panství...
VI.Kapitola


I Simon věděl, že to takhle neskončí, jeho obezřetnost nabírala na síle, hrozba nepoznaného totiž sílila. Na Wardfordském panství, sehráli pro ostatní komedii. Do skutečných událostí bylo zasvěceno jen pár důvěryhodných lidí. Aby mohli nalezenou holčičku ochránit, přivezli ji v kočáře i se služkou jako rodinného příslušníka, která přišla tragicky o rodiče. Simon a Marlen tak na dálku zabili Marleninu vzdálenou sestřenici a budou tak vychovávat jejich potomka.

Holčička dostala jméno Lisa. Byla energická, učenlivá a hravá. Na panství vrátila naději a smích. Jen pár zasvěcených, ale neustále napínalo své smysly a čekaly na hrozby, které okupovaly nalezené dítě. Neustálé myšlenky na matku vlčici a lovce Zacha Warlocka, kteří přijdou …nedávaly nikomu spát.

Tak začal plynout čas, dny ubíhaly, měnily se v týdny. Týdny odnesly měsíce, a čas měsíců se přehoupl v roky. S postupem času se očekávaná hrozba vytratila z myslí. Ustupovala a přinášela naději, že se nic nestane. Čas je totiž mocný pán, odnesl hrozbu do času zapomnění.

Jediný kdo neustále vnímal možnou hrozbu byl sir Worick, ten jediný nepodceňoval tíhu času. Sledoval okolí i rostoucí dívku. Která za deset uplynulých let, objevila tolik rošťáren a vyrostla v divoké dítě s dobrým srdcem. Stejně jako její možná matka Amandine i Lisa měla moc nad ostatními. Dokázala všechny okouzlit.

Ale pod výchovou Marlen a Simona měla Lisa pevný charakter a dobré srdce. Takže u ní převládala sice divokost, ale s chrabrým a čestným jednáním. Byla spíše jako chlapec. Nejrychleji běhala, přeprala všechny ostatní děti svého věku. Co se týče šermování a lukostřelby nezůstávala pozadu. Měla jedinou slabost, zvířata. Zamilovala si všechny králíčky, housata a selátka na panství. Všem rozdala jména. Pak bylo pro všechny kuchaře těžké, najít něco k jídlu. Nejvíce si oblíbila strakaté selátko Filipa, kterému na krk přivázala velkou červenou mašli. Neváhala ho ochránit ani vlastním tělem, když přišel řezník. Vrhla se v nových šatech
klidně do výkalů a bláta jen aby selátko zachránila před rožněním..

Z dálky a s úsměvem na rtech sledoval toto bláznění v ohradě i Daren. Líbil se mu její přístup, kdy se neváhala ušpinit pro záchranu takového přítele..Dnes zvítězila, ale nebude dlouho trvat a prohraje…

