Navštěvníci teď tu bude spousta kritiky..Neboť musím dohnat resty a splnit sliby.

Wardfordský příběh - Světlo naděje IV. kapitola

20. dubna 2010 v 15:22 | © Nariel |  Wardfordský příběh
Zdravím vás milí čtenáři. Uvolněte se a nechte se pohltit poutavým ale smutným a zároveň šťastným podmanivým.. příběhem z Wardfordského panství...
Omlouvám se za chyby, posléze opravím
IV.Kapitola

Velice rychle se začalo stmívat. Daren mocně poháněl koně, blížil se nejbližší cestou k hradu. Jakmile projel branou, vyhledal hned svého otce. Worik syna vyslechl, nelenil a hned se běžel podělit o zprávy se  Simonem. Simon po přijetí zpráv vyzval ještě dva muže a spolu s Worikem a Darenem se vypravili ke stodole za neznámým mužem.

Jakmile za tmy dojeli blíže ke stodole, viděli z ní jen slabý proužek světla. Nočním tichem se ozývaly jen slabé zvuky. Pomalu a tiše se přikradli ke stodole k oné škvíře ve zdi. Viděli neznámého muže, jak potácivě chodí ve stodole. Pořád si bohatě přihýbal z lahve s pálenkou.
Rychle tedy vtrhly dovnitř, chtěli neznámého rychle znehybnit, neboť si mysleli že je dost přiopilý a že tedy bude mít pomalé reflexy. Neznámý byl, ale velmi silný, i když byl podnapilý dalo jim pořádnou práci ho svázat a usadit na sud (který sloužil jako provizorní stolek).

Simon na muže prudce vybafl:
"Kdo jsi a co tu hledáš?" Neznámý jen udělal obličej a "Co je ti do toho, tohle je svobodná země, můžu si bejt kde chci. A laskavě mě rozvažte. Nevím proč jste mě svázali, sakra?" Simon skryl překvapení, nad logickým a bystrým zvukem hlasu neznámého a to si myslel, že je již značně opilý.. "Asi hodně vydrží." Napadlo ho, tak Simon zvolil jinou taktiku. "Zajali jsme tě, protože na tebe jedna žena podala obvinění, kvůli napadení. Odvedeme tě na hrad a tam budeš mít možnost říct svoji verzi, my pak zjistíme pravdu." Lhal přesvědčivě Simon. Byl ale zklamaný tvář neznámého byla kamenná, vůbec neprojevoval žádné emoce.

Ze stodoly sbalily všechny věci neznámého a vzali je sebou na hrad. Cesta proběhla v klidu a tichosti. Jen co dorazili na hrad,....ubytovali neznámého v provizorní cele. Zatím to byl spíše vězeň, takže ho nechali svázaného. Simon ho začal vyslýchat.
S: "Rád bych slyšel, tvoji verzi. Řekni nám kde jsi byl poslední dva dny a popiš přesně co jsi dělal."
N: "Nevím co přesně chcete slyšet, jsem jen obchodník a projíždím tudy. Zastavil jsem se na trhu v horní vesnici a u sedláka jsem si koupil nocleh o žádný ženský se nestarám"
S: "Co to na mě hraješ, ještě jsem neviděl obchodníka, co by vypadal jako ty a byl ověšený zbraněmi, nechceš mi namluvit, že prodáváš zbraně nebo ano?"
N: "Co prodávám, tě nemusí zajímat."
S: "No jak chceš, každopádně tu budeš do té doby než začneš mluvit pravdu, bez jídla a svázaný."
N: "Hej to si nemůžete dovolit, nic jsem neudělal."
S: "Na to jsi měl myslet dřív." a odešel.
N: "Hej, vrať se, něco ti řeknu."
Simon chvíli nic nedělal a čekal za dveřmi. Až slyšel řvaní znovu, vstoupil dovnitř.
S: "Chtěl jsi něco?"
N: "Je to ale na dlouhý povídání, a nevím jestli mě nebudeš považovat za blázna."
S: "To už nech na mě, mě jen tak něco nepřekvapí."
N: "jmenuju se Zach Warlock a jsem lovec. Pocházím ze země na východě daleko za vaším územím. Kde vládne Zatran Morrow. Je to nekompromisní vladař, měl jediného syna Markuse, který se zamiloval do vesnického sirotka, krásky Amandine. Jejich láska vzplála jako pochodeň. Ale otec byl proti sňatku, chtěl pro syna ženu s modrou krví. Markus byl sice do Amandine velice zamilovaný, ale byl to zbabělec. Nebojoval za jejich lásku a pod pohrůžkou se nuceně oženil. Amandine zdrcena touto zprávou o Markusově zradě. Ho o
svatební noci brutálně zabila i s jeho novou ženou. Zatran mě pak najal, abych Amandine našel, aby mohla pikat za své hříchy. A tak ji hledám."
S: "Zajimavý příběh a musím říct že ti konečně věřím, ale neřekl jsi mi všechno. Něco sis nechal pro sebe. Chci to slyšet."

