Navštěvníci teď tu bude spousta kritiky..Neboť musím dohnat resty a splnit sliby.

Květen 2010

Eurovision 2010 a můj pohled...

30. května 2010 v 19:41 | © Nariel |  Bla bla
Nariel©Http://Tvorba-n.blog.cz
O tuto soutěž jsem se začala zajímat již minulý rok, kdy mě svou písní "fairytale" Alexander Rybak úplně okouzlil. Vyhrál zcela jasně s velkým náskokem..

A ani letos nebyla o překvapení nouze, tolik evropských a hezkých songů pohromadě, mi jako obvykle vlivo energii do žil. (Španělský aktér poprvé v historii soutěže mohl vystupovat dvakrát, protože poprvé během vystoupení mu na jeviště vběhl fanoušek..)

Sice se do první 25 finálových songů nedostalo pár mých favoritů, ale i tak se bylo na co dívat..(akorát jsem byla ochuzena a konec včerejšího přímého přenosu, protože jsem musela do práce,ale naštěstí jsou i rádiové frekvence,takže mi nic neuniklo..)

Vyhrála nakonec zástupkyně Německa Lena Meyer s písní "Landrut satellite",která již od začátku byla velmi favorizovaná. Její píseň, aspoň podle mě je velmi energická a skoro rapově taneční (Řekla bych tak směs Rihanny a Lady Gaga), ale určitě by nezaplnila můj playlist.

Nakonec jak se vprůběhu záverečného hlasování prokázalo, to nebylo o kvalitě vystoupení, ale spíše o politickém rázu. Kdy většina evropských hlasujících podporovala své sousedy. To mě docela zklamalo. Ale i tak některé výkony byli fascinující..Každopádně můj favorit nevyhrál..

Velice mě překvapila Arménská zpěvačka Eva Rivas s písní " Apricot "
moc pěkná píseň a zpěvačka je úplná kopie Angeliny Jolie..Určitě zaplní můj melancholický playlist. Stejně jako Isladská zástupkyně Hera Björk s písní "Je ne sais quoi",překrásná melodická píseň s chórových podtextem, nádherný a sytý hlas,wow..
Velice vysoko se i dostali zástupci Dánska, kdy zazpívali překrásný duet..(něco jako směs ABBY a Modern Toolking) Chanée & N'evergreen - In A moment Like This..
Moc pěkná píseň byla i od aktérů Rumunska, úplně mi připoměla 80 léta (Paula vypadá jako zpěvačka Cicikeč-pardon nevím jak se to píše) Paula Seling & Ovi - Playing with fire.
Tyto roky zbožňuju..
nebo Albánská zpěvačka Paula, skoro hlas jak Anastasia..

Mám ráda melodické písně, ale je to určitě spjato i s momentální náladou. Někdy má člověk chuť se vybouřit a jindy relaxovat..
Kdyby jste chtěli zkouknout toho více stačí najet na oficiální stránky pořadu a soutěže..
Přeji příjemný poslech..

Pod názvy písní se skrývají odkazy na http://www.youtube.com aby jste si mohli song poslechnout..


Každý má nějakou závislost..

27. května 2010 v 14:57 | © Nariel |  Blog.cz
Nariel©Http://Tvorba-n.blog.cz
   Vždycky jsem si myslela, že propadnout drogám může jen slabý a labilní jedinec. A těmito lidmi jsem opovrhovala a stranila se jich. Dnes již nemám pevné stanovisko.

   Jsou lidé co začnou drogy zkoušet sami, jen tak z legrace, nebo kvůli problémům a již nedokáží přestat. Nebo jsou lidé co by nikdy z vlastní vůle sami nezačali, ale nechají se ovlivnit třeba přáteli nebo skupinou do které se dostanou. Jenže dnes se na veškeré závislosti dívá jinak. Trávu kouří skoro každý, za drogy ji nikdo nepovažuje..(a ruku na srdce, skoro každý to vyzkouší). To samé si dnešní mládež myslí i o extázi. Berou ji i kouří skoro všichni.