Pár dnů na to, když zrovna Lisa vstávala slyšela služky jak si povídají..
"Dneska je veselice na oslavu sklizně, určitě si to užijeme, ten vysoký kudrnáč je můj.." "Zatančíme si, napijeme se a dáme si kus selete na roštu.." Ale největší radost budu mít.. "
Další slova už Lisa neslyšela vyrazila tryskem z pokoje do ohrady vepřína, aby se přesvědčila že Filip je v bezpečí..
Běžela a utírala si slzy deroucí se jí z očí. Když se blížila k ohradě, uviděla jen vedle ní stát nějakého urostlého chlapa, s rozcuchaným vlasy a jizvou na rtu. Stál tam bez úsměvu a s červenou mašlí v ruce..
Doběhla k němu a začal do něho bušit pěstmi.. "Tys mi zabil Filipa? Jak to že máš jeho mašli? Kde je?"
Daren se nechal v klidu praštit a podával Lise mašli se slovy: "Už jsem ho nestihl zachránit, přišel jsem pozdě, zbylo jen tohle."
Viděl jak si dívka bere mašli a statečně se snažila bojovat s přívalem slz které se jí drali do očí. Začala se jí dělat nudle u nosu, statečně popotáhla..Daren chtěl dítě nějak uchlácholit, bylo mu nějak smutno když viděl že pláče. Podal jí kus plátna ať si utře slzy a vysmrká.
"Jsi Lisa že ?"
"ano" pípla..
"Víš co, dostal jsem nápad. Taková veliká slečna si totiž už musí najít jiného zvířecího kamaráda. Pojď se mnou něco ti ukážu"
Lisa na něj vyvalila nevěřícně své uplakané oči a neradostně ho následovala.
Daren vedl Lisu k jejich stáji. "Včera se mé klisně narodilo hříbátko, byl bych poctěn kdybych ti ho mohl věnovat jako dárek. A jestli budeš chtít naučím tě na něm i jezdit."
Lisa byla pořád zamračená a Darena začalo polévat horko..
Ale jen co otevřel stáj a mohli se podívat na hříbátko které stálo na vratkých nohách a házelo hlavou, spadl mu kámen ze srdce a ulevilo se mu..Viděl jak se Lise rozjiskřili oči nad takovým dárkem..
"Můžu k němu?"
"Ano"
Hodila mu posmrkaný a mokrý kus plátna a utíkala se seznámit s hřebečkem..
"Jak se jmenuje? Ten je ale krásnej"
"Nemá jméno, teď je tvůj můžeš si ho pojmenovat jak chceš"
Lisa hladila hříbátko po nozdrách a ten se na oplátku nechal hladit a držel, jako by věděl, že se právě seznámil s novou paní…
"Jak se jmenuješ ty ?"
"Daren, ale není to hezké jméno pro hříbě."
Lisa se zasmála."Né jen jsem chtěla vědět jak se jmenuješ. Moc ti děkuju Darene. Dal si mi ten nejhezčí dárek na světě. Je to možná špatné jméno pro hříbě, ale k tobě se hodí."
Darena nad těmi slovy, zničehonic přemohly rozpaky a zčervenal. Ani nevěděl proč. Dívka si toho naštěstí nevšimla a přemítala nad jménem pro hříbě..
"Tak jaké mu dáš jméno?"
"Ještě nevím asi Danken"
"Pěkné jméno"
Tímto Daren zpečetil slib a stal se Lise učitelem. Snažil se ji naučit vše co uměl.Byla velmi dobrá a pozorná žákyně.

Tak jak to chodí den za dnem, měsíc za měsícem ubíhal čas, který se přehoupl v roky…

Dva osamělí jezdci jedoucí tryskem protínali krajinu. Jejich síly byli vyrovnané, když tu jeden z nich mírně koni přitáhl uzdu a nechal druhého vyhrát…
Druhý jezdec se otočil a se smíchem a kapkou ostrosti v hlase říká..:
"Darene to není fér, nemůžeš mě pokaždé nechat vyhrát. Nevadí mi, že prohraju. Takhle je to až nelogické abych porazila takového jezdce jako jsi ty." S těmi slovy slezla s koně a hnala se k Darenovi.
Daren se nechal pohltil Lisinou hrou a na oko ustupoval a bránil se. "Promiň, nechal jsem se unést, protože jezdíš moc dobře."
Lisa do Darena žduchla a oba se začali pošťuchovat. "Možná jezdím dobře, ale ne jako ty. Nebaví mě když to neděláš doopravdy. Jak se pak mám něco naučit, když mě necháváš vyhrát."
"Protože už tě nemám co učit, už jsem tě naučil všechno co je potřeba. Za těch uplynulých sedm let umíš jezdit lépe než kdejaký muž."
Nato se Lisa do Darena tak opřela, on nečekal, že to bude takhle intenzivní a oba spadli na zem.
Daren ležel na zádech a Lisa na něm. Najednou se oba uklidnili a ztichli, přemohl je
totiž velice zvláštní pocit. Daren se vzpamatoval jako první rychle vyskočil a pomohl Lise vstát. Bojoval se svými pocity které mu rychle vířili v hlavě. Připadal si jak nějaký chlípník, byl o 12 let starší než Lisa. Ale ona ho svou jedinečností neskutečně přitahovala. Bál se ji však o své náklonnosti říct, že by se mu vysmála. Ale když ji chytil za ruce a vytáhl na nohy, jejich těla se skoro dotýkala. Ten pocit se opět vrátil s tak velkou intenzitou že mu Daren na podruhé neodolal. "Teď nebo nikdy" ozval se mu hlas v hlavě.

