Navštěvníci teď tu bude spousta kritiky..Neboť musím dohnat resty a splnit sliby.

Wardfordský příběh - Světlo naděje III.Kapitola

10. dubna 2010 v 17:08 | © Nariel |  Wardfordský příběh
© Nariel
© Nariel
Nariel©Http://Tvorba-n.blog.cz
© Nariel
Zdravím vás milí čtenáři. Uvolněte se a nechte se pohltit poutavým ale smutným a zároveň šťastným podmanivým.. příběhem z Wardfordského panství...
III.Kapitola

    Když Simon s družinou dojel na kopec, hned začali prozkoumávat okolí. Simonova pravá ruka sir Worik, měl zvláštní schopnosti, dokázal skvěle číst stopy, byl prostě skvělým a nenahraditelným druhem ve zbrani.
"No nevím Simone, je tady spousta stop, hlavně dětské asi tak 10 let. Nejspíš používaly starý kočár jako bunkr na hraní."
"Tolikrát jsem jel kolem,  vůbec si ale nedokážu vybavit jestli tady ten kočár stál."
"Jinak nic necítím, nejsou tu žádné jiné podezřelé stopy, ten kočár schořel na troud, třeba byly stopy v něm."
Tak skupina rozšířila okruh pátraní okolo kočáru, ale zbytečně nic zvláštního neobjevili. Najednou jeden s mužů, který byl dále pod kopcem směrem na západ zavolal.
"Něco jsem objevil, jdu blíž."
Všichni se za ním rozběhly. Simon přiběhl  na zemi uviděl mrtvou bílou vlčici, která měla střelnou ránu v boku. Okolo ní žádné stopy, ani slehlá tráva.
"Že by pytlačila a někdo ji zastřelil? Nikdy jsme tu problémy s vlky neměly. Je teda hodně daleko, tady tímto směrem žádná stáda nejsou, to je zvláštní."
Uvažoval Simon nahlas. Worik hned argumentoval.
"No je úplně ubitá, musela jako postřelená dojít hodně daleko, pak pošla, není to dlouho"
A ukázal Simonovi odřené tlapy. Simon vlky moc v lásce neměl, byla to divoká zvířata, ale na druhou stranu respektoval přírodu.
"Zakopeme ji u toho shořelého kočáru. Vrátíme se tedy do hradu, ale víš co Woriku? Vyšleš pak toho svého kluka Darena na výzvědy, je inteligentní, hbitý a nenápadný. Omrkne ostatní usedlosti okolo a bude poslouchat , jestli někdo neviděl vlky, nebo požár. Někteří lidé až moc mluví vždyť to znáš."
" Dobře, to bude Daren nadšený takovým úkolem."
Vraceli se tedy k hradu.

Jen co skupina dojela zpět do hradu. Šel hned sir Worik za Darenem a svěřil mu tajný úkol, kterým ho pověřil Simon. Byl na chlapce tak pyšný, že si jeho zlepšujících schopností Simon všimnul. I přesto že teď byl dlouho Simon mimo, kvůli ztrátě Daniela, nezapomněl přitom na jeho syna Darena. Worik svého přítele obdivoval a právem byl pyšný i na svého syna. Který se hned s verbou pustil do příprav na úkol, nechtěl nikoho zklamat, jeho úkol se stal hlavním posláním… Hrad opustil rychle jako duch.

    Simona tížilo, že bohužel nenašel žádné odpovědi na své otázky, ohledně prožité noci. Měl pocit že mu pořád něco uniká.
"Dobře nebudu dělat žádné závěry, dokud nedostanu od Darena jakékoliv zprávy."
Šel se tedy podělit s Marlen o nezdařilém objevu. Našel ji v jejich ložnici jak sedí na posteli a s úsměvem kouká na lozící holčičku na zemi. Přisedl si k Marlen.
"Tak co jste našli?"
"Bohužel nic průkazného, jen zastřelenou vlčici, žádné stopy a to mi právě pořád vrtá v hlavě. Vyslal jsem Darena na průzkum, tak počkám, co objeví. Pořád mi tu ale něco nehraje, mám takový divný pocit."