   I já sama jsem vyzkoušela trávu. Ale nijak mě to neoslovilo. Mám radši realitu, ikdyž bolí, aspoň podle bolesti poznáte, že žijete a nutí vás to bojovat. Tak to aspoň vidím já. Ikdyž lidé v mém okolí si tímto zvednou náladu, já se tohoto ráda vzdám. Nikoho už nesoudím. Dokážu se skvěle pobavit i bez drog a alkoholu. Kdyby jste byli chvíli v mé společnosti, poznali by jste jak to myslím. Spousta mých přátel přichází o pravou smyslnou zábavu a posléze mi to i sami přiznali.
Proto je jen na vás čo čekáte od vás samotných a jak se zachováte. Se zakalenou myslí vznikají jen problémy, člověkovi totiž nedochází že není nesmrtelný..

Musela jsem zešílet...

24. května 2010 v 13:56 | © Nariel |  Bla bla
Nariel http://Tvorba-n.blog.cz
Řádně mi brní hlava, mé oční bělmo je krvavé a pořád mám zimnici,píši tento článek jen abych neusnula. Přišla na mě totiž obrovská krize...

Jen aby jste byli v obraze, musela jsem totiž asi zešílet..Dostala jsem skvělou nabídku na polepšení mé situace (Lepší penízky a blíž umístěné pracoviště ).. využila jsem ji. Nabídka byla velmi rychlostní, zbrklá a pronesena v den nástupu. Má nová příležitost nabrala realitu od sobotní noci.
Jenže jsem tak přešla na 16 hodinový vysilující pracovní tok..Musím tak vydržet ještě týden, abych ukázala že na to mám a tak si hold musím držet i nynejší práci, kdybych ve zkoušce neobstála..

Realita sobotní noci a nedělního rána mě naplnila nadějí, ale stála mě značnou část sil. Neboť nová příležitost je sice lépe placená, ale značně fyzicky náročná. První zkoušku jsem obstála, prokázalo jsem že nejsem levá..Tak po osmi vysilujících hodinách jsem se dostala do postele. Ale mé spánkové klíma a nabraní sil, mělo bohužel limit. Po dvou hodinách zazvonil neúprosně budík a já plnila své dřívější povinnosti, naštěstí byla neděle tak nebyla oficiálně pracovní. Ale doma se našlo nějak extrémně moc činnosti, která samozřejmně nenašla omluvu a já se do pelíšku dostala až v 18hod a zdřímla jsem si na dvě hodiny, protože začal hokej a nedalo se spát:-D..Po dvou třetinách fandění jsem odjela na noční vysilující směnu..Práce byla težší než předchozí den a trochu se protáhla..Takže můj spánkový limit než najedu na pondělní práci činil jen hodinu a půl spánku. Z postele jsem nechtěla ani vylést, bolelo mě celé tělo, ale musela jsem, nic jiného mi ani nezbývalo.(Jako obvykle jsem tedy nasedla na kolo a jela 12km do práce, zase jako obvykle jsem celá promokla.) Do oběda jsem měla celkem energii, ale teď na mě přišla totální krize..potřebuju zápalky do očí..
Nemůžu moc dlouho hledět do počítače, neboť mě to uspává, tak se snažím aspoň trochu hýbat a zahnat ospalost...Ale moc se mi to nedaří..

Při představě že pojedu opět dalších 12km a budu mít jen necelé tři hodiny spánku an nabrání sil do noční šichty..přestává legrace..No nevím řekla bych, že tento týdení nápor rozhodně nevydržím..Buď omdlím vyčerpáním a nebo se předávkuju kofeinem..

Samozřejmně se, ale budu snažit..nadarmo nejsem tvrdohlavej skopec. Vydržím to, ikdyby mě to mělo zabít..teď mám jen takovou malou nevěřící chvilku ve své schopnosti, mám spánkový deficit (haha) a potřebu se z toho vykecat abych opravdu neusnula.

Gratuluju tomu, kdo si to přečetl až sem a dozvěděl se něco šíleného o mé maličkosti..Až skončím s touto šílenou zkoužkou..budu mít na vás a na tento blog více času...

Teď omluvte mou grafickou a jinou tvorbu..nemám na ni bohužel čas..Ale určo vás budu obtěžovat nějakým článečkem...To prostě musím..Bez internetu nejsem celý člověk..Omlouvám se za nepřítomnost všem hodným lidičkám, kteří se mnou udržují konverzaci přes email a ICQ, ale určitě jim to potom vynahradím..