Daren se pohledem vpíjel do Lisiiných čokoládových očí, hledal špetku nesouhlasu. Ta mu ale pohled s jiskřičkami v očích oplácela. Pustil ji pomalu ruce, čekal že uteče. Ale byla stejně jako on pohlcena kouzlem této chvíle. Dívajíc se na ni zvedl ruce a pohladil ji bříškem palce po líci přejel palcem i přes rty a zajel ji dlaní za zátylek. Nespouštěl z ní oči, její oči ztmavly vzrušením. Pomalu přiblížil své rty k jejím a jemně ji políbil. Když se dotkl jejích měkkých rtů, vychutnával si tento okamžik nevinného polibku. Trochu se oddálit aby zjistil jaká je Lisina reakce. Ta měla zavřené oči a vláčně čekala na další polibek. Takové výzvě nedokázal Daren odolat a znovu se dotkl jejích rtů. Lisa mu polibky vracela, když zajel jazykem do jejích úst, chytila se Lisa Darenovi za klopy, jemně ho hladila na krku, pak zajela do vlasů. Daren byl okouzlen Lisiinou upřímnou odevzdaností, vášnivost kterou mu ukázala ho připravila o rozum. Darenovi ruce opatrně klouzaly po Lisiiných štíhlých bocích , pak zamířili přes pas nahoru k pevným menším ňadrům. Opatrně přejel palci přes bradavky. Lisa zavzdychala a sjela rukama k jeho pasu a pohladila ho přes zadek. Tento pohyb Darenovi zatemnil mozek, musel toho nechat nebo by se sní musel pomilovat hned taky na zemi.. Pomalu se od ní odtrhl. Lisa vytržena z nádherného snu, zmatená a zadýchaná na Darena třeštila oči.
"Udělala jsem něco špatně? Proč si mě přestal líbat?Promiň, vím že to neumím, byl to můj první polibek."
Daren honem Lise přitlačil na ústa ukazováček a usmál se na ni.
"Nic jsi špatně neudělala. Šlo ti to naopak velice dobře, ážž moc dobře. Musel jsem to ukončit ač nerad věř mi, stálo mě to veškeré úsilí..Liso už dlouho se na tebe nedívám jen jako na kamarádku. Vnímám tě jako přitažlivou ženu. Ale měl jsem strach ti něco říct, kvůli svému věku. Že bych ti připadal starý."
"Na tvůj věk se vůbec nedívám Darene, byl jsi můj hrdina, učitel a přítel. Mohla jsem se na tebe vždy spolehnout. Já měla naopak strach, že tě nezajímám, protože jsem nezkušená."
Oba se najednou začali smát, aby prolomili chvíli upřímného doznání. Daren Lisu lehce obejmul, políbil ji,chytil ji za ruku a vedl ke koním..

Nasedli a mířili na Wardfordské panství, oba s pocitem že našli jeden druhého. Z nedalekého lesa zamilovanou dvojici sledovaly dva páry chladných očí.
Pokračování příště

Diskuze:
- Kdo je sleduje? Může to být lovec nebo vlčice?

klidně se podělte i o jiné názory

Aktualizace postav:

Lisa (17) Divoká ale chrabrá nátura, vystihuje tuto dívku s hnědými dlouhými vlnitými vlasy. Její postava je hubená a pružná, ale má velkou sílu. Na svět hledí hnědýma očima, které ji svítí s oválného obličeje. Ústa má menší,ale plná. Tvůrce: Nariel

Zakázáno dál volně šířit a vydávat za své!!

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Nariel Crash Nariel Crash | Web | 14. května 2010 v 14:30 | Reagovat

Je trošku delší nechala jsme se trošku unést (a to jsem to ještě zkrátila)
Doufám že se zalíbí a podělíte se o možné názory na vývoj.. ;-)

2 *[BeLLinka]* *[BeLLinka]* | Web | 14. května 2010 v 15:30 | Reagovat

Jů napínavé :) a vůbec nevadí že je to dlouhý je to prostě ú-ž-a-s-n-ý ♥

Jinak myslím že je pozoruje vlčice ? Netuším ..

3 Karr ♥ Karr ♥ | Web | 14. května 2010 v 16:02 | Reagovat

Teda, je to poutavé, hezky se to čte :))

4 Nariel Crash Nariel Crash | Web | 14. května 2010 v 18:53 | Reagovat

[2]:[3]:Moc děkujůů ;-)

5 Neliss Neliss | E-mail | Web | 15. května 2010 v 9:59 | Reagovat

- Jedno určite, skôr vlčica.