    Daren se pomaličku vmísil do davu v nejbližší sousední usedlosti. Nenápadně poslouchal drby. Nic závratného se nedozvěděl, tak pokračoval směrem na východ. Asi po 8 milích míjel menší farmu, ve stodole zahlédl zvláštně oblečeného muže. Tak se přikradl blíž a naslouchal. Chasník zrovna se slovy vcházel do stodoly.
"Tady máte pane nějaké jídlo a korbel piva. Syn vám pak donese nějakou pálenku co jste chtěl. Doufám že vám nocleh tady ve stodole postačí."
"No jo jen ať si pospíší,  o můj spánek se nestarej. Dostal jsi dost zlaťáků, aby ti to bylo jedno."
Po těchto nevlídných slovech, chasník raději co nejrychleji stodolu opustil.

   Daren si muže škvírou ve stěně prohlížel. Byl vysoký a snědý, hlavu měl oholenou, na ní zvláštní ornamenty. Na opasku mu visela kuš a nějaká divná zbraň kterou dosud neviděl. Zahalen byl na půl v kůži a vlčí kožešině, na krku mu visel nějaký kříž. Zrovna do stodoly vešel chasníkův syn s pálenkou, neznámý si hned bohatě přihnul.

  Až chasníkův syn zmizel z dohledu, začal se neznámý odstrojovat a brblat pro sebe.
"Musel jsem ji ztratit, myslel jsem si, že jsem ji zasáhl. Bylo tam tolik krve. Zase všechno od začátku sakra! Kam mohla tak rychle zmizet, zatraceně! Jen aby nebylo pozdě..."
Zase si bohatě přihnul.
   Daren sice o vlcích nic neslyšel, věděl ale, že něco objevil, rychle musí za Simonem. Toho chlapa musí Simon vidět. Neváhal a rychle se vracel na hrad.
   
pokračování příště

Aktualizace postav:

Sir Worik (45) Velmi dobrý přítel, rádce a druh ve zbrani. Je to pravá ruka Simona.. Po vzdálených předcích zdědil skvělé schopnosti. Je to skvělý stopař a má vynikající citlivé smysly. Vychovává sám syna, sira Darena (12) který byl velmi dobrý Danielův kamarád a skon přítele ho velmi zasáhl. Po otci zdědil ty samé schopnosti, ale teprve se je učí používat. Jinak je to velmi živý a charismatický mladík. Určitě z něho vyroste hrabrý rytíř. Má šedé oči madlového tvaru a hlavu mu zdobí bohatá čokolodově hnědá vlnitá kštice. Jediné co mu dělá vrásky je jizva v pravém kousku úst (nechtěný zásah od Daniela, když si hráli). Jeho úsměv je tak trochu křivý, ale působí velice  podmanivě..


Volná diskuze

Tvůrce: ©Nariel

Zakázáno Kopírovat!!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bara - Mrs.Fantasy ( avatar-twilight.blog.cz) Bara - Mrs.Fantasy ( avatar-twilight.blog.cz) | Web | 10. dubna 2010 v 19:38 | Reagovat

Nádherný blog :-) Jsem uplně okouzlena :)

2 Neliss Neliss | E-mail | Web | 10. dubna 2010 v 20:32 | Reagovat

Juhú, rozbieha sa to.:)) Chcem ďalší diel.:D (Vlčica, to znie dobe. ^^)

3 IPaulie IPaulie | E-mail | Web | 5. srpna 2010 v 18:53 | Reagovat

No, jen sem tam bych malinko poupravila věty. A taky píšeš čárky tam, kde být nemají a naopak je nepíšeš tam, kde by být měly. . .:-) Ale jinak to ujde. Na mě je v tom málo humoru, ale to je účel:-)

4 Nariel Crash Nariel Crash | Web | 5. srpna 2010 v 19:16 | Reagovat

[3]:
Díky za milý komentář:-D, profesorko češtiny ;-). Nejsem žádný spisovatel a mé chyby a můj styl se mi líbí, protože jsem to já..Díky za tvůj názor, vezmu si ho k srdci:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
tvorba-n.blog.cz
Layout©Nariel-2011/03|Font: Jellyka-Le grand saut; Bernard MT Condensed;
tvorba-n.blog.cz