Teď se jdu utopit v galonu kávy, nebo troufnu Olgu Šípkovou v počtu dřepů...
Přeju vám hezké chvíle..vaše upracovaná Nariel..
Nariel http://Tvorba-n.blog.cz

Návod - Jak ořezat obrázek ve Photoshopu CS3

21. května 2010 v 14:19 | © Nariel |  Návody na PS
Mám pro vás návod na základní ořezání obrázků ve Photoshopu..
(samozřejmně jde ořezat vše..)
Ořezání rozfoukaných a vlnitých rozpuštěných vlasů, dodám přístě..teď se naučíme základ.
Nariel © www.Tvorba-n.blog.cz
Návod pod perexem

Návod na ořezání v Photofiltre a Photofiltre Studiu

20. května 2010 v 13:28 | © Nariel |  Návody na PFs
Nariel © www.Tvorba-n.blog.cz
Mám tu pro vás další menší rady, možná většina z vás již zná, ale někomu určitě tohle pomůže..
Návod na ořezání v PF a PFS
Nariel © www.Tvorba-n.blog.cz
Návod pod perexem
Nariel © www.Tvorba-n.blog.cz

Layout na přání Vampire diaries

19. května 2010 v 16:22 | © Nariel |  Filmová a literární předloha
Nariel © www.Tvorba-n.blog.cz
Takže jsem se nechala přemluvit k pokusu o layout na přání, doufám že se ti zalíbí. Snažila jsem se naplnit tvé představy. Ale pokud by se ti nelíbil dej vědět dám ho volně ke stažení, třeba se nekomu zalíbí.
Snažila jsmem se to nějak ucelit, ale moc se mi to nepovedlo..Tak se budu modlit..

Takže objednavatelce se vzhled líbil a ma ho na bogu, vybrala si posledni verzi popisků náhled.
Jakmile lay vymění, dám ho volně k dispozici, ke stažení.Jinak se i vy ostatní můžete podělit o své názory..
Nariel © www.Tvorba-n.blog.cz

Prince of Persia - The sands of time

18. května 2010 v 19:10 | © Nariel |  Blendy
Nariel©Http://Tvorba-n.blog.cz
Pc hru Princ of Persia - písky času..jsem odjela jedním dechem, mám takové hry ráda..a moc se těším na filmové zpracování (hned poběžím do kina)
Mám slabost, pro exotické, mužné, dlouhovlasé a zarostlé mužské..(Sice se mi filmový herec do této role nehodí,ale je to věc názoru. Na hlavní upoutávce, je ale k sežrání.)

Tak jsem něco vytvořila je to ve dvojím provedení, nazvěte to jak chcete..
blend, tapeta, wallpaper, upoutávka, plakát...Rozměry 1440*1000px
Nariel©Http://Tvorba-n.blog.cz
Nariel©Http://Tvorba-n.blog.cz

Tvůrce: ©Nariel
Zakázáno vydávat za své a kopírovat!!

Credit pict:
levý original official obal
pravý photoshoot s filmu

Ukojení - naplněná touha..

17. května 2010 v 15:49 | © Nariel |  Ze života
Nariel©Http://Tvorba-n.blog.cz
Nariel©Http://Tvorba-n.blog.cz
Je jen na vás, jestli to uznáte jako můj prožitek nebo jen mou fantazii...

- tato povídka je jednorázová a zasazena  do rubriky ze života -

Je to takové slabší, ale musím vyzkoušet vaše reakce. Doufámže se podělíte o dojmy.
Pro purytány, nekamenujte mně, je to přirozené..

Tělesná slabost..

17. května 2010 v 9:39 | © Nariel |  Bla bla
Nariel © www.Tvorba-n.blog.cz
Zdravím vás milí navštěvníci, již včera mi nebylo moc dobře..Mou hlavu navštívilo tisíce pracujících skřítků s kladívky..A já neměla na nic chuť..
Ale dnešní ráno je teda zoufalé..Trvalo mi přes hodinu než jsem dokázala vstát z postele..Brní mi všechny svaly v tělě a jsem totálně neschopná pohybu..V krku mě nebolí a nemám ani horečku, ale něco na mě leze..(Táta mě uklidnil slovy..pořád lepší něco než někdo:-D Tak po ránu aspoň nějaký smích..)
Ale mé tělo je tak slabé, doufám že to nějak přejde..
Zatracené počasí, květen a u nás to vypadá jako monzumové období:-( Akorát že je tu navíc ještě kosa..
To se ani nedivím, že to takhle dopadlo..
Jinak lidičky sleduju povodňové zpravodajství, držte se..Voda je hroznej živel v roce 1997 navštívila voda i náš dům a to je nejbližší řeka vzdálená asi 9km..
Takže na všechny z vás ke komu se blíží takováto vlna myslím..
Je to težké, ale bojujte..