Veľmi dobrý príbeh, čoraz napätejší.:)

6 Lowiska Lowiska | Web | 15. května 2010 v 12:52 | Reagovat

No vážně úžasný!! Neuvěřitelně dobře se to čte, píšeš poutavým a zajímavým způsobem!! Těžko říct, kdo je pozoruje, stejně dobře to může být lovec jako vlčice. Necháme se překvapit ;-)

7 Nariel Crash Nariel Crash | Web | 15. května 2010 v 13:19 | Reagovat

[6]: Moc děkují za milý komentář.-)

8 lirmliarolepa lirmliarolepa | E-mail | Web | 14. února 2018 v 5:10 | Reagovat

molly and viagra
<a href=http://www.bioshieldpill.com/>generic viagra</a>
can you get viagra from your gp
<a href="http://bioshieldpill.com/">viagra generic</a>
took 200mg of viagra

9 SteevZoK SteevZoK | E-mail | Web | 4. června 2018 v 23:58 | Reagovat

amoxicillina e acido clavulanico
<a href="http://myamoxilok.com">augmentin 875-125</a>
oxitriptan dosage of amoxicillin
<a href=http://myamoxilok.com#amoxicillin+500mg+capsules>amoxiline</a>
clavamox vs amoxicillin

10 SteevZoK SteevZoK | E-mail | Web | 5. června 2018 v 9:59 | Reagovat

amoxicillin and feline stomatitis treatment
<a href="http://myamoxilok.com">amoxi-clav</a>
freshen sodium sulfate laxative salts dosage of amoxicillin
<a href=http://getamoxilok.com#amoxicillin+500>amoxicillin 500</a>
1 3 dicarbonyl reactions to amoxicillin

11 SteevZoK SteevZoK | E-mail | Web | 6. června 2018 v 6:23 | Reagovat

jaden dosing amoxicillin
<a href="http://getamoxilok.com">amoxicillin 875</a>
9 fluorenol dosage for amoxicillin
<a href=http://getamoxilok.com#amoxicillin+500+mg+dosage+instructions>amoxi-clav</a>
samarium iodide reactions to amoxicillin

12 SteevZoK SteevZoK | E-mail | Web | 6. června 2018 v 14:52 | Reagovat

amoxicillin clavulanic acid gonorrhea in the throat
<a href="http://myamoxilok.com">amoxicillin-clavulanate 875-125</a>
amoxicillinum trihydricum kalii clavulanate and amoxicillin
<a href=http://getamoxilok.com#amoxicillin+500+mg+dosage+instructions>amoxicillin 500mg capsules</a>
amoxil liquid how supplied seroquel

13 MarkZoK MarkZoK | E-mail | Web | 6. července 2018 v 15:46 | Reagovat

acquistare cialis con ricettas
<a href="http://cialis-gg.com">cialis 5 mg</a>
74 409 free voucher for cialis
<a href=http://cialis-tt.com#cialis+soft+online+mail-order+pharmacies>buy cialis</a>

14 MarkZoK MarkZoK | E-mail | Web | 7. července 2018 v 14:53 | Reagovat

utajenie telefonneho cialis
<a href="http://cialis-gg.com">cialis online</a>
patentschutz cialis
<a href=http://cialis-gg.com#cialis+prices>tadalafil generic</a>

15 MarkZoK MarkZoK | E-mail | Web | 10. července 2018 v 11:54 | Reagovat

petnidan nebenwirkungen viagra
<a href="http://viagra-gg.com">100 mg viagra lowest price</a>
scala abstract types vs generics for viagra
<a href=http://viagra-gg.com#buy+viagra+50mg>viagra generic</a>

16 MarkZoK MarkZoK | E-mail | Web | 10. července 2018 v 21:39 | Reagovat

viagra 25 mg cena
<a href="http://viagra-gg.com">viagra cost</a>
diabetes tabletten wirkung viagra
<a href=http://viagra-gg.com#sildenafil+coupon>generic viagra</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
tvorba-n.blog.cz
Layout©Nariel-2011/03|Font: Jellyka-Le grand saut; Bernard MT Condensed;
tvorba-n.blog.cz