Navštěvníci teď tu bude spousta kritiky..Neboť musím dohnat resty a splnit sliby.

Pampeliškový med

2. května 2010 v 21:36 | © Nariel |  Něco jiného
Nariel©Http://Tvorba-n.blog.cz
Nariel©Http://Tvorba-n.blog.cz
Tak pro někoho né moc lákavé, ale mohu vám potvrdit, že zvláštně trpcesládké a chutné..
Jelikož jsem před nedávnem musela přejít na různé bylinky, tento med od babičky si nemohu vynachálit...A příprava se dá zmáknout...jen počítejte se dvěma dny..(protože se to den luhuje)

Pampeliškový med
Ingrediece:
- 400 Pampeliškových květů (pouze květů, né stonky)
- 2 litry vody
- 1 citron
- 2 Kg cukru

Postup na přípravu v celém článku

Takže si udělejte dopoledne vycházku, a nasbírejte 400 pampeliškových květů (Vybírejte pouze velké květy, pokud máte malé počítejte za jednu velkou. Nezapomeňte si rukavici, jinak budete mít špinavou ruku)

Doma květy, nechte v otevřené nádobě ve stínu chvíli odstát, vyleze znich většina brouků a mravenců. Pak opatrně propláchněte ve studené vodě..
Do většího hrnce nalejte dva litry vody a ohřejte..Zatím si pořádně umyjte citron. Až to zvládnete dejte ho do hrnce s vodou a přidejte omyté květy..Nechte projít varem asi 2minuty. Pampelišky nechte ve vodě schládnout a luhovat 24 hodin.. (někoho při varu může zklamat vůně, ale nelekejte se)

Na druhý den po uplynutí příslušné doby, luhovanou štávu s papeliškami sceďte (do nějakého hrnce, né do dřezu!) přes jemné sítko, či silonku. Pampelišky vymačkejte (pak vyhoďte).

Dále budeme pracovat jen s vyluhovanou šťávou. Dejte na sporák a přidejte 2kg cukru a přiveďte pomalu do varu a vařte za občasného míchání, až se začne rozvařený cukr táhnout..(Přibližne 60min) barva se změní asi do barvy lehce vyluhovaného černého čaje.
(Pozn.: Med v horkém stavu nebude nikdy vyloženě tuhý. Bude jen lehce táhnoucí se. Tento med nebude vyloženě tuhý ani jako studený..je o něco řidčí než včelí med jen aby jste byli v obraze..)
Zatím co se bude med vařit nachystejte si zavařovací  sklenice. Pak jen horký med nalejte do sklenic a pořádně zavřete.. (vždy před zavřením otřete závity na sklenici, budou určitě ulepené od medu) a sklenici převraťte víčkem dolů a nechte v této pozici schládnout..
A je to hotovo..
Pak si tímto medíkem oslaďte čaj, kávu, můžete si ho dát i na chleba..jen upozornění je trošku řidší..)
Nariel©Http://Tvorba-n.blog.cz

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Neliss Neliss | E-mail | Web | 3. května 2010 v 18:58 | Reagovat

Skvelý nápad, aj keď to zrovna nevyužijem.

2 Megan Megan | Web | 17. srpna 2010 v 0:03 | Reagovat

tož, dobré :-) , můj mladej říkal, že ho umí perfektně :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
tvorba-n.blog.cz
Layout©Nariel-2011/03|Font: Jellyka-Le grand saut; Bernard MT Condensed;
tvorba-n.blog.cz