PS: Tak doufám že bude nějaká chuť i síla něco vytvořit..Pokud ještě nebudu muset stěhovat nábytek..
Nariel © www.Tvorba-n.blog.cz

Volné popisky do menu

16. května 2010 v 14:16 | © Nariel |  Popisky do menu
Nariel©Http://Tvorba-n.blog.cz
Mám tu pro vás volné popisky do menu..rozměr 190 x 40 px použit font "disintegration"

 náhledy
Nariel©Http://Tvorba-n.blog.cz
Nariel©Http://Tvorba-n.blog.cz
Nariel©Http://Tvorba-n.blog.cz
Balení na stažení obsahuje 4 psd formáty včetne textu (prázdné, se čtvercem a kolečkem - tyto popisky stímto průzeřem pak dělají v menu efekt zabarvené tečky-čtverečku při nastavení pozadí aktivních odkazů)

Hodnocení Wardfordského příběhu -Světlo naděje

15. května 2010 v 22:35 | © Nariel |  O blogu
Nariel©Http://Tvorba-n.blog.cz
Tak mám ohromnou radost..
Na blogu u Megan, která nabízela hodnocení povídek, jsem si nechala zhodnotit i tu svou..
A byla jsem mile překvapena profesionálním přístupem. Detailního a podrobného hodnocení. Upozornila i na nedostatky a za to jsem ji vdečná.

Ani mi tak nejde o body (samozřejmně, lhala bych udělaly mi radost), ale o to jak dokázala pochopit a prožít příběh. Jsem strašně ráda že vyjádřila svůj názor a já tak mohu poznat jak čtenář vnímá můj příběh..

Moc děkuju Megan za toto hodnocení..

hodnocení pod perexem

Masky do PF a PFS "Nature a swirl"

15. května 2010 v 20:35 | © Nariel |  Brushe-Štětce
Nariel©Http://Tvorba-n.blog.cz
Přes ICQ mě prosíte o masky - brushe do PFS
tak tu mám pro vás balíček 80 masek, které nejvíc používám jsou to brushe přetvořené z PS do PF a PFS
jsou to přírodní masky a čáry (nature and swirl)
pozn: Soubor stáhněte a rozbalte, složku si umístěte do nainstalovaného PFS či PF do složky masky..
Nariel©Http://Tvorba-n.blog.cz

Něco mi uniká, mám asi IQ houpacího koně, nebo jsem z jiné planety..

15. května 2010 v 11:29 | © Nariel |  Bla bla
Nariel©Http://Tvorba-n.blog.cz
Tak tomuhle opravdu nerozumím...ty bláho...

Asi před týdnem, jsem s jednou blogerkou komunikovala přes ICQ.A ona mi píše..
"Že tě baví psát takové komenty.Vždyť ti na ně stejně nikdo neodpovídá"
Trošku jsem nechápala jak to myslí..
"Jak to jako myslíš, prostě když jsem u někoho na blogu, tak komentuju, prostě mu tam nechám svůj názor, no..To je špatně?Ty nekomentuješ?"
ona na to..
"Já komentuju jen tam, kde je velká návštěvnost a hodně komentů.Víš jako u těch blogů co jsou hodně super, jinak nic"

To mě normálně odrovnalo, takovej přístup, šel mimo mě..Trošku mě to teda začalo hlodat, protože si říkám, tak jako uvažují všichni..Jo?

Nikdy jsem na návštěvku nedala, protože tu si pomocí autoserfu dokáže zvýšit úplně každej..A tak jsem si udělala malej průzkum a nestačila jsem se divit...