N: " Asi bych tě neměl podceňovat, Amandine našli jako dítě v lese. Vyrůstala jako sirotek ve vesnici v kostele, získala si přízeň každého. Byla chytrá a silná, vyrostla z ní opravdová kráska. Jenže zradou Markuse, kterého potrestala bolestnou smrtí, se změnila ve vlčici. Vystopoval jsem její minulost a nestačil jsem se divit co jsem objevil. Je to jako prokletí"

Pokračování přístě.
Volná diskuze

Zach Warlock (věk neznámý)Je to lovec. Některým z vás se může jevit jako zbabělec. Když při výslechu, hned prozradí pár informací a to bez většího nátlaku. Nepodceňujte ho, žije ve vlastním světě a nikomu nevěří. Působí někdy spravedlivě rozumně, ale je velmi zákeřný. Je to něco jako žoldák, za peníze by odstranil i vlastní matku.

Zatran Morrow je to zatvrzelý, mrzutý a nekompromisní vladař. S ježatými hnědými vlasy, orlím nosem a výraznou bradou. Vládne na jiném uzemí, daleko na východ  od uzemí Wardfordů (pro představu jako jiný stát). Má jedného syna Markuse (25) tichý příjemný mladík co miluje život, ale pod tvrdou výchovou z něho vyrostl zbabělec. Jeho hlavu zdobí hnědé kratší rovné vlasy. Má milou, hezkou tvář s rovným nosem a oči barvy tyrkysu.

Amandine (20) Smyslná krasavice. Zádumčivá a lstivá. Žije pro určitou chvíli, ke svému štěstí je ochotna udělat cokoliv. Má pružnou, hubenou postavu s krásnými dlouhými blond vlasy. Srdcovitý obličej a malým nosem a plnými rty.


Tvůrce: ©Nariel

Zakázáno Kopírovat!!

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Neliss Neliss | E-mail | Web | 20. dubna 2010 v 18:02 | Reagovat

Príde mi to trošku odfláknuté, ale čo opisovať o zviazaní, že?
Inak je fajn, že sa to pohlo. ^^ Premenila vo vlčicu? Ou.:)

2 Nariel Crash Nariel Crash | Web | 23. dubna 2010 v 18:26 | Reagovat

[1]: Nojo budu muset nvštívit nějaké policejní kurzy ať jsem v obraze:-)
No už je to tu vlvčiče?!ale...

3 *EMOgirlEMO* *EMOgirlEMO* | Web | 1. května 2010 v 21:14 | Reagovat

Teda, já chci dál :D:D (andělský pohled) :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
tvorba-n.blog.cz
Layout©Nariel-2011/03|Font: Jellyka-Le grand saut; Bernard MT Condensed;
tvorba-n.blog.cz