Mám opravdu IQ houpacího koně, já jsem ale bláhová kráva..fakt...

více perex

Aktualizace článku: reakce na koment č.11

Wardfordský příběh - Světlo naděje VI.Kapitola

14. května 2010 v 14:26 | © Nariel |  Wardfordský příběh
Zdravím vás milí čtenáři. Uvolněte se a nechte se pohltit poutavým ale smutným a zároveň šťastným podmanivým.. příběhem z Wardfordského panství...
VI.Kapitola

Výtvory do dalšího kola VGS

13. května 2010 v 16:52 | © Nariel |  Do soutěží
Nariel© Http://Tvorba-n.blog.cz
Na blogu http://meadow-graphics.blog.cz jsem ve VGS soutěži a dostala jsem se do dalšího kola..

Úkol:
Tentokrát budou dva.
1. colorizace TOHOTO obrázku.
Můžete i jinak graficky upravit ( můžet k tomu dát brushe a nějak přilepit ten šedý obrázek apod.)
2. Dostáváme se je kreslení.Nakreslíte libovolné zvíře libovolnou technikou ( stínování,vodovky... apod.) naskenujete a to je vše.
Nariel© Http://Tvorba-n.blog.cz
kdo chce vidět výtvory klik celý článek

Svěží sladká neřest..

13. května 2010 v 11:30 | © Nariel |  Něco sladkého
Tuto svěží dobrotu si ráda dělám v zimě, abych si obohatila pochmurné dny.. Nebo v létě, protože příjemně osvěží...
Každopádně pokud ji uděláte i pro svou drahou polovičku, rozhodně se do vás zamiluje..
Je to jednoduché zvládne to i nekuchař..(velká možnost variací, dle chuti)
a zaručuji vám, že je to jako droga, pokud ochutnáte, nedokážete skončit..(nebo jsem takhle nemocná jen já:-D)

Co budeme potřebovat:

Volný layout - Kouzelná noc plná snů...

12. května 2010 v 16:07 | © Nariel |  Fantasy

layout je volný..

Na deviantaru jsem našla kouzelný obrázek od pozoruhodné tvůrkyně Phoenix Lu a vytvořila noční lay s názvem Kouzelná noc plná snů..
Doufám že se aspoň někomu zalíbí...

Balení obsahuje: Potřebné obrázky k nastaví laye, 2 avatary, pozadí do komentářů, popisky do menu (dvojí provedení psd. formát), písmo, oddělovače a návod k nastavení..

Layout je zakázáno!!:
- Dál volně šířit a vydávat za svůj.
- Používat jen jeho samostatné části k další tvorbě (lay je tvořen jako celek, zakázáno porcovat)
- Měnit jakkoliv nastavení (popřípadě jen po konzultaci na můj email tvorba-n@seznam.cz

Credit:
Krásný obrázek na záhlaví vytvořila Phoenix Lu, já jsem doladila nebe na okrajích, aby se hodilo k obrázku.
Brushe na toto nebe (spíše noční oblohu) jsem stáhla z DA.
Layout jako celek tvůrce Nariel

Wardfordský příběh - Světlo naděje V.Kapitola

11. května 2010 v 12:39 | © Nariel |  Wardfordský příběh
Zdravím vás milí čtenáři. Uvolněte se a nechte se pohltit poutavým ale smutným a zároveň šťastným podmanivým.. příběhem z Wardfordského panství...
V.Kapitola


Návod - Jak zprůhlednit obrázek ve Photoshopu CS3

9. května 2010 v 15:15 | © Nariel |  Návody na PS
Nariel©Http://Tvorba-n.blog.cz
Hodně z vás neví jak zprůhledňovat či udělat průhledné přechody obrázku ve photoshopu..
Tak tu pro vás mám malý návod..
Nariel©Http://Tvorba-n.blog.cz
Návod v celém článku
Nariel©Http://Tvorba-n.blog.cz

Návod - Jak zprůhlednit obrázek v PF Studiu

9. května 2010 v 15:15 | © Nariel |  Návody na PFs
Nariel©Http://Tvorba-n.blog.cz
Tak spousta z vás neví jak zprůhlednit obrázek aby jej posléze mohli prolínat..
Rozhodla jsem se vám trochu pomoci návodem
Jak zprůhlednit obrázek i okraje obrázku..
Nariel©Http://Tvorba-n.blog.cz
Návod v celém článku
Nariel©Http://Tvorba-n.blog.cz
tvorba-n.blog.cz
Layout©Nariel-2011/03|Font: Jellyka-Le grand saut; Bernard MT Condensed;
tvorba-n.blog.cz